TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спалети: Мораме да веруваме во себе, не треба стравот да нè совлада!

Gol.mk - 07.12.2018

15. коло на Серија А вечерва ќе биде отворено со спектакл во Торино, каде ќе се судрат големите ривали Јувентус и Интер. „Старата дама“ во пресрет на овој меч има предност од дури 11 бода во однос на миланскиот клуб, но Спалети верува дека неговите ...

Интер вечерва ослабен: „Нероаѕурите“ без човекот кој најмногу го мрази Јувентус

Спортски - 07.12.2018

Белгискиот фудбалер Раџа Наинголан ќе го пропушти вечерашниот натпревар помеѓу Јувентус и Интер. Ќе потсетиме, Наинголан се повреди против Тотенхем во Лигата на шампионите и иако имаше најави дека можеби ќе биде во составот, сепак не успеа да се ...

Алегри: Интер и Наполи ни се најголеми конкуренти за Скудетото! (ВИДЕО)

SportMedia - 07.12.2018

Тренерот на Јуве пред медиумите ги сподели своите очекувања за денешното дерби во рамките од 15. коло во Серија А против Интер со почеток од 20:30 часот на „Алијанц" стадионот во Торино. На табелата води „Старата дама" со 40 бодови, второпласиран е ...

Спалети: Не смееме да покажеме страв против Јувентус

Екипа - 07.12.2018

Интер заостанува единаесет бода зад Јувентус во трката за шампионското скудето, но тренерот Лучијано Спалети децидно им порача на своите фудбалери дека тоа не е причина за страв од актуелниот првак на утрешното дерби што ќе се игра во Торино.

Спалети пред дербито со Јуве: Разликата е во менталитетот на Роналдо!

SportMedia - 07.12.2018

„Јувентус е тим кој се обидува секоја година да има фудбалери кои ќе прават разлика во споредба со претходната година. Пред три години, кога бев во Рома, го потпишаа Пјаниќ. Во минатата година го имавме најсилниот бек во лигата, Кансело, и го ...

Без Наинголан во дерби д’Италија

А1 On - 06.12.2018

Белгискиот фудбалер на Интер, Раџа Наинголан, ќе го пропушти супер- дербито со Јувентус од 15-тото коло во Серија „А“. Тој се повреди за време на поразот од Тотенхем во Лигата на шампионите пред една недела (0:1).

Алегри пред дербито: Ние не го убивме првенството!

Спортски - 06.12.2018

Тренерот на Интер, Масимилиано Алегри смета дека борбара за титулата во Серија А е се уште отворена и дека Интер е директен конкурент за Скудетото. „Мечот утре ќе биде многу важен, без разлика на позицијата на табелата.

Реал испратил скаути во Италија: Перез „мерка“ фудбалери на Интер и Рома!?

Sport 1 - 06.12.2018

„Тутомеркато“ пишува дека скаути на Реал Мадрид во неделата го следеле дуелот меѓу Рома и Интер (2-2) на „Олимпико“, за да најдат нови засилувања. Реал веќе некое време се обидува да го ангажира капитенот на Интер, Мауро Икарди, но не ја искористија ...

Џоркаеф: Само Интер можат да му парираат на Јувентус

TopSport - 06.12.2018

Пред утрешното „Дерби д’Италија“, поранешниот плејмејкер на Интер, Јури Џоркаеф вели дека „нераѕурите“ се единствен тим во Италија кој може да му парира на засега недостижниот Јувентус. Тимот на Лучано Спалети ќе биде исправен пред вистински тест во ...

Алегри: Дуелот со Јанг Бојс ни е поважен од дербито со Интер

Екипа - 06.12.2018

Масимилијано Алегри ја крена тензијата во пресрет на утрешниот дерби дуел меѓу Јувентус откако изјави дека пресметката со „нероаѕурите“ не е многу важен натпревар за неговиот тим. „Најважен меч? Искрено кажано за мене поважно е да победиме против ...

Спалети го сака Дармијан во Интер, ќе го врати Врсаљко во Атлетико Мадрид

Екипа - 06.12.2018

Италијанскиот калчолигаш Интер нема да ја активира клаузулата за комплетно откупување на договорот на Шиме Врсаљко. Хрватскиот интернационалец ќе се врати во Атлетико Мадрид откако лекарскиот тим на „нероаѕурите“ проценил дека десниот бек премногу ...

Новинар го праша Спалети за Јувентус, а тој го потсети: И ти беше со мене кога дојдоа по Пјаниќ

Спортски - 06.12.2018

Tренерот на Интер, Лучијано Спалети на денешната прес конференција зборуваше за утрешното големо дерби во Италија во кое ќе играат Јувентус и Интер. Спалети пред овој натпревар порача дека ова ќе биде тежок натпревар за неговиот тим бидејќи Јувентус ...

Алегри им кажа „НЕ“ на засилувањата, само еден човек може да му донесе плус на тимот, но тој е невозможна мисија?!

СуперСпорт - 06.12.2018

Тренерот на Јувентус смета дека нема простор за нови играчи, освен за еден, кој пак, е невозможна мисија… Јувентус утре вечер го очекува дербито со Интер, потоа следи Лигата на шампионите, заверување на првото место против Јанг Бојс во Берн, па ...

Одамна немало вакво нешто: Цела Италија навива за Интер

Спортклуб - 06.12.2018

На еден пред големото дерби меѓу Јувентус и Интер во Торино, најголем дел од медиумите на Апенинскиот полуостров отворено му дадоа поддршка на миланскиот тим. Најдалеку отиде Кориере дело спорт кој со таков наслов излезе и на својата прва страница ...

