TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јовески: И со куќен притвор се обезбедува присуството на Мијалков

Press24 - 24.02.2021

Републичкиот јавен обвинител, ЉУбомир Јовески во изјава за ТВ 24 рече дека жалбата за затворски притвор на Сашо Мијалков е повлечена, но сепак, тоа може да се промени по изрекувањето на пресудата во предметото „Таргет-Тврдина“.

Јовески: Обвинителството досега нема побарано замена на мерката куќен притвор за Мијалков со потешка

Слободен Печат

Јовески: И со куќниот притвор се обезбедува присуство на Мијалков

Фокус

Јовески: Ќе се ревидира мерката за Мијалков

24 Вести

Јовески за Тв24: Можна е промена на одлуката по пресудата, Мијалков од куќен заминува во затворски притвор?!

Локално

Јовески: Ќе се ревидира мерката за Мијалков

Нова ТВ

Јовески: И со куќен притвор се обезбедува присуството на Мијалков

+инфо

24Инфо Либертас Република Нетпрес Frontline 360 степени

МВР нема опрема за 24 часовен надзор на Мијалков со видео и аудио каков што определи судот, па го чуваат повеќе ...

ТВ21 - 24.02.2021

Сашо Мијалков требаше да биде под 24 часовен аудио и видео надзор, така одлучи Кривичен суд, но за тоа МВР нема таква опрема, објави Телма . Како што објави денеска Телма, Министерството за внатрешни работи немало таква опрема за 24 часовно следење ...

МВР со повеќе полицајци ќе го замени видео-надзорот врз Мијалков определен од судот

Фокус

СВР Скопје нема технички можности за аудио и видео надзор – Мијалков во куќен притвор со полициско присуство

Press24

Мијалков се обезбедува во куќен притвор со полициско присуство, СВР Скопје немало технички можности за аудио и видео надзор

Слободен Печат

МВР нема технички можности за видео и аудио надзор на Мијалков во куќен притвор?

365

МВР нема опрема за видео и аудио надзор на Сашо Мијалков

Република

МВР немало опрема за 24 часовен надзор на Мијалков со видео и аудио каков што определи судот, па го чуваат повеќе полицајци

Курир

Нетпрес

Мијалков во куќен притвор - 24 истражува - кои се опциите пред бегалецот?

24 Вести - 24.02.2021

Екс шефот на УБК Сашо Мијалков од вчера е на издржување на мерката куќен притвор, откако прво беше недостапен за полицијата, за подоцна сам да се пријави во обвинителството за организиран криминал и корупција, како обвинет во предметот „Таргет - ...

Што се крие зад исчезнувањето, па појавувањето на Мијалков?

Р.С.Европа

Мијалков „бегалец пишман аџија”

Вечер Прес

Спасовски: Ако Мијалков не се предадеше, за неколку часа ќе беше сосема поинаку

Р.С.Европа

Мијалков се појави, ќе биде во домашен притвор и под постојан надзор

Бизнис Вести

НЕКОЈА ЧУДНА КОРОНА - Мијалков беше позитивен во октомври, како сега пак го нападна

Фактор

ОЈО му врачи решение за домашен притвор: Мијалков ќе биде под 24 часовен видео и аудио надзор

Слободен Печат

Република iPortal ММС 24Инфо Frontline МКД Слободен Печат Опсервер

Адвокат Гажоски: ОЈО да побара затворски притвор, ако сака да испрати порака дека нема дил со Мијалков

Фокус - 24.02.2021

Адвокатот Ѓоко Гажовски смета дека Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција треба да побара затвроски притвор за Сашо Мијалков на рочиштето кога ќе биде објавена пресудата, доколку истата е осудителна.

