TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Десерт за 20 минути: Обланди со еурокрем и чоколадо

Gotvi.mk - 17.04.2018

Направете супер вкусни обладни доволни за 8 лица. Се подготвуваат за 20 минути, брзо и лесно. Состојки: 1 пакување обланди 300 гр. шеќер 100 гр. чоколадо 3 лажици еурокрем 250 гр. маргарин 200 гр.

Убав изглед со уште поубав вкус - Карпати колач кој мора да го пробате

Ladybook - 16.04.2018

Кора Крем 1 Крем 2 Овошен крем Кора: ставете ја водата со малку сол и путер да се свари, а потоа додавајте го брашното така што постојано ќе мешате. Кога тестото малку ќе се олади додавајте едно по едно јајце и рачно мешајте го тестотот.

Колач со овесни снегулки и јаболка

Gotvi.mk - 16.04.2018

Ќе ве воодушеви освежувачкиот колач со заводлива крцкава текстура… Состојки: 1 1/2 шолја брашно 1 шолја овесни снегулки 3 лажици кафеав шеќер изрендана кора од половина лимон 1/2 лажичка прашок за печиво малку сол 1/2 лажичка цимет 70 мл масло 3 ...

Шарени чоколадни бомбици – Нема стоење до шпорет, готови за миг

Gotvi.mk - 16.04.2018

Вкусни чоколадни бомбици. Времето е топло, па ако сакате да не печете, а да имате супер десерт, ова е решението. Состојки: 200 мл. вода 250 гр. шеќер 120 гр. маргарин 200 гр. мелени ореви 250 гр.

Чоколадни бомбици со лешници, наполитанки и кондензирано млеко

Мои рецепти - 16.04.2018

Колачиве многу ми се допаднаа. Па еве да го споделам рецептов овде со вас. Во еден сад го ставаме слаткото кондензирано млеко. Додаваме чоко ликер, мелени лешници и мелени лешник наполитанки. Со рака убаво ја изработуваме смесата.

Експлозија од вкусови: Највкусниот колач од тесто и овошје

Gotvi.mk - 15.04.2018

Ако сакате да испечете колач кој е вкусен, а е составен од многу едноставни состојки, ова е рецепт за вас. Состојки: 5 јајца 150 гр шеќер 100 гр брашно 100 гр гриз 50 мл масло 1 прашок за печиво 200 гр суви сливи шеќер во прав 1 ванилин шеќер Начин ...

Рецепт: Рафаело торта со јагоди и кокос

Либертас - 15.04.2018

Фина, кремаста овошна торта едноставна за подготовка … Потребно е: за корите: 8 белки 12 лажици шеќер 140 гр кокос 2 лажици брашно 1 прашок за пециво за жолтиот фил: 1 л млеко 8 жолчки 2 пудинга со вкус на слатка павлака 2 лажици брашно 2 ванилин ...

Чоколаден фил и неверојатен вкус: Колач брз за подготовка

Gotvi.mk - 15.04.2018

Вкусен колач со чоколадо кој лесно и брзо се прави. Ова е рецептот: Состојки: 4 јајца 80 гр. шеќер 100 гр. путер 120 гр. чоколадо за готвење 4 лажици брашно ½ прашок за пециво Прелив: 80 мл. млеко 2 лажици шеќер малку рум Фил: 600 мл.

Браунис со вишни по рецепт на Цеце Трајковска

Репортер - 15.04.2018

Телевизиската водителка Цеце Трајковска нема многу време за готвење. Заради работните обврски честопати знае да касне нешто набрзина. Ама кога е омилениот десерт во прашање, си дава време и готви, често.

Ролат со банана (посно, без печење)

Независен - 15.04.2018

Состојки: 2 јаболка 4 банани 250 г шеќер во прав 250 г маргарин 300 г мелени посни бисквити 150 мл посна слатка павлака Приготвување: Јаболката изрендајте ги на ситно ренде, додајте 2 банани и испасирајте ги со виљушка.