TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бенчмарк резултати: Samsung Galaxy S9 со Exynos 9810 го засрами Snapdragon 845

GSM.mk - 14.02.2018

Galaxy S9 и S9+ ќе бидат претставени за неколку недели, а веќе знаеме речиси се за уредите. Последно, се појавија и резултатите од нивните бенчмарк тестирања.. Станува збор за Galaxy S9/S9+ со Exynos 9810.

Два новитета кај Samsung Galaxy S9

Телефони.мк - 14.02.2018

Samsung Galaxy S9 ќе има два новитети што досега не се кажани пред јавноста, за кои Иван Блас шпекулира. Како што знаеме, тој секогаш ги предвидува работите, што значи дека може да сметаме дека ќе има нешто вакво.

Samsung Galaxy S9 ќе ги има следниве две функции кои iPhone X не ги поседува

Среќа.mk - 14.02.2018

Гиганстската компанија Samsung ќе го претстави новиот премиум телефон Samsung Galaxy S9 на 25-ти февруари. Новиот телефон ќе има две работи кои iPhone se уште ги нема. Едната работа e e новиот DeX Pad, кој ќе им дозволи на нов DeX Pad корисниците да ...

Galaxy S10 ќе доаѓа со скенер за отпечатоци во диплејот, но Note 9 нема

GSM.mk - 14.02.2018

За жал, гласините дека Note 9 ќе доаѓа со скенер за отпечатоци вметнат во дисплејот беа лажни.. Според корејските медиуми, Note 9 ќе доаѓа со стандардниот скенер за отпечатоци сместен на задната страна, ист како оној кој го гледаме на фотографиите ...

Redmi Note 5 Pro ќе биде многу модерен

Телефони.мк - 13.02.2018

Redmi Note 5 Pro најверојатно ќе биде смартфон кој ќе ги следи модерните трендови во мобилната индустрија ќе располага со Full Display со засек на врвот на екранот, 18:9 размер и HD+ резолуција.

Galaxy S9 со две функции плус кои iPhone X не ги поседува!

ЗаЗабава - 13.02.2018

Samsung ќе го претстави новиот премиум телефон на 25-ти февруари, а се чини дека Galaxy S9 ќе има две работи кои iPhone ги нема – барем не сè ...

За прв пат тестиран Samsung Galaxy S9 со Exynos 9810

Телефони.мк - 13.02.2018

Samsung Galaxy S9 за прв пат е откриено како е тестиран на бенчмарк сајтот Geekbench со новиот супер-моќен осум-јадрен Exynos 9810 кој ќе има дополнителни засилувања за специјални операции.

Samsung Galaxy S9 ќе има две функции кои iPhone X не ги поседува

Точка - 13.02.2018

Samsung ќе го претстави новиот премиум телефон на 25-ти февруари, а се чини дека Galaxy S9 ќе има две работи кои iPhone ги нема – барем не сè уште. Бројните гласини и објавените фотографии нѝ даваат прилично детална слика за тоа што можеме да ...

Се подготвувате за зимување, но стравувате вашиот смартфон да не се заледи? Препорачуваме Samsung Galaxy S8+

Фактор - 13.02.2018

Сезоната на зимувања се уште не е завршена, а додека вие планирате и размислувате каде да го поминете овој зимски одмор, притоа грижејќи се што да понесете, ние го имаме нашиот фаворит - САМСУНГ ГАЛАКСИ С8+! Овојмобилен уред е отпорен на вода и ...

Samsung ќе лансира нов безжичен полнач со Galaxy S9

Телефони.мк - 12.02.2018

Samsung најверојатно ќе лансира нов безжичен полнач наменет за претстојниот премиум смартфон Samsung Galaxy S9 со што ќе понуди поефикасно и побрзо полнење на батеријата врз принцип на магнетна индукција со Qi стандардот.

Разлика меѓу Mate 10 Pro и Mate 10 Porsche Design

Телефони.мк - 12.02.2018

Huawei ја презентираше новата луксузна верзија на Mate 10 Porsche Design, веднаш после официјалното претставување на Mate 10 Pro . Цената на Mate 10 Pro е 800 долари, додека Mate 10 Porsche Design е 1.225 долари.

Што се крие за Huawei Mate X ?

Телефони.мк - 12.02.2018

Huawei го патентираше името Huawei Mate X кое најверојатно ќе се користи за следната премиум смартфон серија наменета за премиум класата. Ова е прв чекор во обидите на Huawei да настапи со нешто сосема ново и свежо во својата понуда, па така се уште ...

Xiaomi ветува нов фаблет за прифатлива цена

Телефони.мк - 12.02.2018

Xiaomi Redmi Note 5 Pro ќе биде новиот фаблет на кинескиот стартап кој треба да пристигне официјално деновиве со што одлично ќе се вклопи во понудата за интернационалниот ден на вљубените.

Samsung: Промотивно видео со робот за „Our Galaxy“

Телефони.мк - 12.02.2018

SAMSUNG има одлично мото во новото видео, кое гласи: „ние обрнуваме внимание на ситните работи, за вие да може да правите големи работи“. Во видеото „Our Galaxy“ компанијата вели #ПраветеГоОнаШтоНеМожете.

Ова се најдобрите телефони кои ги очекуваме во првата половина од годината

Сваштарник - 12.02.2018

На интернет кружат многу гласини за новите модели на паметни телефони кои можеме да ги очекуваме во првата половина од годината, а тоа се некои од најдобрите модели кои ќе го одбележат мобилниот пазар.

Што да очекуваме од новите предводници на Samsung?

Локално - 12.02.2018

Повторно е она време од годината кога Samsung ќе ги објави своите новите топ паметни телефони на најголемиот мобилен настан во светот. И фановите на Android се подготвени да се радуваат. Ако се прашувате што може да очекуваме од пуштањето на новите ...

Смартфоните на Samsung најмногу се фалсификуваат

USB - 12.02.2018

Специјалниот сајт за тест на перформансите „AnTuTu“ објави рејтинг на паметните телефони кои најчесто се фалсификувани. Се покажа дека меѓу 17,5 милиони уреди тестирани во минатата година, над 460.000 беа пронајдени како лажни.

Samsung Galaxy S9 ќе поседува две функции кои iPhone X ги нема

USB - 14.02.2018

Samsung ќе го претстави новиот премиум телефон на 25-ти февруари, а се чини дека Galaxy S9 ќе има две работи кои iPhone ги нема – барем не сè уште. Бројните гласини и објавените фотографии нѝ даваат прилично детална слика за тоа што можеме да ...