TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ и денеска протестира, блокада на неколку крстосници во Скопје

МРТ - 04.12.2017

Народот е уценет, а на љубовта кон татковината се гледа како кон грев, кој се казнува. Ова е епилогот од шест месечното владеење на СДС, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Монтираниот случај за наводен тероризам против 36 македонски патриоти е ...

И денеска ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира крстосници

Алсат-М - 04.12.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и за денеска најави протести и блокада на неколку крстосници низ Скопје. Како што информираат од партијата, протестите ќе се одржат на следниве локации во периодот помеѓу 15 и 17 часот: – Крстосницата кај Мавровка; – ...

ВМРО-ДПМНЕ и денеска ќе блокира крстосници и ќе протестира

24 Вести - 06.12.2017

Македонија повеќе не е демократска држава. Под водство на СДСМ е единствената земја во Европа каде пратеници се притвораат во судски монтиран случај, реагираат и денеска преку соопштени од опозициската ВМРО ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Селективната правда е неправда и создава револт

А1 On - 04.12.2017

„Државните институции и државата се заробени од хунтата на власт. Правосудниот систем работи под диктат и штанца конструирани обвиненија за политичките неистомисленици на власта. Монтираниот случај за наводен тероризам против 36 македонски патриоти ...

ВМРО-ДПМНЕ и денеска од 15 до 17 часот ќе блокира крстосници

+инфо - 04.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ ќе организира и протест пред Министерството за правда, денеска во 18 часот. ВМРО-ДПМНЕ бара слобода за патриотите. ВМРО-ДПМНЕ бара да запрат неправдите, хајките и местенките, се наведува во денешното соопштение на опозициската парфтија, ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира крстосници кај „Мавровка“, на Рампа и во Влае

Мета - 04.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе ги продолжи своите активности со блокирање крстосници и со протест пред Министерство за правда, барајќи ослободување на приведените и на притворените во најновата серија постапки на Јавното обвинителство за расчистување на ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да блокира крстосници...

Н.Македонија - 04.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да блокира крстосници Членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ и денес ќе извршат блокирање на неколку скопски крстосници, во периодот од 15 до 17 часот, во рамки на протестот поради притворените за насилството во Собранието на ...

Петти ден протести на ВМРО-ДПМНЕ против апсењата за 27 април

Сител - 03.12.2017

Власта преку закани и пристисоци кон граѓаните се обидува да го ускрати правото на протест и револт од политичките случувања, обвини денеска ВМРО-ДПМНЕ откако вчера директорот на МНТ најави казни за актерите кои во знак на поддршка за својот колега ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе останеме на улиците сè додека ова лудило на власта не престане

Макфакс - 04.12.2017

Државните институции и државата се заробени од хунтата на власт. Правосудниот систем работи под диктат и штанца конструирани обвиненија за политичките неистомисленици на власта, обвини ВМРО-ДПМНЕ.

Вмровците и денеска ќе блокираат раскрсници и ќе протестираат пред Министерство за правда

Фокус - 04.12.2017

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ бараат да запрат неправдите, хајките и местенките и тврдат дека ќе останат на улиците се додека, како што велат ова лудило на власта не престане. ВМРО-ДПМНЕ денес ќе изврши блокирање на следните крстосници во период од 15 ...

ВМРО-ДПМНЕ и денеска протестира - ќе бидат блокирани раскрсници

Скопје инфо - 04.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ и денеска продолжува со протестот за приведувањата за настаните од 27. април во македонското Собрание. Ќе бидат блокирани крстосницата кај Мавровка, крстосницата помеѓу улиците „Васил Чакаларов“ и „Ангел Динев“ во Карпош и крстосницата ...

Петти ден протести на ВМРО-ДПМНЕ против апсењата за 27 април

МК News - 03.12.2017

Власта преку закани и пристисоци кон граѓаните се обидува да го ускрати правото на протест и револт од политичките случувања, обвини денеска ВМРО-ДПМНЕ откако вчера директорот на МНТ најави казни за актерите кои во знак на поддршка за својот колега ...