Обвинителство потврди дека на Мијалков му го врачиле решението за определување домашен притвор

Канал5

Мијалков го прими решението за куќен притвор и 24 часовен видео и аудио надзор

Опсервер

Мијалков го прими решението за куќен притвор и 24 часовен видео и аудио надзор

24Инфо

Мијалков го прими решението за куќен притвор и 24 часовен видео и аудио надзор

Либертас

Мијалков во куќен притвор ќе има и 24 часовен видео и аудио надзор

Курир

ОЈО му врачи решение за домашен притвор на Мијалков, тој ќе биде под 24 часовен видео и аудио надзор

Скопје1

Либертас Денешен Вечер Прес Нетпрес ТВ21 Академик iPortal MTM

Мијалков е на издржување на мерката куќен притвор, откако сам се пријави во обвинителството

Канал5 - 24.02.2021

Сашо Мијалков од вчера е на издржување на мерката куќен притвор, откако сам се пријави во обвинителството за организиран криминал и корупција. Претходно тој изјави дека не избегал, туку бил во изолација затоа што имал висока температура и симптоми ...

Пладневен преглед: Мијалков ќе биде во домашен притвор и под постојан надзор, олеснителна околност е што Мијалков сам се појавил, вели Русковска, нова пратка вакцини

Frontline

Обвинителството ја повлече жалбата, Мијалков оди во куќен притвор

МКД

Мијалков се пријави во Обвинителството: Бев изолиран со симптоми на Корона, се извинувам на целата македонска јавност

Сител

(ВИДЕО) Мијалков се извини на јавноста и на премиерот и Владата

iPortal

Мијалков се појави пред Јавното обвинителство

Тера

Мијалков го подигна решението за домашен притвор, тврди дека бил во изолација

Н.Македонија

Либертас Вечер Прес Република Точка Р.С.Европа Република +инфо Фокус

Јовески: Мијалков го прими решението за домашен притвор

MakPress - 23.02.2021

Врз основа на добиени сознанија и преземените дејства на Обвинителството, обвинетиот Сашо Мијалков, попладнево се јави во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција каде што му е враќено решението за домашен притвор, ...

Јавниот обвинител Јовески: На Мијалков му е врачено решението за домашен притвор, ќе биде спроведен на извршување на мерката

+инфо

Јовески: Решението за домашен притвор му е врачено на Мијалков

360 степени

Јовески: На Мијалков му е врачено решението за домашен притвор, ќе биде спроведен на извршување на мерката

Frontline

Јовески: На Мијалков му е врачено решението за домашен притвор, ќе биде спроведен на извршување на мерката

Фокус

Јовески: На Мијалков му е врачено решението за домашен притвор, ќе биде спроведен на извршување на мерката

Вечер Прес

Мијалков официјално во домашен притвор

Курир

Телма ТВ21 CivilMedia Канал5 Слободен Печат 24Инфо Press24 Република

РУСКОВСКА: Се радувам што Мијалков се врати, а за затворски притвор ќе се размислува натаму

Денешен - 24.02.2021

Се радувам на тоа што обвинетиот Сашо Мијалков самиот се пријави, истакна вчера на прес-конференција обвинителката Вилма Рускоска. Таа појасни дека Мијалков „преку посредници побарал да се пријавил токму во Обвинителството за организиран криминал и ...

Рускоска: Мијалков е обезбедуван од истражителите, не оди во затворски притвор

Канал5

Рускоска објасни зошто Мијалков добил куќен место затворски притвор

Независен

Рускоска: Се радувам што Мијалков сам се пријави, Ќе размислиме дали да бараме затворски притвор

Сител

Русковска: Олеснителна околност е што самиот се пријави

24 Вести

(Видео) Рускоска: Олеснителна околност е што Мијалков сам се пријави

Либертас

Рускоска: Олеснителна околност е што Мијалков сам се пријави

Опсервер

iPortal еМагазин Кајгана Слободен Печат ТВ21 360 степени Денешен OhridNews

Обвинителите ја повлекле жалбата со која бараа затворски притвор за Мијалков

Точка - 23.02.2021

Обвинителката Вилма Рускоска заедно со обвинителите Ленче Ристоска и Трајче Пеливанов ја повлекле жалбата по одредениот куќен притвор на Сашо Мијалков, со која бараа да му се одреди затворски притвор.

