TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пуштен во употреба реконструираниот објект на Спомен костурницата во Неготино

Канал5 - 08.11.2019

Проектот е вреден 7,2 милиони денари. Градоначалникот на Општина Неготино Тони Делков, министерот за локална самоуправа Горан Милевски, заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули, директорот на Центарот за развој на Вардарскиот плански ...

Пешак прегазен на улица во Неготино

Press24 - 08.11.2019

Во 19.00 часот на улицата „Маршал Тито“ во Неготино, 18-годишната Н.Ј. од Неготино, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, удрила во пешак. Се работи за 62-годишниот Ф.Р. од Неготино кој.

Спомен Костурницата во Неготино со нов изглед, привлекуваме домашни и странски туристи

Вечер Прес - 08.11.2019

Спомен Костурница во Неготино по 10 месеци добива нов изглед во рамките на проектот „Валоризација на културното наследство“. За ова инфраструктурно доуредување на културно –историскиот локалитет, од Министерство за локална самоуправа заедно со ...

МВР со детали за несреќата на патот Демир Капија-Неготино: Две лица настрадаа

Press24 - 07.11.2019

Две лица починале во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 13:30 часот на регионалниот пат Демир Капија-Неготино. Во незгодата учествувале патничко возило „хјунадиа“ со неготински регистерски таблички, управувано од 40-годишниот Е.К.

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Демир Капија – Неготино

Макфакс - 07.11.2019

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучката кај с. Тремник. Несреќата се случила помеѓу автомобил „хјундаи“, управуван од Е. К. (40) од с.

Трактор излета од пат, повреден е сопатник

Слободен Печат - 07.11.2019

Увид на местото на настанот извршила екипа од полициската станица во Неготино. Вчера околу 9 часот на патот од Демир Капија до Петрово село, кај место викано „Светилник“, трактор „торпедо“ со приколка, управуван од Б.Л.

Во тешка сообраќајка на патот Неготино – Демир Капија загинаа двајцата возачи

Пулс24 - 07.11.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи, изврши увид на регионалниот пат Неготино – Демир Капија каде вчера се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лица го ...

Трактор излетал од пат, тешко повредено едно лице

Курир - 07.11.2019

Едно лице се здобило со тешки повреди откако трактор излетал од пат. Од МВР информираат дека несреќата се случила пред два дена во 9 часот на некатегоризиран пат Демир Капија – Петрово село, кај место викано „Светилник“, во момент кога трактор ...

Настрада сопатник на трактор кај Неготино

24Инфо - 07.11.2019

На 05.11.2019 околу 09.00 часот на некатегоризиран пат Демир Капија – Петрово село, кај место викано „Светилник“, трактор „торпедо“, без регистарски ознаки, со приколка, управуван од Б.Л.(56) од Неготино, излетал од патот.

Трактор излетал од пат, тешко повредено едно лице

Република - 07.11.2019

Едно лице се здобило со тешки повреди откако трактор излетал од пат. Од МВР информираат дека несреќата се случила пред два дена во 9 часот на некатегоризиран пат Демир Капија – Петрово село, кај место викано „Светилник“, во момент кога трактор ...

Страшна несреќа во Македонија: Возило излета од пат

Press24 - 07.11.2019

Е дно лице е тешко повредено во несреќа на патот Демир Капија-Петрово. Околу 09.00 часот на некатегоризиран пат Демир Капија – Петрово село, кај место викано „Светилник“, трактор „торпедо“, без регистарски ознаки, со приколка, управуван од ...

Жител на Неготино хоспитализиран откако излетал со трактор од пат

Фокус - 07.11.2019

Во вторникот утрото, жител на Неготино се здобил со тешки повреди откако тракторот во кој се возел излетал од патот. „На 05.11.2019 околу 09:00 часот на некатегоризиран пат Демир Капија – Петрово село, кај место викано „Светилник“, трактор ...

Трактор излетал од патот, тешко повреден сопатникот

Скопје1 - 07.11.2019

На 05.11.2019 околу 09.00 часот на некатегоризиран пат Демир Капија – Петрово село, кај место викано „Светилник“, трактор „торпедо“, без регистарски ознаки, со приколка, управуван од Б.Л.(56) од Неготино, излетал од патот.

