TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ 24 „бомба“: Медиумите се поклопени од Груевски

24 Вести - 22.04.2015

Директна контрола на власта врз Јавниот сервис, преку избор на новинари и уредници, кои се подобни за владејачката гарнитура, на чело со премиерот Груевски, но и „злостроничка“ коалиција за лични интереси меѓу сопствениците на приватни медиуми со ...

Заев: Власта ги поклопила медиумите

Утрински - 22.04.2015

Лидерот на СДСМ објави серија прислушувани разговори, кои, според него, укажуваат на директна спрега меѓу власта, МРТВ и приватните медиуми Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објави серија прислушувани разговори, кои, според него, укажуваат на директната ...

ВИДЕО Заев: Груевски вработувал во МТВ, уредувал во „Сител“ и „Канал 5“, пишувал во „Вечер“

+инфо - 22.04.2015

Аудио доказите што ќе ги презентираме, ќе расчистат зошто воопшто националниот сервис МРТВ пренесува информации кои немаат врска со реалноста, како избирале новинари кои работат во телевизијата и зошто тие новинари сервилно ја испорачуваат секоја ...

СДСМ: Медиумите под директна владина контрола

Р.С.Европа - 22.04.2015

Ќе стане уште појасно зошто националниот сервис МРТВ пренесува информации што немаат врска со реалноста, како избираат новинари што работат во телевизијата и зошто тие новинари сервилно ја испорачуваат секоја нарачка на Груевски и власта, рече Зоран ...

Медиумите во фокусот на новите аудио снимки што ги објави СДСМ

Телеграф - 22.04.2015

Државната телевизија за која што сите граѓани плаќаат радиодифузна такса и по закон мора да обезбеди објективно и непристрасно известување, рече Заев СДСМ денеска објави нови прислушувани разговори за кои, како што тврди лидерот на партијата Зоран ...

Заев: Го отвораме пакетот за поклопеноста на медиумите од страна на Груевски

Капитал - 22.04.2015

„Денеска го отвараме пакетот за поклопеноста на медиумите од страна на Никола Груевски, контролата што тој ја воспоставил врз јавниот сервис МРТВ, врз телевизиите Сител и Канал 5“, изјави претседателот на СДСМ Зоран Заев, на почетокот на денешната ...

(БОМБА 24) Ставрески: Миленко е хоштаплер, требаше ДА ЗАВРШИ ВО ЗАТВОР

Нова ТВ - 22.04.2015

Во денешната 24 бомба на опозицијата, лидерот Зоран Заев објави разговор помеѓу министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и вицепремиерот Зоран Ставрески кои во меѓусебен разговор велат декА се срамат од односот на ТВ водителот Миленко ...

Бомба 24: Јанкулоска со списоци за кадри во МРТВ

Нова ТВ - 22.04.2015

-Денеска го отвараме пакетот за поклопеноста од страна на медиумите, директната спрега на Груевски кон приватните медиуми, контролата што ја поставил кон јавниот сервис МРТВ, телевизиите Сител и Канал 5, чии газди се синови на коалициони партнери на ...

Заев: директна спрега Груевски- МРТВ и приватни медиуми

Р.С.Европа - 22.04.2015

Денеска го отвораме пакетот за поклопеноста на медиумите од страна на Никола Груевски и неговите соработници, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев на почетокот од денешната прес конференција. По ова што ќе го објавиме денеска, истакна тој, ќе стане уште ...

Заев објави нов сет аудио материјали

МРТ - 22.04.2015

Како што тврди Заев, на телефонските разговори се слушаат премиерот, министри и владини претставници како вршат контрола врз медиуми и новинари... Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија по 24 пат објави сет аудио материјали од ...

Во живо од Бихаќка: Заев ја објавува Бомба 24

Нова ТВ - 22.04.2015

Продолжува серијалот „бомби“ на Социјалдемократскиот сојуз за криминалите и злоупотребата на функција на луѓе од власта. Денеска во 14:00 опозицискиот лидер Зоран Заев со нови снимки од прислушувањето.

СДСМ: Од партиски списоци се бирале новинари за МРТВ

Макфакс - 22.04.2015

Списоци за вработување новинари во МРТВ имало кај министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, сопствениците на приватни телевизии спроведуваат нарачки од соработниците на премиерот, а Никола Груевски дури и насловни страни на весници ...

ВИДЕО Заев: Ја разоткриваме слугинската улога на МРТ, Сител и Канал 5 кон Груевски

+инфо - 22.04.2015

По тоа што ќе го објавиме денеска ќе стане уште појасно зошто на националниот сервис не слушнавме ништо за заканите врз Борјан Јовановски. Аудио доказите што ќе ги презентираме денеска ќе расчистат зошто МРТ пренесува информации кои немаат врска со ...

Заев продолжува да објавува креирани разговори

Нетпрес - 22.04.2015

Лидерот на СДСМ продолжи со објавување на монтирани разговори. На денешната прес конференција во СДСМ, во рамки на таканаречената 24-та бомба Заев објави повеќе наводни телефонски разговори, од државни функционери и сопственици и уредници на медиуми.