Алегри најголемата опасност за трофејот ја гледа во Интер и Наполи

Локално - 06.12.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, рече дека главните ривали на неговиот тим во борбата за шампионскиот трофеј се Интер и Наполи. – Јувентус не ја убил интригата на италијанскиот шампионат.

Реал ги бара Икарди и Манолас

Курир - 06.12.2018

Европскиот шампион Реал Мадрид, е заинтересиран за ангажирање на Мауро Икарди од Интер и Костас манолас од Рома. Според пишувањата на италијанските медиуми, претставници на Реал го следеле натпреварот меѓу Рома и Интер минатиот викенд за да го ...

Потврдено: Икарди можел да го напушти Интер и да го засили ривалот од Серија А!

Спортски - 05.12.2018

Човекот кој сега ја носи капитенската лента во Интер многу лесно можел да ги напушти „нероаѕурите“ и да премине во Наполи. Не станува збор за медимска шпекулација, туку ова за медиумите го потврди соработк на Аргентинецот.

Без Наинголан во дерби д’Италија

Sport M - 06.12.2018

Белгискиот фудбалер на Интер, Раџа Наинголан, ќе го пропушти супер- дербито со Јувентус од 15-тото коло во Серија „А“. Тој се повреди за време на поразот од Тотенхем во Лигата на шампионите пред една недела (0:1).

Џоркаеф: Само Интер можат да му парираат на Јувентус

Макфакс - 06.12.2018

Пред утрешното „Дерби д’Италија“, поранешниот плејмејкер на Интер, Јури Џоркаеф вели дека „нераѕурите“ се единствен тим во Италија кој може да му парира на засега недостижниот Јувентус. Тимот на Лучано Спалети ќе биде исправен пред вистински тест во ...

Алегри: Интер и Наполи ни се главните конкуренти

+инфо - 06.12.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, рече дека главните ривали на неговиот тим во борбата за шампионскиот трофеј се Интер и Наполи. – Јувентус не ја убил интригата на италијанскиот шампионат.

Реал ги бара Икарди и Манолас

Sport M - 06.12.2018

Европскиот шампион Реал Мадрид, е заинтересиран за ангажирање на Мауро Икарди од Интер и Костас манолас од Рома. Според пишувањата на италијанските медиуми, претставници на Реал го следеле натпреварот меѓу Рома и Интер минатиот викенд за да го ...

Без Наинголан во дерби д'Италија

MTM - 06.12.2018

Белгискиот фудбалер на Интер, Раџа Наинголан, ќе го пропушти супер- дербито со Јувентус од 15-тото коло во Серија „А". Тој се повреди за време на поразот од Тотенхем во Лигата на шампионите пред една недела (0:1).

Алегри најголемата опасност за трофејот ја гледа во Интер

Курир - 06.12.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, рече дека главните ривали на неговиот тим во борбата за шампионскиот трофеј се Интер и Наполи. – Јувентус не ја убил интригата на италијанскиот шампионат.

Реал е заинтересиран за Икарди и Манолас

+инфо - 06.12.2018

Европскиот шампион Реал Мадрид, е заинтересиран за ангажирање на Мауро Икарди од Интер и Костас Манолас од Рома. Според пишувањата на италијанските медиуми, претставници на Реал го следеле натпреварот меѓу Рома и Интер минатиот викенд за да го ...

Алегри најголемата опасност за трофејот ја гледа во Интер и Наполи

Нетпрес - 06.12.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, рече дека главните ривали на неговиот тим во борбата за шампионскиот трофеј се Интер и Наполи. – Јувентус не ја убил интригата на италијанскиот шампионат.

Реал ги бара Икарди и Манолас

А1 On - 06.12.2018

Европскиот шампион Реал Мадрид, е заинтересиран за ангажирање на Мауро Икарди од Интер и Костас манолас од Рома. Според пишувањата на италијанските медиуми, претставници на Реал го следеле натпреварот меѓу Рома и Интер минатиот викенд за да го ...

Алегри најголемата опасност за трофејот ја гледа во Интер и Наполи

Sport M - 06.12.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, рече дека главните ривали на неговиот тим во борбата за шампионскиот трофеј се Интер и Наполи. – Јувентус не ја убил интригата на италијанскиот шампионат.

Реал ги бара Икарди и Манолас

Локално - 06.12.2018

Европскиот шампион Реал Мадрид, е заинтересиран за ангажирање на Мауро Икарди од Интер и Костас манолас од Рома. Според пишувањата на италијанските медиуми, претставници на Реал го следеле натпреварот меѓу Рома и Интер минатиот викенд за да го ...

Алегри најголемата опасност за трофејот ја гледа во Интер и Наполи

А1 On - 06.12.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, рече дека главните ривали на неговиот тим во борбата за шампионскиот трофеј се Интер и Наполи. – Јувентус не ја убил интригата на италијанскиот шампионат.

Реал ги бара Икарди и Манолас

MTM - 06.12.2018

Европскиот шампион Реал Мадрид, е заинтересиран за ангажирање на Мауро Икарди од Интер и Костас Манолас од Рома. Според пишувањата на италијанските медиуми, претставници на Реал го следеле натпреварот меѓу Рома и Интер минатиот викенд за да го ...

Алегри најголемата опасност за трофејот ја гледа во Интер и Наполи

MTM - 06.12.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, рече дека главните ривали на неговиот тим во борбата за шампионскиот трофеј се Интер и Наполи. - Јувентус не ја убил интригата на италијанскиот шампионат.