TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали Alfa Romeo навистина подготвува Giulia Coupe и нов голем SUV?

Високи Октани - 15.05.2018

Следниот месец Alfa Romeo официјално ќе ги најави Giulia купе и нов SUV за број поголем од Stelviо Следниот месец Alfa Romeo официјално ќе најави купе базирано врз лимузината Giulia и SUV за број поголем од Stelviо, дознава Autocar.

Плановите на Alfa Romeo: нов SUV и Giulia со 641 КС

Денар - 15.05.2018

Италијанскиот производител „Alfa Romeo“ може да го прошири својот асортиман со неколку нови верзии на моделот „Giulia“, како и со нов „SUV“ во јуни оваа година. Се очекува компанијата официјално да потврди две нови верзии на „Giulia“, кои ќе бидат ...

Alfa Romeo најавува нов голем SUV, Giulia Coupe и хибридни мотори!

Додај Гас - 15.05.2018

Италијанскиот производител на автомобили, тогаш би требало да го најави и моделот Giulia Coupe, кој ќе се продава во верзии со три и пет врати, а под хаубата ќе се најде нов перформантен погонски систем со систем за обновување на енергијата, пишува ...

Alfa Romeo најави Giulia Coupe и нов SUV во јуни?

Авто Плус - 15.05.2018

Alfa Romeo се подготвува да ја прошири својата гама ова лето Неофицијално, како најавуваат некои медиуми, Италијанците ќе лансираат купе верзија на Giulia, како и сосема нов SUV модел во јуни.

Британци ќе го прават најбрзиот SUV во светот

Авто Плус - 14.05.2018

Ревитализираната британска компанија Lister Cars, позната по своите тркачки автомобили од сериите Ле Ман, планира да направи најбрз кросовер во светот Тој ќе биде изграден врз основа на моделот Jaguar F-Pace SVR, а ќе се вика Lightning (молња).