TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Исчезнала во вселената! Оваа тајна Русија ја крие со децении: Протекоа морничави снимки од ракетата и нејзините ...

Точка - 11.02.2019

Иако се шпекулира дека Русите ги чуваат снимките од голем број на „изгубени“ астронаути во вселената, тие тоа го демантираат. Несреќата која што се случила уште на самите почетоци на вселенската трка помеѓу САД и СССР, се уште е мистерија за која ...

Хороскоп: Што ви кажуваат ѕвездите за овој викенд

Независен - 11.02.2019

ОВЕН: Понесени од силни промени, денес ќе се ставите во лидерска позиција и храбро и брзо ќе го туркате својот пат напред. Марс и Уран во вашиот знак ги забрзуваат работите, затоа внимавајте на импулсивноста, но и зголемената тврдоглавост и ...

Исчезнала во вселената, тајна која Русија ја крие - никогаш не ја нашле, а сега исплива мормничава снимка од ракетата

Press24 - 11.02.2019

Се зборува дека Русија чува снимки од голем број изгубени астронатути во текот на годините, но тие тоа го демантираат. Несреќата која се случила на почетокот на откривањето на САД и СССР на вселената уште е мистерија која останала без објаснување.

Сателит на НАСА ја сними кинеската лунарна сонда на далечната страна на месечината

Денар - 11.02.2019

Еден месец откако Кина успешно го спроведе историското слетување, каде се спуштени роботски уреди на далечната страна на месечината, НАСА објави фотографии кои докажуваат дека мисијата успешно се спроведува.

Оваа тајна Русија ја крие веќе 58 години: Исчезнала во вселената, бродот го пронашле но нејзе никогаш

Бриф - 11.02.2019

Се зборува дека Русите имаат снимки од бројни изгубени астронаути во текот на годините, но не го признаваат тоа. Несреќата што се случила на почетокот на трката на САД и СССР, кој прв ќе ја освои вселената, се уште е мистерија.

Русинка исчезнала во вселената, Руската вселенска агенција крие тајна 58 години

Репортер - 11.02.2019

Руските медиуми успеаа да дојдат до снимки направени во 1961 година, кога била испратена првата жена Русинка во вселената. До ден денес останува мистерија што се случило на 16 мај таа година со жената чиј идентитет до ден денес не е познат во ...

Вечерва може да го видите Марс во близина на Месечината! Еве каде да гледате (ВИДЕО)

МКД - 10.02.2019

Марс и Месечината ќе се здружат во прекрасна небесна глетка вечерва (10 февруари), а НАСА има неколку совети што ќе ви помогнат да ја здогледате црвената планета на ноќното небо. Ако нема облаци, Марс веднаш по зајдисонцето ќе блеска околу 6 степени ...

„Овој пат ќе останеме“: НАСА објави дека планира да се врати на Месечината засекогаш

МКД - 10.02.2019

Шефот на НАСА го изложи амбициозниот план на вселенската агенција следната година да се врати на Месечината и овојпат да остане таму и да го истражи сателитот како никогаш досега. Во „смел одговор“ на задачата што им ја даде американскиот ...

Неделен хороскоп (11ти до 17ти февруари): Топ знаци на неделата – Близнаци, Девица и Риби

МакМода - 10.02.2019

Оваа недела Марс влегува во знакот на Бик, носејќи им енергија на Вагите, Ракчињата и Јарците. Љубовта ќе биде фаворизирана кај сите земјени знаци. А вие во кој знак сте родени? Прочитајте го неделниот хороскоп за периодот од 11ти до 17ти февруари ...

Оваа тајна Русија ја крие со децении: Протекоа морничави снимки од ракетата

Студенти - 11.02.2019

Иако се шпекулира дека Русите ги чуваат снимките од голем број на „изгубени“ астронаути во вселената, тие тоа го демантираат. Несреќата која што се случила уште на самите почетоци на вселенската трка помеѓу САД и СССР, се уште е мистерија за која ...

Протече „вселенска тајна“ која Русија ја криеше 58 години (ВИДЕО)

Кумановски м. - 11.02.2019

Се зборува дека Русија чува снимки од бројни изгубени астронаути низ годините, но тие демантираат. Несреќата која се случила на почетокот на трката на САД и СССР за вселената се уште е мистерија која останала без објаснување.

„Овој пат ќе останеме“: НАСА објави дека планира да се врати на Месечината засекогаш

Канал5 - 10.02.2019

Шефот на НАСА го изложи амбициозниот план на вселенската агенција следната година да се врати на месечината и овој пат да остане таму и да го истражи сателитот како никогаш досега. Администраторот на вселенската агенција, Џим Бриденстајн, рече дека ...