ВМРО-ДПМНЕ: Актер е во затвор само затоа што си ја сака земјата, а другите актери кои го поддржаа се парично казнети

А1 On - 03.12.2017

„Република Македонија е заробена држава. Со Република Македонија владее хунта. Закани, уцени, казни и цензура се одликите хунтата која ја има заробено државата. Хунтата владее со ширење на страв и закани со казни.

ВМРО-ДПМНЕ и денеска организира протест: Слобода за сите неправедно обвинети, Македонија мора да оди напред

Курир - 04.12.2017

Државните институции и државата се заробени од хунтата на власт. Правосудниот систем работи под диктат и штанца конструирани обвиненија за политичките неистомисленици на власта, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со блокади: Кои крстосници во Скопје ќе бидат блокирани денеска

еМагазин - 04.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ денес ќе изврши блокирање на следните крстосници во Скопје во период од 15 - 17 часот: - Крстосницата кај Мавровка; - Крстосницата помеѓу улиците „Васил Чакаларов“ и „Ангел Динев“ во Карпош; - Крстосницата кај „Рампа“ во населбата Кисела ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта брутално го крши правото на протест

Нетпрес - 03.12.2017

Власта директно го крши загарантираното правото на протест, казнувајќи и изживувајќи се врз граѓани кои излегле мирно да го изразат својот револт од одредени политики, се вели во ракцијата на ВМРО-ДПМНЕ од неделата.

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе останеме на улиците се додека ова лудило на власта не престане

Вечер Прес - 04.12.2017

Државните институции и државата се заробени од хунтата на власт. Правосудниот систем работи под диктат и штанца конструирани обвиненија за политичките неистомисленици на власта, обвини ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе протестира пред Правда и ќе ги блокира овие 3 крстосници

Либертас - 04.12.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и денеска во знак на протест за притворите на нивни пратеници и партиски функционери ќе изврши блокирање на следните крстосници во период од 15 – 17 часот: – Крстосницата кај Мавровка; – Крстосницата помеѓу улиците „Васил ...

ВМРО-ДПМНЕ: Министерството за култура дало наредба да се бркаат сите кои учествувале на протестите

Фокус - 03.12.2017

Известувањето испратено од Министерството за култура до сите национални установи под негова контрола во кое им се наредува да ги избркаат од работа сите вработени, кои на било кој начин учествувале во протестите на „За заедничка Македонија“ е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта директно го крши правото на протест загарантирано со член 21 од Уставот

МКД - 03.12.2017

Власта директно го крши правото на протест загарантирано со член 21 од Уставот на Република Македонија, казнувајќи и изживувајќи се врз граѓани кои излегле мирно да протестираат и да го изразат својот револт од одредени политики, се вели во ...

Повторно протест и блокади на крстосници од ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 04.12.2017

ВМРО-ДПМНЕ бара да запрат неправдите, хајките и местенките и поради тоа ќе остане на улиците се додека „ова лудило на власта не престане“, се вели во партиското соопштение, за најновите протести поради гонењето на пратениците кои учествуваа во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе останеме на улиците се додека ова лудило на власта не престане

Кајгана - 04.12.2017

Државните институции и државата се заробени од хунтата на власт. Правосудниот систем работи под диктат и штанца конструирани обвиненија за политичките неистомисленици на власта, обвини ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Власта директно го крши правото на протест загарантирано со член 21 од Уставот

Алфа - 03.12.2017

Власта директно го крши правото на протест загарантирано со член 21 од Уставот на Република Македонија, казнувајќи и изживувајќи се врз граѓани кои излегле мирно да протестираат и да го изразат својот револт од одредени политики.

ВМРО-ДПМНЕ и денеска на протест: Да престанат хајките и местенките!

Нетпрес - 04.12.2017

Државните институции и државата се заробени од хунтата на власт. Правосудниот систем работи под диктат и штанца конструирани обвиненија за политичките неистомисленици на власта, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Министерството за култура нареди да се избркаат сите кои учествувале на протестите на „За Заедничка ...

