TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПСЖ го демолираше Киелце среде Полска

РК Металург - 22.04.2018

Денеска се одигра првиот натпревар од четврт-финалниот дуел меѓу екипите на Киелце и на ПСЖ. Средбата се одигра во Полска, но тоа не го спречи тимот на ПСЖ да го демолира својот противник на негов терен.

Каков дуел! – ПСЖ го „сомле“ Кјелце среде Полска

Екипа - 21.04.2018

Доминација и моќ демонстрираше тимот на ПСЖ и славеше голема победа на гостувањето против Кјелце (28-34), во првиот натпревар од четвртфиналниот дуел во Лигата на шампионите. Кјелце доби „подарок“ од Рајн Некар Левен во претходната осминафинална ...

ПСЖ го прегази Кјелце во Полска и ја најави резервацијата за Келн

Дерби - 21.04.2018

Акуелниот европски вицешампион ПСЖ е многу блиску до уште еден настап на фајнл-фор турнирот во Келн, откако стигна до убедлива победа на гостувањето кај Виве Кјелце (28:34) во првиот од двата планирани натпревари во четвртфиналната рунда.

ПСЖ може да се пакува за Келн: Ѕвездите од Париз со едно полувреме го освоија Кјелце!

Sport 1 - 21.04.2018

Актуелниот европски вицешампион Пари Сен Жермен може слободно да почне да се пакува за учество на завршниот фајнл-фор во Келн, откако денеска во првиот четвртфинален меч победија со седум голови предност (35-28) во дуелот со полски Кјелце, иако тој ...

ПСЖ веќе може да мисли на фајнл-форот во Келн

SportMedia - 21.04.2018

Екипата на Пари Сен Жермен која минатата година играше против Вардар во финалето на ракометната Луга на шампиони, многу веројатно дека и сезонава ќе ја гледаме на завршницата во Келн. Во првиот меч од четвртфиналето, „светците“ убедливо со 35:28 ...

ПСЖ покажа моќ и како брз воз мина преку Киелце во Полска

Gol.mk - 21.04.2018

Екипата на Пари Сен Жермен забележа убедлива победа над Киелце (28-34) во првиот дуел од четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони и со маестрална партија најави дека е главен фаворит за европскиот трон оваа сезона.

ПСЖ славеше во Кјелце и дојде на чекор до Ф4

Спортски - 21.04.2018

Ракометарите на ПСЖ вечерва победија како гости во четвртфиналниот дуел во ЛШ против Кјелце со 28:34 и се на чекор до пласман на фајнал-фор. Тимот од Париз одигра одличен натпревар и на крајот дома носат шест гола предност која веројатно им ...

ПСЖ реши се во Полска, па и годинава ќе го види Келн

24 Ракомет - 21.04.2018

Финалистот од минатата година од Лигата на шампионите, ПСЖ го реши двобојот од четврт-финалето против Келце уште во првите 60 минути, а тие беа одиграни во Полска. Французите славеа со 34:28 и веќе се сигурни за пласман на уште еден завршен турнир ...

ПСЖ на чекор до Ф4 по импресивниот „поход“ на Полска

TopSport - 21.04.2018

Ракометарите на Пари Сен-Жермен се со една нога на Фајнал фор турнирот и оваа сезона, откако на гостувањето во Полска славеа со 34:28 над Кјелце. Високата разлика од шест гола обезбедена во одличен меч ја прави мисијата на полскиот шампион ...

Дибиров: Нè чекаат пеколни 120 минути! Ја знаеме нашата цел и најважно е тоа да го покажеме на теренот!

SportMedia - 21.04.2018

Третпат вардарци преку германски тим, претходно двапати играа со Флензбург во четвртфиналето, ќе бараат пласман на Ф4 во Келн. Овој пат на патот до завршницата стои Кил. Атмосферата во таборот на „црвено-црните“ е на највисоко ниво, свесни се дека ...

Полјаците “напалени” го пречекуваат ПСЖ (ВИДЕО)

24 Ракомет - 21.04.2018

Ракометарите на полскиот шампион Киелце ќе ја имаат можеби најтешката задача да обезбедат пласман на Ф4 турнирот во Келн. Ракометарите на Талант Душебаев во четвртфиналниот дуел мора да поминат преку актуелниот вицепрвак на Лигата на шампионите, ...

ПСЖ може да се пакува за Келн

Република - 21.04.2018

Актуелниот европски вицешампион Пари Сен Жермен може слободно да почне да се пакува за учество на завршниот фајнл-фор во Келн, откако денеска во првиот четвртфинален меч победија со седум голови предност (35-28) во дуелот со полски Кјелце, иако тој ...

ПСЖ со победата над Кјелце на чекор до Ф4 во Келн

Шеталиште - 21.04.2018

Актуелниот европски вицешампион Пари Сен Жермен може слободно да почне да се пакува за учество на завршниот фајнл-фор во Келн, откако денеска во првиот четвртфинален меч победија со седум голови предност (35-28) во дуелот со полски Кјелце, иако тој ...