TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тракторист тешко повреден откако паднал во провалија

МКД - 14.01.2020

56- годишен тракторист од охридско е тешко повреден. На 13.01.2020 околу 13.00 часот во сeло Опеница, охридско, Б.В.(56) од с.Опеница, додека управувал трактор без регистарски таблички, изгубил контрола над тракторот и паднал во провалија.

Тракторист тешко повреден, паднал во провалија

Курир - 14.01.2020

Маж се здобил со тешки повреди откако изгубил контрола над трактор кој го управувал и паднал во провалија. Несреќата, информира МВР, се случила вчера околу 13 часот во охридското село Опеница. -Во незгодата, Б.В.

Тракторист падна во провалија

Република - 14.01.2020

Во село Опеница, охридско, вчера околу 13:00 часот Б.В. (56) од село Опеница, додека управувал трактор без регистарски таблички, изгубил контрола над тракторот и паднал во провалија. Во незгодата, Б.В.

Несреќа во охридско: Изгубил контрола над тракторот и паднал во провалија

Press24 - 14.01.2020

Маж се здобил со тешки телесни повреди откако се превртел тракторот со кој убправувал. -Вчера во 13:00 часот во село Опеница, охридско, 56-годишниот Б.В. од село Опеница, додека управувал трактор без регистарски таблички, изгубил контрола над ...

Едно лице тешко повредено по пад во провалија

OhridNews - 14.01.2020

Во охридското село Опеница, вчера, околу 13 часот, 56-годишно лице од селото, додека управувало трактор без регистарски таблички, изгубило контрола над тракторот и паднало во провалија. Во незгодата, лицето се здобило со тешки телесни повреди по што ...

Тракторист тешко повреден, паднал во провалија

Сител - 14.01.2020

Маж се здобил со тешки повреди откако изгубил контрола над трактор кој го управувал и паднал во провалија. Несреќата, информира МВР, се случила вчера околу 13 часот во охридското село Опеница. -Во незгодата, Б.В.

Со трактор паднал во провалија, пренесен во болницата „Св. Еразмо Охрид“

Скопје1 - 14.01.2020

На 13.01.2020 околу 13.00 часот во с.Опеница, охридско, Б.В.(56) од с.Опеница, додека управувал трактор без регистарски таблички, изгубил контрола над тракторот и паднал во провалија. Во незгодата, Б.В.