TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Нема услови да се вратиме во Собранието

Алсат-М - 18.01.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска се вратија во собраниските клупи за да присуствуваат на обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, но најавија дека и натаму остануваат на ставот оти нема демократски услови и амбинет да ...

(ВИДЕО) Ѓорчев: Столтенберг и се заблагодари на ВМРО-ДПМНЕ за поддршката во НАТО интеграциите

А1 On - 18.01.2018

Делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ имаше конструктивна средба со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, на која се разговараше за повеќе прашања, меѓу кои и стратешката определба за членството во НАТО, рече координаторот на пратеничката група на ...

Груевски со Ѓорчев, но и Димовски од прв ред го слушаше Столтенберг

+инфо - 18.01.2018

Дали прекинот на бојкотот е само за овој настан или опозицијата ќе се врати целосно во законодавниот дом, од партијата нема информација. Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ го прекинаа бојкотот и се вратија во Собранието за да го проследат ...

ВМРО-ДПМНЕ пред Столтенберг се пожалила на политички прогон

Макфакс - 18.01.2018

Македонија е единствената земја во Европа во која се врши жесток прогон врз опозицијата. Ова го истакнала делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ на средбата со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

ВМРО-ДПМНЕ по обраќањето на Столтенберг го напушти Собранието

А1 On - 18.01.2018

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, по обраќањето на Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг ги напушти собраниските клупи. Во салата „Македонија“ моментално трае продолжението на пленарната седница број 30.

Опозицијата се врати во Собранието за обраќањето на Столтенберг

Макфакс - 18.01.2018

Опозицијата се врати во Собранието да го слушне обраќањето на Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. Меѓу присутните беа Никола Груевски, Илија Димовски, Влатко Ѓорчев и другите пратеници од ВМРО-ДПМНЕ.

Ѓорчев: Ќе ги поддржиме сите чекори што ќе ја доближат Македонија до НАТО

Мета - 18.01.2018

Ќе ги поддржиме сите чекори кои ќе ја приближат Македонија кон членството во НАТО, рече в.д. координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, по средбата на претставниците на партијата со Генералниот секретар на НАТО, Јенс ...

ВМРО-ДПМНЕ се враќа во Собрание, но само за обраќањето на Столтенберг

Точка - 18.01.2018

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ денес се враќа во Собрание, но само за време на говорот на Столтенберг. информираа за „Макфакс“ од партијата. Одлуката била донесена на седницата на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, а пораката е да покажат дека ...

Опозицијата денес ќе „намине“ до Собрание-од утре повторно опструкции

Фактор - 18.01.2018

Поради говорот на генералниот секретар на НАТО, ВМРО ДПМНЕ денес ќе се врати во собраниските столчиња. Но, само за денес. Од утре бојкотот ќе го продолжат без учество во работата на Парламентот.

Собранието ќе ги одржи 31., 30. и 12. седница

Канал5 - 18.01.2018

Собранието на Република Македонија денеска ќе ги одржи 31., 30. и 12.седница. На 31.седница пред пратениците ќе се обрати генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. На дневен ред на 30.

Седница на Законодавно-правната комисија

Канал5 - 18.01.2018

Собраниската Законодавно-правна комисија денеска ќе ја одржи 39. седница. На дневен ред на седницата е Статутарната одлука за изменување и дополнување на статутот на Универзитетот за информатички науки и технологии „Свети Апостол Павле“ - Охрид во ...

ВМРО-ДПМНЕ по недели се враќаат во Собрание за говорот на Столтенберг

Press24 - 18.01.2018

Пратениците на опозициската ВМРО-ДПМНЕ кои со недели протестираат за приведените за настаните од 27. април и не доаѓаат во Собранието, ќе се вратат само денеска за да го чујат обраќањето на генералниот секретар на НАТО, Столтенберг.

ВМРО-ДПМНЕ: Нема услови да се вратиме во Собранието

Нова ТВ - 18.01.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска се вратија во собраниските клупи за да присуствуваат на обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, но најавија дека и натаму остануваат на ставот оти нема демократски услови и амбинет да ...

