TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лажат штом проговорат: Три хороскопски знаци кои премногу сакаат да ја извртуваат вистината

Скопје24 - 13.01.2021

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие мислат дека тоа е полесен начин, па затоа не е изненадување што тие измислуваат приказни за секоја мала работа.

Совршена љубов: Овие два знаци го прават најдобриот хороскопски пар

Екран - 13.01.2021

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите тврдат дека луѓето родени во знакот на Рак и родените во знакот на Скорпија ја прават најдобрата ...

Немаат самодоверба: Овие хороскопски знаци се крајно несигурни во себе

Убавина и Здравје - 13.01.2021

Тие имаат тенденција да имаат многу малку верба во своите способности, несигурни се и сомнителни и тешко е да веруваат во себе и другите. Иако повеќето луѓе се полни со самодоверба, ги знаат своите вредности и способности, некои не се премногу ...

Месечен хороскоп за февруари 2021: Ве очекуваат само убави работи!

Убавина и Здравје - 13.01.2021

Кој ќе има храброст да ризикува, повеќекратно ќе му исплати Без разлика дали станува збор за пари, љубов или деловен успех, 2021 година им носи среќа на повеќето хороскопски знаци! Овој месец ќе го означи период на прогрес и визионерско размислување.

Совршена врска - овие два хороскопски знаци се најдобар пар

Кајгана - 13.01.2021

Според астролозите, луѓето родени во хороскопскиот знак Рак и луѓето родени во знакот Скорпија се најдобриот љубовен пар. Овие два знака совршено се разбираат и се надополнуваат иако се чини дека имаат сосема различен карактер, пишува YourTango.

Хороскоп: Животна промена до први февруари за три знаци!

Мастило - 13.01.2021

ДЕВИЦА Припадниците на овој хороскопски знак конечно ќе наидат на разбирање од партнерот и ќе почувствуваат хармонија во домот. Кај некои претставници можна е и возбудлива вест за принова.

Најнесмасните луѓе се раѓаат во овие 2 хороскопски знака – Едноставно ништо не им оди од рака!

Нане - 13.01.2021

Повеќето луѓе не сакаат да признаат дека можеби не се највештите на светот. Овој недостаток се чини дека е вроден кај индивидуите и поради тоа тие не можат да направат скоро ништо. Дури и наједноставните работни места понекогаш ќе завршат со ...

Немаат самодоверба: Хороскопски знаци кои се несигурни во себе

Кумановски м. - 13.01.2021

Иако повеќето луѓе се полни со самодоверба, кои ја знаат својата вредност и за што се способни, другите не се премногу сигурни во себе. Тие имаат мала самодоверба и одлучуваат за својата вредност врз основа на нивните искуства.

Месечен хороскоп за февруари 2021 година: Не чекаат само убави работи!

Попара - 13.01.2021

Без разлика дали станува збор за пари, љубов или деловен успех, годината 2021 носи среќа на повеќето хороскопски знаци! Овој месец ќе одбележи период на напредок и визионерско размислување.

За три хороскопски знаци 2021 ќе биде најтешка година

Скопје24 - 13.01.2021

Припадниците на овие три хороскопски знаци ќе имаат голем број ограничувања во остварувањето на своите амбиции. Позицијата на планетите ќе влијае лошо на нивното поле на комуникација, затоа се можни многубројни несогласувања.

Немаат самодоверба: Хороскопски знаци кои се крајно несигурни во себе

Press24 - 13.01.2021

Иако повеќето луѓе се полни со самодоверба, ги знаат своите вредности и способности, некои не се премногу сигурни во себе. Тие имаат мала самодоверба и одлучуваат за нивната вредност врз основа на нивните искуства.

Овие хороскопски парови често се распаѓаат а се идеални заедно!

Попара - 12.01.2021

Некои знаци на Зодијакот одговараат на нивниот карактер и честопати се нарекуваат идеални парови, но премногу сличности можат да бидат лоша работа, како што е случај во следните комбинации.

