TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тектонски поместувања во НБА: Бруклин од маргинален тим, со Дурант, Ирвинг и Харден стана фаворит!

Gol.mk - 14.01.2021

Бруклин Нетси можат тектонски да го поместат тежиштето на НБА лигата, откако во своите редови покрај суперстар играчите како Кевин Дурант и Кајри Ирвинг, го договори и Џејмс Харден. „Брадата“ е еден од најдобрите поентери на денешницата, шутот за ...

Харден го напушта Хјустон и заминува во Бруклин

24 Вести

И Мекејлеб реагираше на трејдот на Харден: Кој ќе го земе шутот за победа?

Спортманија

НБА: Феноменалниот Дончиќ знаеше како против „стршлените“!

Слободен Печат

НБА: Хјустон крена раце од Харден, Бруклин формираше пеколно трио

OhridNews

Харден ќе брка титула со Бруклин Нетс

Кајгана

ВИДЕО: Лејкерс сигурен кај Оклахома, Бруклин триумфално во Њујорк

Спортклуб

Спортски МКД Дерби Спортманија Sport 1 Екипа Слободен Печат Екипа

Лејкерс убедлив против Оклахома, Дончиќ постави личен рекорд! 🎥

СуперСпорт - 14.01.2021

Лос Анџелес Лејкерс мина лесно низ Оклахома и ја запиша седмата победа на гости сезонава, а најдобар на мечот беше Леброн Џејмс. Оклахома на полувреме намали на -12, но не можеше да направи изненадување против шампионот, кој беше одличен и на крајот ...

ВИДЕО: Лејкерси убедливи кај Оклахома, Дончиќ го предводеше Далас до ново славје

Gol.mk

Уште една фантастична партија за Дончиќ, Лејкерс продолжуваат да газат на гости (ВИДЕО)

Sport 1

ВИДЕО: Блескаа Лилард кај Портланд и Дончиќ со Далас, триумф на Лејкерси со Леброн Џејмс

Дриблинг

ВИДЕО: Магијата на Дончиќ продолжува, ЛА Лејкерс ја прегази Оклахома

Дриблинг

Лејкерси првпат со 7-0 старт на гости, Дончиќ со нов блесок за Далас

TopSport

Лејкерси првпат со 7-0 старт на гости, Дончиќ со нов блесок за Далас

Макфакс

Ирвинг ќе добие жестока казна зашто ги прекрши протоколите за ковид-19!

Sport 1 - 14.01.2021

Ѕвездата на Бруклин нетс, Кајри Ирвинг пропушти три натпревари од НБА-лигата и не сакаше да даде објаснување зошто го немало на паркетот. На социјалните мрежи се појави снимка на која може да се забележи дека Ирвинг бил на забава и притоа не носел ...

Ирвинг е под истрага, го фатиле без маска на забава!

TopSport

Дончиќ со одлична партија го предводеше Далас до гостинска победа кај Шарлот (ВИДЕО)

МКД - 14.01.2021

Лука Дониќ беше далеку најдобар на теренот во победата на Далас над Шарлот од 104:93, му недостасуваше само една асистенција за трипл-дабл. Далас водеше во целиот тек од мечот, ја доби првата четвртина со 32:16 и потоа само ја одржуваше предноста до ...

Порзингис се врати по повредата, Далас дојде до четвртиот триумф по ред

Република - 14.01.2021

Кристапс Порзингис се врати на паркетот по повредата на коленото и му помогна на Далас да слави против Шарлот со 104:93, со што Далас дојде до четвртиот триумф во низа. Ова за летонскиот центар беше деби сезонава, а отсуствуваше од терените уште од ...

Ноќ за паметење за Лилард: Одигра перфектна партија каква што не е видена во НБА (видео)

Спортманија - 14.01.2021

Ѕвездата на Портланд пружи маестрална партија во која ги потопи Кралевите, а при тоа не погреши ниту еднаш Демиен Лилард влезе во историјата на НБА лигата со својата перфектна партија во победата на Портланд против Сакраменто од 132:126.

Му ги продале личните предмети од младоста - Бурната врска на Коби Брајант со неговите родители

Црнобело - 14.01.2021

Ја мразеле Ванеса, пробале да ги продадат неговите лични работи, биле алчни за пари... изгледа дека Коби Брајант бил соочен со безброј проблеми во неговиот живот, само поради неговите родители.

Леброн се обложи со соиграч за време на натпревар, па погоди тројка без гледање (ВИДЕО)

Дерби - 13.01.2021

Составот на Лос Анџелес Лејкерс лесно и убедливо ја доби и втората битка со Хјустон Рокетс во Тексас, овојпат со 117-100. Гостите од Калифорнија имаа максимална контрола на играта и резултатот од првата до четвртата четвртина со што само уште еднаш ...

Леброн доби облог – погоди тројка против Хјустон без гледање

TopSport

Леброн доби облог – погоди тројка против Хјустон без гледање

Макфакс

Ембид и Грин и донесоа победа на Филаделфија по продолжениието со Мајами

Сител - 13.01.2021

Екипата на Филаделфија ја оствари осмата победа во новата сезона на НБА лигата. „76-ките“ во неизвесен меч по продолжение го победија минатогодишниот финалист Мајами со 137-134, нанесувајќи им го на „Хитси“ петтиот пораз.

НБА: Бруклин подобар во дербито со Денвер, Дурант напредуваше на поентарска листа (видео)

OhridNews - 13.01.2021

Супер ѕвездата Кевин Дурант го одбележа триумфот на Бруклин Нетс во дербито со Денвер Нагетс со 122-116. Дурант мечот го заврши со 34 поени, што беше доволно да напредува од 31-то на 28-то место на вечната поентерска листа во НБА лигата.

Дурант се искачи на 28. место по број на поени во историјата на НБА

MakPress

Дурант се искачи на 28. место по број на поени во историјата на НБА

А1 On

Дурант се искачи на 28. место по број на поени во историјата на НБА

Либертас

НБА носи уште порестриктивни мерки, Ирвинг ставен под истрага!

Вечер Прес - 13.01.2021

Се поголем број на кошаркари се заразени со коронавирусот во НБА-лигата. Се пишуваше дека сезоната може да се прекине по неколку одложувања, но засега, властите се обидуваат да најдат поинакво решение.