TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манчестер Јунајтед го договори Алекс Сандро – Дармијан во Јувентус

Спортски - 17.05.2018

Манчестер Јунајтед ќе го комплетира трансферот на Алекс Сандро од Јувентус во следните неколку дена, пренесуваат англиските медиуми. Италијанските медиуми исто така потврдија дека двата клуба веќе постигнале договор и дека трансферот на Алекс Сандро ...

Јунајтед го договори првото засилување од Јувентус

Sport 1 - 17.05.2018

Италијанските медиуми тврдат дека преговорите се при самиот финиш и дека Јунајтед веќе во првите денови од трансфер периодот ќе го обелодени првото засилување. Станува збор за Алекс Сандро од Јувентус, Бразилецот нема да игра на Мундијалот, но ќе го ...

Солзи на тренингот на Баерн: Напаѓачот не оди на Мундијалот во Русија!

СуперСпорт - 17.05.2018

Фудбалерот на Баерн Минхен, Сандро Вагнер направи голем трансфер кај Баварците. Вагнер во минатото играше за Дуизбург, Вердер Бремен, Каизерслаутерн, Херта, Дармштад и Хофенхајм, а токму од таму се врати во Баерн Минхен.

Мурињо за неколку денови добива засилување од 50 милиони евра?!

24Фудбал - 17.05.2018

Манчестер јунајтед е на чекор до првото засилување за сезоната 2018/19, медиумите од Италија пишуваат дека во следните неколку дена „Ѓаволите“ ќе го купат Алекс Сандро од Јувентус Жозе Мурињо не е задоволен од левите бекови кои ги има на ...

Се чека само потврда: Мурињо потрошил 50 милиони евра за фудбалер на Јувентус?

Точка - 17.05.2018

Како што пренесува "La Stampa", фудбалерот на Јувентус, Алекс Сандро практично со една нога е веќе на „Олд Трафорд“. Споменатиот медиум пренесува дека трансферот на Алекс Сандро во Манчестер Јунајтед е практично завршена работа, а од Јунајтед во ...

Сандро Вагнер се откажа од Бундестимот

Стандард - 17.05.2018

Солзите на Сандро Вагнер ја трогнаа цела Германија. Напаѓачот на Баерн Минхен не најде место во листата на германскиот селектор Јоаким Лев и на крајот се откажа од „панцирите“ на 30-годишна возраст.

Се чека потврда: Мурињо потрошил 50 милиони во Торино?

Sport M - 17.05.2018

Според италијанските медиуми, во наредните денови треба да стигни и официјалната потврда за договорот помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус. Според, Ла Стампа, трансферот на левиот бек од Јувентус, Алекс Сандро е близу до реализација, а истиот весник ...

Јунајтед и Јувентус разменуваат играчи, официјализирање по финалето на ФА Купот

Дерби - 16.05.2018

Медиумите во Англија и Италија пишуваат дека трансферот на Алекс Сандро во редовите на Манчестер Јунајтед е речиси готова работа. Сепак истиот ќе биде официјализиран веднаш по крајот на финалето од ФА Купот помеѓу Манчестер Јунајтед и Челси.

„Лa Стампа“: Манчестер Јунајтед и Јувентус се договорија се чека само – официјалната понуда!

Спортски - 16.05.2018

Според тврдењата на италијанските медиуми во наредните денови би требало да пристигне и официјална потврда за трансферот за кој се договориле Манчестер Јунајтед и Јувентус. Како што пишува „Ла Стампа“ трансферот на левиот бек на Јувентус Алекс ...

Жозе Мурињо во следните неколку дена го добива првото засилување

МКД - 17.05.2018

Весник близок до Јувентус пренесува дека во следните неколку дена ќе пристигне официјална потврда за трансфер на левиот бек на „Бјанконерите", Алекс Сандро во Манчестер јунајтед Жозе Мурињо не е задоволен од левите бекови кои ги има на располагање, ...