Што точно да очекувате во Новата година според хороскопскиот знак

Женски магазин - 12.01.2021

Хороскопот за 2021 година е полн со изненадувања за претставниците на сите хороскопски знаци. Неочекувано, ќе имаме достигнувања за кои никогаш не сме сонувале оваа година. Многу од хороскопските знаци ќе можат да го исполнат сонот што го имаат ...

За три хороскопски знаци 2021 ќе е најтешка година

Press24 - 12.01.2021

Припадниците на овие три хороскопски знаци ќе имаат голем број ограничувања во остварувањето на своите амбиции. Позицијата на планетите ќе влијае лошо на нивното поле на комуникација, затоа се можни многубројни несогласувања.

Плодна година: Еве кои хороскопски знаци ќе се збогатат во 2021

Скопје24 - 12.01.2021

2020-та година за многумина не беше добра, но, според астрологијата, 2021-ва за некои хороскопски знаци може да биде и тоа како среќна, особено на подрачјето на финансиите, пренесува „John Morgan Astrology“.

Астролозите откриваат: На што да се фокусирате во 2021.година според зодијакот

iPortal - 12.01.2021

Астролозите пресметаа на што треба да се фокусира секој хороскопски знак во новата година која штотуму стартуваше. Овен Во новата година, Овенот треба да престане да се претставува како личност која е премногу силна и подготвена да ги издржи и ...

Астрологијата открива: Овој ден може да биде најсреќен за вас во 2021 година!

Попара - 12.01.2021

Вагите, особено во однос на љубовта, најсреќен ден во 2021 година ќе им биде 6 септември, а Лавовите на 13 јули, кога ќе имаат вистинска шанса да блеснат. Конечно, 2020 година заврши, година за многумина исполнета со неочекувани настани.

Запознајте го најинтелигентниот знак во Зодијакот

Точка - 12.01.2021

Од својата рана возраст Близнаците ги импресионираат другите луѓе со својата духовитост и досетливост. Тие можат да бидат експерти во различни подрачја затоа што се многу љубопитни. Поради тоа Близнаците се најпаметниот знак во Зодијакот.

Ова се трите најинтелигентни хороскопски знаци: Дали сте вие меѓу нив?

Скопје24 - 12.01.2021

Интелигенцијата е ментална карактеристика која се однесува на способноста за учење и прилагодување на нови ситуации, разбирање и користење на апстрактни поими. Се разбира, хороскопот не ја одредува интелигенција на личноста, но бројните тестирања ...

Кој е најинтелигентниот хороскопски знак?

Кајгана - 12.01.2021

Од најрана возраст Близнаците импресионираат со нивната досетливост и смисла за хумор. Тие можат да бидат експерти во многу области, бидејќи се многу снаодливи, па затоа и важат за најинтелигентниот хороскопски знак.

Екстремно несигурни: Некои хороскопски знаци целиот свој живот мислат дека не се доволно добри! Дали се пронаоѓате ...

Кумановски м. - 12.01.2021

Некои луѓе имаат самодоверба уште од рана возраст и се многу сигурни во себе, додека други се борат со тоа цел живот. Астролозите тврдат дека е под влијание на хороскопскиот знак. Според нив, ова се најнесигурните хороскопски знаци.

Астро ќоше: Скапи работи, озборување - на што не можат да одолеат хороскопските знаци?

Црнобело - 12.01.2021

Што им е омилено на хороскопските знаци? На што не можат да се наситат? Кој хороскопски знак е зависен од патувања, кој од дотерување, а кој од кафеани? Шеговито астро ...

Пред нив е година на проблеми и неуспеси: Родените во овие 3 знаци нема да бидат среќни!

Попара - 12.01.2021

Поради одредена конфигурација на планетите, доаѓа една предизвикувачка година, а астролозите тврдат дека во најмала рака ќе биде турбулентно. Со своите подеми и падови, како што се движат планетите, 2021 година нема да биде плодна со некои ...

Идеалните жени се родени во овие хороскопски знаци

Акцент - 12.01.2021

Ѕездите откриваат во кои хороскопски знаци се родиле најдобрите жени, кои освојуваат и со ум и со убавина. РАК Тие сакаат деца, подготвени се да се посветат на создавање дом и удобност. Девојките родени под овој знак се многу сензуални, тие секогаш ...