Обвинителите ја повлекле жалбата со која бараа затворски притвор за Мијалков

Н.Македонија

Обвинителството ја повлече жалбата за Мијалков со која бараше затворски притвор

Вечер Прес

Обвинителство ја повлече жалбата: Мијалков во домашен притвор, наместо во затворски

Република

Обвинителството ја повлекло жалбата со која бараше на Мијалков да му се одреди притвор, наместо куќен притвор

Акцент

Обвинителите ја повлекле жалбата со која бараа затворски притвор за Мијалков

MTM

Повлечено барањето за затворски притвор на Мијалков

Денешен

Н.Македонија Press24 Точка Слободен Печат Press24 Фокус ТВ21 Frontline

Заев: Мијалков немаше друг избор, го стори она што беше неизбежна опција

Кајгана - 23.02.2021

Сашо Мијалков немаше друг избор и го стори она што му беше неизбежна опција, се пријави во Јавното обвинителство за организиран криминал и со тоа е обезбеден неговиот притвор, рече премиерот Зоран Заев вечерва пред Владата.

Заев: Мијалков немаше друг избор, го стори она што беше неизбежна опција

Сител

Заев: Мијалков немаше друг избор, го стори она што беше неизбежна опција

Опсервер

Заев: Мијалков немаше друг избор, го стори она што беше неизбежна опција

Телма

Заев: Мијалков немаше друг избор, го стори она што беше неизбежна опција

Бриф

Заев: Мијалков немаше друг избор и го направи она што му беше неопходна опција

iPortal

Заев: Брзата мобилизација на институциите ги елиминираа сите можности Мијалков да ја напушти државата

24Инфо

OhridNews Вечер Прес 24 Вести Денешен

Рускоска: Ќе размислиме дали да бараме затворски притвор, олеснителна околност е што Мијалков сам се пријави

Нова ТВ - 23.02.2021

Обвинителката Вилма Русковска вечерва изјави дека ќе се размисли дали да се бара затворски притвор за Сашо Мијалков , но напомена дека олеснителна околност било што тој сам се пријавил. -Тој прати порака преку други луѓе дека сака да се пријави, но ...

Русковска: Ќе размислиме дали да бараме затворски притвор – олеснителна околност е што Мијалков сам се пријави

Вечер Прес

Русковска: Ќе размислиме дали да бараме затворски притвор, но олеснителна околност е што Мијалков сам се пријави

Акцент

Русковска: Олеснителна околност е што Мијалков сам се пријави, ќе размислиме за затворски притвор

Нетпрес

Русковска размислува и за затворски притвор за Мијалков!

PressingTV

Русковска: Ќе размислиме дали да бараме затворски притвор, но олеснителна околност е што Мијалков сам се пријави

Фокус

Русковска: Ако Мијалков сакал да избега, ќе избегал досега

Република - 23.02.2021

По новинарско прашање околу тоа дали смета дека екс директорот на УБК, Сашо Мијалков би можел да избега од куќен притвор, обвинителката Вилма Русковска денеска пред медиумите истакна дека да сакал да избега, ќе избегал досега. вели Русковска.

Рускоска: Не мислам дека Мијалков ќе бега

Frontline

Рускоска: Не мислам дека Мијалков ќе избега

Centar

Рускоска: Ќе размислиме дали ќе побараме затворски притвор

ТВ21

Рускоска: Не мислам дека Мијалков ќе избега

ТВ21

Русковска: Се израдував што се појави Мијалков, ни прати порака преку други луѓе

Република - 23.02.2021

„Исркрено се радувам што обвинетиот Сашо Мијалков реши самиот да се пријави. Нѝ прати порака, преку други луѓе, дека би сакал да се пријави исклучиво во Обвинителството за гонење на организиран криминал”, им изјави вечерва на новинарите главната ...

Русковска пресреќна: Се израдував што се појави Мијалков, ни прати порака преку други луѓе

Нетпрес

Русковска се израдувала кога го видела Мијалков

МКД

Русковска: Ќе размислиме дали да побараме затворски притвор за Мијалков

Телма

Русковска: Не знам како делува Мијалков, дали е болен или не, но ќе размислиме дали ќе побараме затворски притвор

Слободен Печат

Рускоска: Требаше ли да седам кај Мијалков пред врата

ММС

Русковска: Олеснителна околност е што Мијалков сам се пријави

+инфо

365