TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бектеши до ВМРО: Струјата е поскапена за ваши блиски, за Ј.К., а не е Јелена Карлеуша

Фокус - 29.06.2022

Струјата е поскапена за само во четвртиот блок и тоа за ваши многу блиски луѓе кои грејат базени и копаат криптовалути, за Ј.К., а не е Јелена Карлешуа, а кога не сум на говорница ми викате „А бе, има нешто фотонапонски централи за ВМРО?’.

Бектеши: Ј.К. грее базени и копа криптовалути, вие го знаете, не е Јелена Карлеуша

Press24 - 29.06.2022

Министерот за економија, Крешник Бектеши кажа дека цената на ел. Енергија е зголемена само во четвртиот блок. Бектеши на седницата за пратенички прашања кажа дека граѓаните ќе плаќаат исти цени за струја, а некои и помалку.

Бектеши до Стојаноски: Вашиот Ј.К грее базени и копа криптовалути, не е Јелена Карлеуша

Локално - 29.06.2022

Одговарајќи на пратеничко прашање поставено од пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски, министерот за економија, Крешник Бектеши попладнево уште еднаш повтори дека новата цена на струјата ќе биде значително зголемена само за потрошувачите кои се ...

Бектеши: Ј.К. грее базени и копа криптовалути, го знаете, не е Јелена Карлеуша

Скопје1 - 29.06.2022

Крешник Бектеши, министер за економија, тврди дека цената на елеткричната енергија е зголемена само во четвртиот блок. Бектеши на седница за пратенички прашања рече дека граѓаните ќе плаќаат исто па и помалку со блок тарифите.

Бектеши: Ј.К. грее базени и копа криптовалути, го знаете, не е Јелена Карлеуша (ВИДЕО)

4NEWS - 29.06.2022

Попладнево во Собрание продолжуват пратеничките прашања. Министерот Бектеши во својот говор дури ја спомена и познатата српска ѕвезда Јелена Карлеушта. Тој одговарајќи на пратеничко прашање за новата цена на струјата рече дека дека граѓаните ќе ...

И Карлеуша влезе во македонското собрание

Република - 29.06.2022

Попладнево во Собрание продолжуват пратеничките прашања. Министерот Бектеши во својот говор дури ја спомена и познатата српска ѕвезда Јелена Карлеушта. Тој одговарајќи на пратеничко прашање за новата цена на струјата рече дека дека граѓаните ќе ...

Кој е Ј.К што грее базени и копа крипто валути и финансира партии од опозицијата што го посочи Бектеши??

Пулс24 - 29.06.2022

Мошне интересна забелешка изнесе Крешник Бектеши, Министерот за економија во врска со поскапувањето на струјата. Бектеши на седницата за пратенички прашања изјави дека граѓаните ќе плаќаат исти цени за струја, а некои и помалку.

Бектеши: Не е Јелена Карлеуша, вашиот Ј.К грее базени и копа криптовалути

24Инфо - 29.06.2022

Пратеникот Бојан Стојановски од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница за пратенички прашања побара објаснување дали ќе биде енормно покачувањето на цената на струјата за малите потрошувачи,бидејќи не се спомнуваат.

Бектеши: Вашиот Ј.К. што ве финансира грее базени и копа криптовалути, вие си го знаете

Либертас - 29.06.2022

Министерот за економија, Крешник Бектеши кажа дека цената на ел. Енергија е зголемена само во четвртиот блок. Бектеши на седницата за пратенички прашања кажа дека граѓаните ќе плаќаат исти цени за струја, а некои и помалку.