Нова бомба од СДСМ за контролата на власта врз МРТВ, Канал 5 и Сител

Кирилица - 22.04.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес-конференција објави материјали за распоредувањето кадри во Јавниот сервис и за тоа како се влијае врз сопствениците на Канал 5 и на ...

Најавена прес - конференција на Зоран Заев

Алсат-М - 16.06.2015

Денеска, во 14.30 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран ...

ЖИВО: 24. бомба на СДСМ

А1 On - 22.04.2015

Денеска во 14 часот, претседателот на СДСМ, Зоран Заев ја објавува 24-тата „бомба“. Освен на страната на А1он, прес конференцијата ќе може во живо да се следи и на интернет страницата на СДСМ ( http://sdsm.org.mk/ ...

(ЖИВО) Заев со нова бомба од проектот „Вистината за Македонија“

Бриф - 22.04.2015

Во 14 часот лидерот на СДСМ, Зоран Заев ќе ја обзнани 24 бомба од проектот „Вистината за Македонија“ во која, според најавите од партијата ќе се однесува за вистината на ...

ВИДЕО „Бомбите“ во 14 часот во живо на Плусинфо

+инфо - 22.04.2015

Во 14 часот ќе почне прес конференција на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на која тој ќе го објави најновиот серијал снимки од прислушкувани разговори за криминалот на власта. Прес-конференцијата од седиштето на СДСМ ќе може да ја проследите ...

Во 14 часот нова бомба на Бихаќка, вистината за медиумите

Бриф - 22.04.2015

За денеска во 14 часот СДСМ најавува нова прес конференција на која ќе се обрати лидерот на партијата Зоран Заев со нови докази од проектот „Вистината за Македонија“. Се очекуваат нови аудио снимки од телефонски разговори кои ќе ја покажат вистината ...

Линк во живо: СДСМ објавува нови аудио разговори

Фактор - 22.04.2015

На денот на Земјата, опозицијата излегува со нови наводно прислушувани аудио разговори. Според најавите на СДСМ оваа „бомба“ е една од најразорувачките бомби за Груевски и ДПМНЕ. Следете ја прес конференцијата во видеото ...

Денес нова „бомба“ на СДСМ

Фактор - 22.04.2015

Опозиција денеска ќе објавува нови аудио разговори во рамки на проектот „Вистината за Македонија“. СДСМ ја најави бомбата како една од најразорувачките бомби за Груевски и ДПМНЕ. Терминот најверојатно ќе биде како и досега во 14 ...

(Видео) „Бомба“ 24: Спрега медиуми-власт

еМагазин - 22.04.2015

Лидерот на опозициската партија СДСМ, Зоран Заев денска од седиштето на партијата ја објави новата „бомба“ која се однесува на како што рече „директната спрега на релација Никола Груевски - приватни медиуми.

СДСМ со „медиумска бомба“

Deutsche Welle - 22.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска ја објави 24-та т.н. „бомба“, која се занимава со медиумите и нивните врски со власта. „Денеска го отвараме пакетот за поклопеноста од страна на медиумите, директната спрега на Груевски кон приватните медиуми, ...

Заев: директна спрега Груевски- МРТВ и приватни медиуми

Тера - 22.04.2015

Денеска го отвораме пакетот за поклопеноста на медиумите од страна на Никола Груевски и неговите соработници, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев на почетокот од денешната прес конференција. По ова што ќе го објавиме денеска, истакна тој, ќе стане уште ...

СДСМ: Од партиски списоци се бирале новинари за МРТВ

Кајгана - 22.04.2015

Списоци за вработување новинари во МРТВ имало кај министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, сопствениците на приватни телевизии спроведуваат нарачки од соработниците на премиерот, а Никола Груевски дури пишувал и насловни страни на ...

(ВИДЕО) “Бомба 24″ : Ја разоткриваме слугинската улога на МРТ, Сител и Канал 5 кон Груевски

Локално - 22.04.2015

Денеска го отвораме и пакетот кој ќе ја покаже спрегата на Никола Груевски и со приватните медиуми, за контролата врз газдите врз на Канал 5 и Сител, Емил Стојменов и Горан Иванов. Ќе видите до каде овие сопственици на телевизии се подготвени да се ...

Обраќање на Заев по повод 24 - тиот роденден на СДСМ

Алсат-М - 21.04.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ги повика граѓаните да се приклучат на, како што рече, историската битка за враќање на демократијата. СДСМ како одговорна партија, порача тој, успеа да одговори на сите предизвици, од формирањето на државата, ...

(ВИДЕО) Заев: Со гордост го честитам роденденот, СДСМ ќе ги врати демократијата и слободата во државата!

А1 On - 21.04.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во обраќањето по повод роденденот на СДСМ ги повика граѓаните да се приклучат во историската битка за достоинствени граѓани на достоинствена, демократска и европска Република Македонија.

