TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пасијата на Роналдо за брзи и бесни автомобили: Пристигна ,,чудовиште од автомобил” во вредност од неколку милиони евра

Дерби - 14.03.2018

Најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо, во неговиот живот не остава на никаква случајност и подготвен е да биде најдобар во се. Токму тој тоа и го докажа со купувањето на својот најнов автомобил.

Роналдо се пофали со автомобилот од три милиони долари

Екипа - 14.03.2018

Кристијано Роналдо се пофали со новиот автомобил Бугати вреден 3 милиони долари. Португалецот е познат љубител на брзи автомобили за кои не штеди пари, па и не чуди што стана амбасадор на Бугати.

Роналдо го купи најмоќниот автомобил за 2,6 милиони евра

SportMedia - 13.03.2018

Кристијано Роналдо реши да го поднови својот возен ред и го купи најновиот модел на „Бугати“, вреден 2,6 милиони евра. Португалецот е познат како љубител на брзите автомобили, па затоа и не чекаше премногу долго, за да го доведе во својата гаража ...

Роналдо си купи автомобил вреден 2,6 милиони евра (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.03.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, сака да вози скапи автомобили, а својата колекција одлучи да ја збогати со ново Бугати, чија цена изнесува 2,6 милиони евра. Автомобилот му го претстави на ѕвезда на НФЛ лигата, Одел Бекам Јуниор, кој ...

Роналдо купи „ѕвер“ од автомобил! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 13.03.2018

Кристијано Роналдо одлучи да си дозволи автомобил од 2,6 милиони евра, па тоа за него е ситница. Португалецот е познат по тоа што сака да вози брзи автомобили, па никого не го зачуди тоа што стана амбасадор на ...

Пасијата на Роналдо за брзи и бесни автомобили: Пристигна „чудовиште од автомобил” во вредност од неколку милиони евра

Точка - 14.03.2018

Најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо, во неговиот живот не остава на никаква случајност и подготвен е да биде најдобар во се. Токму тој тоа и го докажа со купувањето на својот најнов автомобил.