TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лавров по средбите со Блинкен директно прашан дали ќе ја нападнат Украина, одговорот беше јасен

Во Центар - 21.01.2022

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, по разговорите со САД попладнево во Женева изјави дека дијалогот за безбедносните барања на Москва продолжува и дека очекува писмени одговори од Вашингтон следната недела.

Блинкен: Нема значителен напредок во преговорите меѓу САД и Русија за украинската криза

А1 On

Русија бара НАТО да се повлече од Бугарија и Романија!

Алсат-М

Русија не попушта, расте стравот од нова војна, нема напредок на средбата Блинкен-Лавров

Канал5

Без договор заврши дијалогот меѓу Блинкен и Лавров

Нова ТВ

Преговорите помеѓу Блинкен и Лавров за руско-украинските тензии останаа без напредок

360 степени

Кризен разговор: Блинкен предупредува од ескалација, Лавров бара запирање на „антируската хистерија“

Deutsche Welle

Телма Сакам да кажам Независен 24 Вести Глас на Америка Канал5 Р.С.Европа Точка

Лавров: Русија нема намера да ја нападне Украина

Независен - 21.01.2022

Русија никогаш не му се заканувала на украинскиот народ, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по средбата со американскиот државен секретар Ентони Блинкен во Женева. -Русија никогаш не и се заканувала на Украина преку свои ...

Лавров: Русија не е закана за украинскиот народ и нема да ја нападне Украина (ВИДЕО)

Кумановски м.

Лавров: Русија нема намера да ја нападне Украина, НАТО ја разгорува хистеријата

А1 On

Лавров: Русија нема намера да ја нападне Украина, НАТО ја разгорува хистеријата

Курир

Лавров: Русија нема намера да ја нападне Украина, НАТО ја разгорува хистеријата

Нова ТВ

Лавров: Русија нема намера да ја нападне Украина, НАТО ја разгорува хистеријата

Нетпрес

Лавров: НАТО шири хистерија

Локално

Кајгана Опсервер Вечер Прес MakPress

Итна средба во Женава меѓу Блинкен и Лавров за ситуацијата во Украина

Курир - 21.01.2022

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров и американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ќе се сретнат во Женева. -Плановите се да се разговара за нацртите на двата договори што Русија ги поднесе на 15 декември, изјави синоќа портпаролката ...

Итна средба во Женева меѓу Блинкен и Лавров за ситуацијата во Украина

Независен

Итна средба меѓу Блинкен и Лавров за ситуацијата во Украина

А1 On

Итна средба во Женава меѓу Блинкен и Лавров за ситуацијата во Украина

Опсервер

Итна средба во Женева меѓу Блинкен и Лавров за ситуацијата во Украина

Сител

Средба во Женева меѓу Блинкен и Лавров за ситуацијата во Украина

24 Вести

Блинкен и Лавров ќе имаат итна средба во Женава за ситуацијата во Украина

Република

Нова ТВ Бриф Телма CivilMedia MakPress

Блинкен: Доколку и еден руски војник ја мине границата, ќе сметаме дека Украина е нападната

Нова ТВ - 21.01.2022

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ја предупреди Русија дека САД ќе го сметаат за напад и ако барем еден руски војник ја мине украинската граница ...

Блинкен: Доколку и еден руски војник ја премине украинската граница, ќе го сметаме за напад

CivilMedia

Блинкен: Доколку и еден руски војник ја премине границата во Украина, тогаш ќе се занимаваме со сериозен проблем

Локално

Блинкен: Доколку и еден руски војник ја премине украинската граница, ќе го сметаме за напад

Република

Блинкен: Доколку и еден руски војник ја премине украинската граница, ќе го сметаме за напад

Во Центар

Блинкен: Доколку и еден руски војник ја премине украинската граница, ќе го сметаме за напад

Опсервер

Блинкен: Доколку и еден руски војник ја премине украинската граница, ќе го сметаме за напад

365

Слободен Печат Телма Frontline MakPress Денешен

Борел, Столтенберг, Блинкен и Рау зборуваат за руските сили на украинската граница

Макфакс - 20.01.2022

Министерот за надворешни работи на ЕУ, телефонски разговараше со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, американскиот државен секретар Ентони Блинкен и полскиот министер за надворешни работи Збигњев Рау, кој претседава со ОБСЕ, за ...

Борел, Столтенберг, Блинкен и Рау зборуваат за руските сили на украинската граница

24Инфо

Борел, Столтенберг, Блинкен и Рау зборуваат за руските сили на украинската граница

MTM

Борел, Столтенберг, Блинкен и Рау зборуваат за руските сили на украинската граница

Точка