TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сорио се надева дека АстраЗенека ќе ги исполни очекувањата на ЕУ

Опсервер - 25.02.2021

Извршниот директор на АстраЗенека, Паскал Сорио, денеска изјави дека се надева оти ќе ги исполни очекувањата на Европската унија за бројот на вакцини против Ковид-19 што компанијата може да ги достави до европскиот блок во вториот квартал од ...

АстраЗенека се надева дека ќе ги исполни очекувањата на ЕУ за бројот на вакцини

Фокус

Директорот на АстраЗенека: Работиме 24/7, ќе ги исполниме очекувањата за вакцини

+инфо

Сорио се надева дека АстраЗенека ќе ги исполни очекувањата на ЕУ

Денешен

Извршниот директор на АстраЗенека се надева дека компанијата ќе ги исполни очекувањата на ЕУ

Слободен Печат

Сорио се надева дека АстраЗенека ќе ги исполни очекувањата на ЕУ

Вечер Прес

Сорио се надева дека АстраЗенека ќе ги исполни очекувањата на ЕУ

MakPress

Либертас

Во Јужна Кореја почнува имунизацијата на населението

24Инфо - 26.02.2021

Во Јужна Кореја денеска почнува имунизација на населението, а првите дози вакцини на АстраЗенека против Ковид-19 ќе бидат доставени во околу 200 старски домови. За утре е предвидено да почне вакцинирањето на 55.000 здравствените работници со ...

Во Јужна Кореја почнува имунизацијата на населението

Опсервер

Во Јужна Кореја почнува имунизацијата на населението

MakPress