Ѓорчев: Столтенберг и се заблагодари на ВМРО-ДПМНЕ за поддршката во НАТО интеграциите

Поглед - 18.01.2018

Делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ имаше конструктивна средба со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, на која се разговараше за повеќе прашања, меѓу кои и стратешката определба за членството во НАТО, рече координаторот на пратеничката група на ...

ВМРО-ДПМНЕ пред Столтенберг се пожалиле за политички прогон

Вечер - 18.01.2018

Македонија е единствената земја во Европа во која се врши жесток прогон врз опозицијата. Ова го истакнала делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ на средбата со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

По обраќањето на Столтенберг пратениците на ВМРО – ДПМНЕ го напуштија Собранието

Република - 18.01.2018

Веднаш по завршувањето на обраќањето на Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, пратеничката група на ВМРО – ДПМНЕ ги напушти собраниските клупи. Во салата „Македонија“ моментално трае продолжението на пленарната седница број 30.

Опозицијата се врати во Собранието за обраќањето на Столтенберг

Sky - 18.01.2018

Опозицијата се врати во Собранието да го слушне обраќањето на Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. Меѓу присутните беа Никола Груевски, Илија Димовски, Влатко Ѓорчев и другите пратеници од ВМРО-ДПМНЕ.

Ѓорчев за средбата со Столтенберг: ВМРО-ДПМНЕ порача дека ќе ги поддржи сите чекори што ќе ја доближат Македонија до ...

МКД - 18.01.2018

Ќе ги поддржиме сите чекори што ќе ја приближат Македонија кон членството во НАТО, рече координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, по средбата на претставниците на партијата со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Ѓорчев: Го информиравме Столтенберг дека има жесток прогон на опозицијата

Фокус - 18.01.2018

Ќе ги поддржиме сите чекори кои ќе ја приближат Македонија кон членството во НАТО, рече в.д. координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, по средбата на претставниците на партијата со Генералниот секретар на НАТО, Јенс ...

Три седници на дневен ред во Собрание, Столтенберг ќе се обрати пред пратениците...

Н.Македонија - 18.01.2018

Три седници на дневен ред во Собрание, Столтенберг ќе се обрати пред пратениците Собранието на Република Македонија денеска ќе ги одржи 31., 30. и 12. седница. На 31. седница пред пратениците ќе се обрати генералниот секретар на НАТО, Јенс ...

ВМРО-ДПМНЕ се враќаат во Собрание за говорот на Столтенберг

Сител - 18.01.2018

Пратениците на опозициската ВМРО-ДПМНЕ кои со недели протестираат за приведените за настаните од 27. април и не доаѓаат во Собранието, ќе се вратат само денеска за да го чујат обраќањето на генералниот секретар на НАТО, Столтенберг.

ВМРО-ДПМНЕ: Нема демократски услови да се вратиме во Собрание

еМагазин - 18.01.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска се вратија во собраниските клупи за да присуствуваат на обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, но најавија дека и натаму остануваат на ставот оти нема демократски услови и амбинет да ...

Средба ВМРО – ДПМНЕ – Столтенберг: Во Македонија нема слобода, туку режим

Република - 18.01.2018

Македонија е единствената земја во Европа во која се врши жесток прогон врз опозицијата. Ова го истакнала делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ на средбата со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Опозицијата се врати во Собранието за обраќањето на Столтенберг

Вечер - 18.01.2018

Опозицијата се врати во Собранието да го слушне обраќањето на Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. Меѓу присутните беа Никола Груевски, Илија Димовски, Влатко Ѓорчев и другите пратеници од ВМРО-ДПМНЕ.

Kако Ѓорчев ја оцени средбата со Столтенберг?

Фактор - 18.01.2018

В.д. координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев денеска изјави дека ќе ги поддржат сите чекори кои ќе ја приближат Македонија кон членството во НАТО. Ова Ѓорчев го изјави по средбата на претставниците на партијата со ...

Денеска пратениците ќе го слушаат Столтенберг и ќе разгледуваат повеќе закони

Либертас - 18.01.2018

Собранието на Република Македонија денеска ќе ги одржи 31., 30. и 12.седница. На 31.седница пред пратениците ќе се обрати генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. На дневен ред на 30.

