TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НАЈНОВИ ПРЕПОРАКИ: Македонија ги отвора границите на 1 јуни, полицискиот час се укинува

Фактор - 26.05.2020

Од 1 јуни се отвораат границите на Македонија, а полицискиот час се укинува, препорачува Комисијата за заразни болести, дознава Фактор. Состанокот беше утринава, а според нивните сугестии дозволено е кафулињата и угостителските објекти да се отворат ...

Ќе бидат ли наскоро отворени македонските граници?

Р.С.Европа - 26.05.2020

Комисијата за заразни болести на денешната седница како една од главните теми ќе ја разгледува моќноста за отворање на границите. Министерот за здравство Венко Филипче во минатата недела неколку пати повтори дека е рано за отворање на границите.

Сите ги отвораат границите, кога Македонија? – „Утре ќе дискутираме на состанокот на Комисијата за заразни болести“, ...

ТВ21 - 25.05.2020

Секој ден се зголемува притисокот кон Северна Македонија за отворање на границите поради тоа што државите од регионот објавуваат датуми за нивно отворање. Србија ги отвори границите со Северна Македонија, Косово и Црна Гора, од 1 јуни се очекува тоа ...

Повторно висок број на заразени, Комисијата утре ќе одлучува за рестриктивните мерки

Сител - 25.05.2020

Комисијата за заразни болести утре со полни раце работа. Ќе се одлучува дали ќе биде укинат полицискиот час или ограничувањето на движењето ќе продолжи и во следниот период. Една од главните теми за кои утре ќе се разговара е и отворањето на ...

Утре заседава Комисијата за заразни болести - дали ќе стане збор за отворање на границите?!

Канал5 - 25.05.2020

Не се исклучува можноста, според најавите од министерот за здравство Венко Филипче, неделава да се разговара прашањето за тоа кога ќе се отворат македонските граници . Утре заседава комисијата за заразни болести но нема официјална потврда дека баш ...

Утре ќе се разговара за отворањето на границите

ТВ21 - 25.05.2020

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите. Ова за ТВ21 го потврди министерот за здравство Венко Филипче. Засега не се споменуваат датуми, а минатата недела Филипче неколку пати истакна дека е рано ...

Утре ќе се разговара за отворањето на границите?

Вечер Прес - 25.05.2020

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите. Ова за ТВ21 го потврди министерот за здравство Венко Филипче. Засега не се споменуваат датуми, а минатата недела Филипче неколку пати истакна дека е рано ...

Утре ќе се разговара за отворањето на границите

Скопје24 - 25.05.2020

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите. Ова за ТВ21 го потврди министерот за здравство Венко Филипче. Засега не се споменуваат датуми, а минатата недела Филипче неколку пати истакна дека е рано ...

Утре ќе се разговара за отворањето на границите?

Н.Македонија - 25.05.2020

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите. Ова за ТВ21 го потврди министерот за здравство Венко Филипче. Засега не се споменуваат датуми, а минатата недела Филипче неколку пати истакна дека е рано ...

Утре ќе се разговара за отворањето на границите

Press24 - 25.05.2020

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите. Ова за ТВ21 го потврди министерот за здравство Венко Филипче. Засега не се споменуваат датуми, а минатата недела Филипче неколку пати истакна дека е рано ...

Комисијата за заразни болести утре ќе се разговара и за отворање на границите

24Инфо - 25.05.2020

За утре е најавена седница на Комисијата за заразни болести, каде се очекува една од главните теми за која ќе се разговара да биде и отворањето на границите. Засега не се споменуваат датуми, а минатата недела министерот за здравство Венко Филипче ...

Утре ќе се разговара за отворањето на границите

Скопје инфо - 25.05.2020

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите. Ова за ТВ21 го потврди министерот за здравство Венко Филипче. Засега не се споменуваат датуми, а минатата недела Филипче неколку пати истакна дека е рано ...

Утре ќе се разговара за отворањето на границите

Нетпрес - 25.05.2020

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите. Ова за ТВ21 го потврди министерот за здравство Венко Филипче. Засега не се споменуваат датуми, а минатата недела Филипче неколку пати истакна дека е рано ...

Утре ќе се разгледуваат можностите за отворање на границите

Р.С.Европа - 25.05.2020

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите, потврдил потврди министерот за здравство Венко Филипче. Тој минатата недела неколку пати истакна дека е рано за отворање на границите.

Утре ќе се разгледуваат можностите за отворање на границите

Алсат-М - 25.05.2020

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите, потврдил министерот за здравство Венко Филипче. Тој минатата недела неколку пати истакна дека е рано за отворање на границите.

Утре ќе се разгледува можното отворање на границите

Иновативност - 25.05.2020

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите, потврдил потврди министерот за здравство Венко Филипче. Тој минатата недела неколку пати истакна дека е рано за отворање на границите.

Повторно висок број на заразени, Комисијата утре ќе одлучува за рестриктивните мерки

4NEWS - 25.05.2020

Комисијата за заразни болести утре со полни раце работа. Ќе се одлучува дали ќе биде укинат полицискиот час или ограничувањето на движењето ќе продолжи и во следниот период. Една од главните теми за кои утре ќе се разговара е и отворањето на ...

Сите ги отвораат границите, кога Македонија? – „Утре ќе дискутираме на состанокот на Комисијата за заразни болести“, ...

4NEWS - 26.05.2020

Секој ден се зголемува притисокот кон Северна Македонија за отворање на границите поради тоа што државите од регионот објавуваат датуми за нивно отворање. Србија ги отвори границите со Северна Македонија, Косово и Црна Гора, од 1 јуни се очекува тоа ...

Денес ќе се решава за можно отворање на границите

Независен - 26.05.2020

Комисијата за заразни болести на денешната седница како една од главните теми ќе ја разгледува можноста за отворање на границите. Министерот за здравство Венко Филипче во минатата недела неколку пати повтори дека е рано за отворање на границите.