TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лист од марихуана се најде на знамето на една општина во Естонија

Макфакс - 17.05.2018

Општината Канепи во јужниот дел на Естонија на своето знаме има слика од канабис затоа што името на општината на естонски значи канабис. Градоначалникот на општината, Андрус Сим, рекол дека на крајот на минатата година бил одржан референдум на кој ...

Седми настан за разбивање на митот за канабисот – семинар со професори, научници и доктори

А1 On - 15.05.2018

Со цел да продолжи едукацијата на полето на канабисот и да се споделат точни информации за неговите својства и употреба, граѓанското здружение „Зелена алтернатива“ го најавува седмиот по ред настан во своја организација, со наслов „Канабис 1.000 ...

Канабис, 1000 зошто – 1001 затоа – Разбивање на митот: Рекреативен или медицински канабис?

Убавина и Здравје - 17.05.2018

Учествувајте на овој настан кој ќе се одржи на 19 Мај, сабота во Public Room со почеток во 12 часот Со цел на продолжување на континуираната едукација на полето на канабисот и споделување точни информации за неговите својства и употреба, Граѓанското ...