TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЛУКАШЕНКО ГО КАРА ПУТИН ДОДЕКА ТОЈ ТРОПКА СО НОГАТА Ќе ти избегаат 50.000 Руси, ама нека, тие не се наши луѓе (ВИДЕО)

+инфо - 28.09.2022

Да речеме дека бегаат 30.000 или 50.000 луѓе. Да останат, дали ќе бидат наши луѓе? Нека бегаат. Не знам што мислите за тоа, но не бев премногу загрижен во 2020 година кога луѓето си заминаа, го теши белорускиот лидер својот колега со кој се сретнаа ...

ТОТАЛНА КОНТРОЛА – Се ближи крајот на егзодусот, кој избега, избегал? По референдумот, ова се следните потези на Путин

Во Центар

СЛУШНАВМЕ СЕ ЗА РУСКАТА МОБИЛИЗАЦИЈА, НО ЕДНО ПРАШАЊЕ СЕ УШТЕ ЛЕБДИ: Зошто Украина не го направи истото!?

Во Центар

Русија поставува пунктови за мобилизација на излезите од земјата

Независен

Монтираните „референдуми“ на Владимир Путин во Украина се знак на слабост

Deutsche Welle

Русите ни од мобилизацијата на Путин не бегаат во С Македонија

360 степени

Путиновата војна си дојде дома во Русија

МКД

Канал5 Слободен Печат Р.С.Европа Кајгана Кумановски м. Независен Кајгана CivilMedia

Москва нема да бара екстрадиција на Руси кои ја избегнуваат мобилизацијата во странство

Нетпрес - 27.09.2022

Руското министерство за одбрана објави во вторникот дека нема да бара екстрадиција на руските државјани кои бегајќи од мобилизацијата за војната во Украина побегнале во странство. „Руското министерство за одбрана во рамките на делумната мобилизација ...

Бегство на Русите од мобилизација - зошто некои заминуваат во Казахстан?

Deutsche Welle

Претседателот на Казахстан вети дека ќе ги заштити Русите кои бегаат од мобилизацијата

Р.С.Европа

КАЗАХСТАН: Од најавата за мобилизација границата ја минале 98.000 руски граѓани

Локално

Казахстан ќе ги заштити Русите кои бегаат од мобилизацијата, вети Токаев

Слободен Печат

Казахстан ќе ги заштити Русите кои бегаат од мобилизација

Независен

Казахстан ќе ги заштити Русите кои бегаат од мобилизација

Кумановски м.

А1 On 24Инфо 24 Вести Канал5 Вечер Прес MakPress

Русија тврди дека нема да бара екстрадиција на оние што избегале во странство пред да бидат мобилизирани

Локално - 27.09.2022

Руското Министерство за одбрана во вторникот објави дека нема да бара екстрадиција на руски државјани кои побегнале во странство пред да се мобилизираат за војната во Украина. „Како дел од делумната мобилизација, Министерството за одбрана на Русија ...

Русија тврди дека нема да бара екстрадиција на оние кои ја напуштија земјата за да избегнат мобилизација

MakPress

Русија тврди дека нема да бара екстрадиција на оние кои ја напуштија земјата за да избегнат мобилизација

А1 On

Русија тврди дека нема да бара екстрадиција на оние кои ја напуштија земјата за да избегнат мобилизација

Курир

Русија тврди дека нема да бара екстрадиција на оние кои ја напуштија земјата за да избегнат мобилизација

Либертас

Русија тврди дека нема да бара екстрадиција на оние кои ја напуштија земјата за да избегнат мобилизација

Кајгана

Русија нема да бара екстрадиција на оние што ја напуштија земјата за да избегнат мобилизација

Макфакс

Во Центар Вечер Прес ТВ21 Точка Бриф Опсервер Кумановски м. Lider