TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Необични топчиња мраз се појавија на плажа во Финска

Алсат-М - 08.11.2019

Благодарение на ретка атмосферска појава, илјадници топчиња мраз покрија една плажа во Финска, а ја снимил локален фотограф-аматер. Подрачјето кадешто се појавиле овие необични топчиња е Ботинскиот залив, место помеѓу Финска и Шведска.

ФОТО: Неверојатна глетка на плажа во Финска - илјадници замрзнати топчина забележани на крајбрежјето

Press24 - 08.11.2019

Неколку илјади парчиња мраз во облик на јајце ја прекрија плажата во Финска, што е редок природен феномен. Фотографот Ристо Матила налетал на „замрзнатите јајца“ кои ретко може да се видат во толкава количина, а да настанат кога водата и ветерот ...

Илјадници ледени јајца прекрија плажа во Финска

Кумановски м. - 08.11.2019

Благодарение на ретката атмосферска појава, илјадници ледени топки ја покрија плажата во Финска. Аматерскиот фотограф Ристо Матила наишол на овие „ледени јајца“ на островот Хајзлот во Заливот на Бетња меѓу Финска и Шведска. loading...

Илјадници ледени јајца прекрија плажа во Финска во редок феномен

Сакам да кажам - 07.11.2019

Илјадници ледени топки со облик на јајце прекрија плажа во Финска како резултат на редок временски феномен. Ледените јајца се снимени на островот Хаилуто во заливот Ботнија, што се наоѓа меѓу Финска и Шведска.

Огромни ,,ледени јајца” прекрија плажа во Финска

Канал5 - 07.11.2019

Илјадници парчиња мраз во форма на јајца ја покрија плажата во Финска, како резултат на редок временски феномен. Аматерскиот фотограф Ристо Метила беше меѓу оние кои наидоа на „ледените јајца“ на островот Хајлуото во Заливот Бетња меѓу Финска и ...

Ледени јајца покрија плажа во Финска

Макфакс - 07.11.2019

Илјадници топчиња мраз во форма на јајца покрија плажа во Финска, како резултат на редок временски феномен, објави Би-би-си. Аматерскиот фотограф, Ристо Метила, беше меѓу оние кои наидоа на „мразните јајца“ на островот Хајлуото во Заливот на Бетnа ...

Бизарните ледени јајца на брегот на Финска станаа атракција

Макфакс - 07.11.2019

Фотографиите од ледени овални формации создадени со ретко совпаѓање на фактори на островот Хаилуото во северна Финска ги изненадија корисниците на социјалните мрежи и брзо станаа многу гледани.

ФОТО:На крајбрежјето на Финска забележан бизарен природен феномен

Press24 - 06.11.2019

Фотографиите од смрзнатите “јајца“ со различни големини ги направил жител на Оулуа и аматерскиот фотограф Рист Матила во текот на прошетка по плажата Марјаниеми. Според неговите зборови, првпат се сретнал со оваа необична појава иако 25 години живее ...

ФОТО: На крајбрежјето на Финска забележан бизарен природен феномен

Курир - 06.11.2019

Фотографиите од смрзнатите “јајца“ со различни големини ги направил жител на Оулуа и аматерскиот фотограф Рист Матила во текот на прошетка по плажата Марјаниеми. Според неговите зборови, првпат се сретнал со оваа необична појава иако 25 години живее ...

БИЗAPEН ФЕНОМЕН: Смрзнати јајца ја прекрија целата плажа Марјаниеми во Финска (ФОТО)

Скопје24 - 06.11.2019

Фотографиите од смрзнатите “јајца“ со различни големини ги направил жител на Оулуа и аматерскиот фотограф Рист Матила во текот на прошетка по плажата Марјаниеми. Според неговите зборови, првпат се сретнал со оваа необична појава иако 25 години живее ...

Природен феномен: Смрзнати јајца ја прекрија цела плажа во Финска

Сител - 06.11.2019

Фотографиите од смрзнатите “јајца“ со различни големини ги направил жител на Оулуа и аматерскиот фотограф Рист Матила во текот на прошетка по плажата Марјаниеми. Според неговите зборови, првпат се сретнал со оваа необична појава иако 25 години живее ...

Природен феномен: Смрзнати јајца ја прекрија цела плажа во Финска

4NEWS - 06.11.2019

Фотографиите од смрзнатите “јајца“ со различни големини ги направил жител на Оулуа и аматерскиот фотограф Рист Матила во текот на прошетка по плажата Марјаниеми. Според неговите зборови, првпат се сретнал со оваа необична појава иако 25 години живее ...

Бизарните ледени јајца на брегот на Финска станаа атракција

USB - 07.11.2019

Фотографиите од ледени овални формации создадени со ретко совпаѓање на фактори на островот Хаилуото во северна Финска ги изненадија корисниците на социјалните мрежи и брзо станаа многу гледани.

(ФОТО) РЕДОК ФЕНОМЕН: Плажа покриена со ледени топки

Фактор - 07.11.2019

Редок феномен е забележан во Финска. Илјадници ледени топки со форма на јајце покрија плажа. Ледените јајца се фотографирани на островот Хаилуто во заливот Ботнија, што се наоѓа меѓу Финска и Шведска.

Ледени јајца покрија плажа во Финска

Н.Македонија - 07.11.2019

Илјадници топчиња мраз во форма на јајца покрија плажа во Финска како резултат на редок временски феномен, објави Би-би-си. Аматерскиот фотограф Ристо Метила беше меѓу оние што наидоа на ледените јајца на островот Хајлуото меѓу Финска и Шведска.

Ретка атмосферска појава: “Ледени јајца” го поплавија финскиот брег(фото)

Денар - 08.11.2019

Благодарение на ретката атмосферска појава, илјадници ледени топки ја покрија плажата во Финска. Аматерскиот фотограф Ристо Матила наиде на овие „ледени јајца“ на островот Хајлуото во Ботнискиот залив меѓу Финска и Шведска.