На регионалниот пат Неготино – Демир Капија двајца го загубија животот

Нетпрес - 07.11.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи,вчера иврши увид на регионалниот пат Неготино – Демир Капија каде што вчера се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лица ...

ОЈО: Двајца возачи загинаа во сообраќајката на патот Неготино – Демир Капија

Опсервер - 07.11.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи, иврши увид на регионалниот пат Неготино – Демир Капија каде што се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лица го загубија ...

Детали за фаталната сообраќајка кај Кавадарци: Возеле во спротивен правец, загинале две лица

Скопје инфо - 07.11.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од МВР, иврши увид на регионалниот пат Неготино - Демир Капија каде што се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лица го загубија животот.

Познат идентитетот на загинатите во тешката сообраќајна несреќа кај Демир Капија – Неготино

Centar - 07.11.2019

Две лица починале во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 13:30 часот на регионалниот пат Демир Капија-Неготино. Во незгодата учествувале патничко возило „хјунади“ со неготински регистерски таблички, управувано од 40-годишниот Е.К.

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Демир Капија – Неготино

Независен - 07.11.2019

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучката кај с. Тремник. Несреќата се случила помеѓу автомобил „хјундаи“, управуван од Е. К. (40) од с.

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Демир Капија – Неготино

Точка - 07.11.2019

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучката кај с. Тремник. Несреќата се случила помеѓу автомобил „хјундаи“, управуван од Е.К. (40) од с.

Тешка сообраќајна несреќа на патот Демир Капија-Неготино, има загинати

Република - 07.11.2019

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучка с.Тремник. Несреќата се случила помеѓу автомобил „хјундаи“, управуван од Е.К.

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Демир Капија – Неготино

Н.Македонија - 07.11.2019

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучката кај село Тремник. Несреќата се случила помеѓу автомобил „хјундаи“, управуван од Е. К.

Еден починал на лице место, друг на пат кон болница- МВР со детали за кобната сообраќајка

Курир - 07.11.2019

На регионалниот пат Демир Капија- Неготино, во близина на клучка с.Тремник, вчера во 13.30 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „хјундаи“, со неготински регистарски ознаки, управувано од Е.К.

Милевски и Макрадули во Неготино на свечено пуштање на реконстурираната Спомен костурницата

Локално - 08.11.2019

Градоначалникот на Општина Неготино Тони Делков, министерот за локална самоуправа Горан Милевски, заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули, директорот на Центарот за развој на Вардарскиот плански регион Марко Колев и голем број гости од ...

Пуштен во употреба реконструираниот објект на Спомен костурницата во Неготино

+инфо - 08.11.2019

Градоначалникот на Општина Неготино Тони Делков, министерот за локална самоуправа Горан Милевски, заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули, директорот на Центарот за развој на Вардарскиот плански регион Марко Колев и голем број гости од ...

Пуштен во употреба реконструираниот објект на Спомен костурницата во Неготино

iPortal - 08.11.2019

Градоначалникот на Општина Неготино Тони Делков, министерот за локална самоуправа Горан Милевски, заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули, директорот на Центарот за развој на Вардарскиот плански регион Марко Колев и голем број гости од ...

Пешак прегазен во Неготино

Денешен - 08.11.2019

Во 19.00 часот на улицата „Маршал Тито“ во Неготино, 18-годишната Н.Ј. од Неготино, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, удрила во пешак. Се работи за 62-годишниот Ф.Р. од Неготино кој.

Девојка од Неготино со автомобил удрила пешак- со тешки повреди пренесен во болница

Курир - 08.11.2019

На улица „Маршал Тито“ во Неготино, вчера во 19.00 часот Н.Ј.(18) од Неготино, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, удрила во пешакот Ф.Р.(62) од Неготино. Во незгодата Ф.Р.

Во Неготино пуштен во употреба реконструиран објект на Спомен костурница

MakPress - 08.11.2019

Градоначалникот на Општина Неготино Тони Делков, министерот за локална самоуправа Горан Милевски, заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули, директорот на Центарот за развој на Вардарскиот плански регион Марко Колев и голем број гости од ...

Со возило удрен пешакот Ф.Р.(62) од Неготино

Опсервер - 09.11.2019

На 07.11.2019 во 19.00 часот на ул.„Маршал Тито“ во Неготино, Н.Ј.(18) од Неготино, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, удрила во пешакот Ф.Р.(62) од Неготино. Во незгодата Ф.Р.