Милошоски: Додека Груевски нуди странски инвестициии и нови вработувања, Заев нуди нови преслушкувања и нови бомби

Курир - 21.04.2015

Основата на функционирањето на ВМРО-ДПМНЕ и основата на изборните успеси од 2006 досега е да се делува според поректи, истакна Антонио Милошоски пред граѓаните на Делчево. -Затоа сметам дека граѓаните реба да бидат најмногу заинтересирани за она што ...

ВИДЕО Заев: Сите заедно да ја добиеме историската битка за Македонија

+инфо - 21.04.2015

СДСМ покажа зрелост во сите клучни моменти за државата. Како успешна партија одговоривме на сите предизвици, од самостојноста на земјата, формирањето на институциите, преку меѓународно етаблирање на земјава, премостување на воениот конфликт до ...

Јанкулоска има коректни односи со сопартијците и смета дека Заев е вознемирен

Нова ТВ - 20.04.2015

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска изјави дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев со секое ново појавување покажувал сѐ поголема вознемиреност од сериозноста на кривичните дела за кои се товари.

Јанкуловска со сите колеги во власта имала „коректни односи“

+инфо - 20.04.2015

Со сите колеги и во извршната и во законодавната власт имаме коректни и професионални односи, одговори денеска министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на новинарско прашање, во врска со последните објавени од страна на СДСМ прислушувани ...

Никој од ВМРО-ДПМНЕ не го тужи Заев за објавување на снимените разговори

Дневник - 20.04.2015

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, од пред две недели, освен со кривичните пријави кои на товар му ги стави МВР со случајот „Пуч“, ја заработи и првата приватна кривична пријава поради поседување и објавување материјали од неовластено прислушување и ...

Милошоски: Тоа што го прави Заев од денеска е со амин и на Црвенковски

Курир - 20.04.2015

За пратеникот Антонио Милошовски тоа што го прави опозицијата на чело со СДСМ и Зоран Заев, од денеска е со амин и на Бранко Црвенковски, и дека со тоа сакаат да докажат дека народот згрешил што ним не им ја дал довербата.

Срушени главните тези на Заев, лидерот на СДСМ сам се демантира

Lider - 20.04.2015

Многубројните и големите лаги кои лидерот на СДСМ Зоран Заев јавно ги кажа се една од главните причини за немањето поддршка и посакуваниот успех за мрачното сценарио кое го спроведува. Изјавите кои Заев ги дава, а потоа самиот или партијата ги ...

Заев – нова бомба: Ја разоткриваме слугинската улога на медиумите

МК News - 22.04.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска ја објави 24-та т.н. „бомба“, која се занимава со медиумите и нивните врски со власта. Ќе видите како кај Јанкулоска има список за новинари во МРТ. Премиерот поставувал дописници во САД и Грција.

Со гордост го честитам роденденот на СДСМ и порачувам – не застануваме

Локално - 21.04.2015

Во обраќањето на претседателот Зоран Заев, по повод роденденот на СДСМ, тој укажува дека партијата, членовите и граѓаните се наоѓаат пред еден од најголемите предизвици од осамостојувањето на Република Македонија.

Милошоски: Додека Груевски нуди странски инвестициии и нови вработувања, Заев нуди нови преслушкувања и нови бомби

Press24 - 21.04.2015

Основата на функционирањето на ВМРО-ДПМНЕ и основата на изборните успеси од 2006 досега е да се делува според поректи, истакна Антонио Милошоски пред граѓаните на Делчево. -Затоа сметам дека граѓаните реба да бидат најмногу заинтересирани за она што ...

Јанкулоска: Имам коректни односи со сите колеги од Владата

Фокус - 20.04.2015

Таа го обвини претседателот на СДСМ, Зоран Заев, дека објавувал „креирани и монтирани материјали набавени на незаконски начин“, бидејќи не знаел на друг начин да се претстави пред граѓаните.

Јанкулоска за последните „бомби“ на СДСМ: Евидентен е стравот кај Заев

еМагазин - 21.04.2015

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на новинарско прашање во врска со последните објавени аудио снимки од страна на СДСМ одговори дека со сите колеги и во извршната и во законодавната власт се има коректни и професионални односи.

Милошоски: Она што Заев го прави е со благослов од Црвенковски

Пулс24 - 20.04.2015

За пратеникот Антонио Милошовски тоа што го прави опозицијата на чело со СДСМ и Зоран Заев, од денеска е со амин и на Бранко Црвенковски, и дека со тоа сакаат да докажат дека народот згрешил што ним не им ја дал довербата.

(ВИДЕО) Заев: СДСМ ќе ги врати демократијата и слободата, ве повикувам и вас граѓаните во оваа историска битка за ...

Бриф - 21.04.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во обраќањето по повод роденденот на СДСМ ги повика граѓаните да се приклучат во историската битка за достоинствени граѓани на достоинствена, демократска и европска Република Македонија.