Стандард - 03.12.2017

Известувањето испратено од Министерството за култура до сите национални установи под негова контрола во кое им се наредува да ги избркаат од работа сите вработени, кои на било кој начин учествувале во протестите на „За заедничка Македонија“ е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта директно го крши правото на протест загарантирано со член 21 од Уставот

Сител - 03.12.2017

Власта директно го крши правото на протест загарантирано со член 21 од Уставот на Република Македонија, казнувајќи и изживувајќи се врз граѓани кои излегле мирно да протестираат и да го изразат својот револт од одредени политики Република Македонија ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира крстосници и денеска од 15 до 17 часот

Канал5 - 04.12.2017

Државните институции и државата се заробени од хунтата на власт. Правосудниот систем работи под диктат и штанца конструирани обвиненија за политичките неистомисленици на власта. Монтираниот случај за наводен тероризам против 36 македонски патриоти е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Актер е во затвор само затоа што си ја сака земјата, а другите актери кои го поддржаа се парично казнети

Поглед - 03.12.2017

„Република Македонија е заробена држава. Со Република Македонија владее хунта. Закани, уцени, казни и цензура се одликите хунтата која ја има заробено државата. Хунтата владее со ширење на страв и закани со казни.

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе останеме на улиците се додека ова лудило на власта не престане

Точка - 04.12.2017

Државните институции и државата се заробени од хунтата на власт. Правосудниот систем работи под диктат и штанца конструирани обвиненија за политичките неистомисленици на власта, обвини ВМРО-ДПМНЕ.

Загрозена демократијата во државата, нема кој да ги штити националните интереси

Курир - 03.12.2017

Политичкиот прогон кој го прави власта на СДСМ предводена од Зоран Заев кон оние кои не размислуваат како него и неговата партија, сериозно за загрозува демократијата во Македонија. Македонија можеби е единствена демократска држава во светот каде ...

ВМРО-ДПМНЕ и денес ќе блокира крстосници од 15 до 17 часот и ќе протестира

МКД - 04.12.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ најави дека и денеска ќе блокира крстосници од 15 до 17 часот, а во 18 часот ќе одржи протест пред Министерството за правда, поради притворот на дел од осомничените за учество во насилството во Собранието на 27 април.

ВМРО ДПМНЕ тврди дека Министерство за култура со допис наредило да се бркаат учесници во протестите

AKO - 04.12.2017

,,Република Македонија е заробена држава. Со Република Македонија владее хунта. Закани, уцени, казни и цензура се одликите хунтата која ја има заробено државата. Хунтата владее со ширење на страв и закани со казни.

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира крстосници и денеска од 15 до 17 часот

ТВ21 - 04.12.2017

Државните институции и државата се заробени од хунтата на власт. Правосудниот систем работи под диктат и штанца конструирани обвиненија за политичките неистомисленици на власта, се вели во соопштението на ВРМО-ДПМНЕ.А „Монтираниот случај за наводен ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира крстосници и денеска од 15 до 17 часот

Сител - 04.12.2017

Државните институции и државата се заробени од хунтата на власт. Правосудниот систем работи под диктат и штанца конструирани обвиненија за политичките неистомисленици на власта. Монтираниот случај за наводен тероризам против 36 македонски патриоти е ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира крстосници од 15 до 17 часот

CivilMedia - 04.12.2017

Државните институции и државата се заробени од хунтата на власт. Правосудниот систем работи под диктат и штанца конструирани обвиненија за политичките неистомисленици на власта, соопштуваат од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира крстосници и денеска од 15 до 17 часот

Алфа - 04.12.2017

Државните институции и државата се заробени од хунтата на власт. Правосудниот систем работи под диктат и штанца конструирани обвиненија за политичките неистомисленици на власта. Државните институции и државата се заробени од хунтата на власт.

ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира крстосници и денеска од 15 до 17 часот

МК News - 04.12.2017

Државните институции и државата се заробени од хунтата на власт. Правосудниот систем работи под диктат и штанца конструирани обвиненија за политичките неистомисленици на власта. Монтираниот случај за наводен тероризам против 36 македонски патриоти е ...

ВМРО-ДПМНЕ и денеска ќе блокира крстосници од 15 до 17 часот

Канал 77 - 04.12.2017

Државните институции и државата се заробени од хунтата на власт. Правосудниот систем работи под диктат и штанца конструирани обвиненија за политичките неистомисленици на власта. Монтираниот случај за наводен тероризам против 36 македонски патриоти е ...