ВМРО-ДПМНЕ се враќаат во Собрание за говорот на Столтенберг

ТВ21 - 18.01.2018

Пратениците на опозициската ВМРО-ДПМНЕ кои со недели протестираат за приведените за настаните од 27. април и не доаѓаат во Собранието, ќе се вратат само денеска за да го чујат обраќањето на генералниот секретар на НАТО, Столтенберг.

ВМРО-ДПМНЕ: Нема услови да се вратиме во Собранието

+инфо - 18.01.2018

Најголемата опозициска партија од средината на декември не учествува во работата на македонското Собрание. Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска се вратија во собраниските клупи за да присуствуваат на обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс ...

ВМРО-ДПМНЕ пред Столтенберг се пожали за политички прогон

Точка - 18.01.2018

Македонија е единствената земја во Европа во која се врши жесток прогон врз опозицијата. Ова го истакнала делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ на средбата со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Ѓорчев: Ќе ги поддржиме сите чекори што ќе ја доближат Македонија до НАТО

Либертас - 18.01.2018

Ќе ги поддржиме сите чекори кои ќе ја приближат Македонија кон членството во НАТО, рече в.д. координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, по средбата на претставниците на партијата со Генералниот секретар на НАТО, Јенс ...

ВМРО-ДПМНЕ се враќа во Собрание за говорот на Столтенберг

Локално - 18.01.2018

Пратениците на опозициската ВМРО-ДПМНЕ кои со недели протестираат за приведените за настаните од 27. април и не доаѓаат во Собранието, ќе се вратат само денеска за да го чујат обраќањето на генералниот секретар на НАТО, Столтенберг.

ВМРО-ДПМНЕ: Нема услови да се вратиме во Собранието

Стандард - 18.01.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска се вратија во собраниските клупи за да присуствуваат на обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, но најавија дека и натаму остануваат на ставот оти нема демократски услови и амбинет да ...

Ѓорчев: Со Столтенберг разговаравме за политичкиот прогон во Македонија

Нетпрес - 18.01.2018

Македонија е единствената земја во Европа во која се врши жесток прогон врз опозицијата, посочиле претставниците на ВМРО-ДПМНЕ на средбата во четвртокот со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, а координаторот на пратеничката група на ...

Ѓорчев: Ќе ги поддржиме сите чекори што ќе ја доближат Македонија до НАТО

Локално - 18.01.2018

Ќе ги поддржиме сите чекори кои ќе ја приближат Македонија кон членството во НАТО, рече в.д. координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, по средбата на претставниците на партијата со Генералниот секретар на НАТО, Јенс ...

ВМРО-ДПМНЕ не се враќа во Собрание, оти немало услови

Р.С.Европа - 18.01.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ остануваат на ставот оти нема демократски услови и амбинет да учествуваат во работата на Собранието. Тие денеска се вратија во собраниските клупи само за да присуствуваат на обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс ...

ВМРО-ДПМНЕ до Столтенберг: Се врши прогон врз опозицијата

Локално - 18.01.2018

Македонија е единствената земја во Европа во која се врши жесток прогон врз опозицијата. Ова го истакнала делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ на средбата со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

ВМРО-ДПМНЕ: Нема услови да се вратиме во Собранието...

Н.Македонија - 18.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ: Нема услови да се вратиме во Собранието Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска се вратија во собраниските клупи за да присуствуваат на обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, но најавија дека и натаму остануваат на ставот ...

ВМРО-ДПМНЕ пред Столтенберг се пожалила на политички прогон

Sky - 18.01.2018

Македонија е единствената земја во Европа во која се врши жесток прогон врз опозицијата. Ова го истакнала делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ на средбата со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

ВМРО-ДПМНЕ: Нема услови да се вратиме во Собранието

Алфа - 18.01.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ денеска се вратија во собраниските клупи за да присуствуваат на обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, но најавија дека остануваат на ставот оти нема да учествуваат во работата на Собранието.