TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сопственикот на Фејсбук подготвува комплетно нова апликација

Студенти - 22.02.2021

Според неофицијални информации првиот човек на „Facebook“ им дал инструкции на своите софтверски инженери да започнат да работат на апликација која ќе биде слична на онлајн платформата „Clubhouse“.

За две недели Clubhouse го удвои бројот на корисници

IT.mk - 22.02.2021

Најновата и најинтересна мрежа во моментов – Clubhouse , полека започнува да го зголемува бројот на корисници. Иако сè уште се ексклузивно на iPhone, последниве две недели Clubhouse го удвои бројот на корисници.

Фејсбук заминува во историјата? Нова платформа го полуде светот, ја користи Илон Маск, ниту Путин не ја одбил

Фактор - 21.02.2021

Секој пат кога ќе објави нешто на Твитер, пазарот веднаш дивее. Новата „играчка“ на Илон Маск се вика „Clubhouse“ и се стреми да стане новата глобална социјална мрежа. Експлодираше во однос на бројот на корисници, откако Маск се појави на неа, така ...