TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кристијано Роналдо негативен на коронавирус

ТВ21 - 30.10.2020

После 19 дена во изолација, играчот на Јувентус и еден од најдобрите фудбалери на денешницата Кристијано Роналдо, денеска доби негативен тест на коронавирусот. Роналдо минатите повеќе од две недели беше во изолација, а пред четири дена направи нов ...

Конечно крај на сагата, Роналдо се враќа!

Спортклуб - 30.10.2020

Кристијано Роналдо конечно е негативен на коронавирус. Ѕвездата на Јувентус веќе 18 дена е во изолација, имаше два позитивни теста, но денеска конечно заврши неговата сага откако беше тестиран како негативен.

Кристијано Роналдо негативен на тестот за КОВИД-19

Sport M - 30.10.2020

Кристијано Роналдо е негативен на коронавирусот. Sвездата на Јувентус е во изолација 18 дена, имаше два позитивни теста, но денес конечно беше негативно тестиран. Ова значи дека Роналдо ќе може да му се придружи на остатокот од тимот пред следните ...

Негативен ковид-19 тест за Роналдо

Спортманија - 30.10.2020

По 19 дена во карантин Кристијано Роналдо доби позитивни вести, или поточно негативен тест за ковид-19, по што е слободен да го прекине карантинот по 19 дена. Португалската мегаѕвезда на Старата дама го победи корона-вирусот откако се зарази на ...

Роналдо е негативен на ковид-19, им се приклучува на соиграчите

СуперСпорт - 30.10.2020

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо веќе 18 дена беше во самоизолација и притоа имаше два позитивни тестови, но денеска конечниот резултатите беа негативни. Тоа значи дека Роналдо ќе се приклучи на остатокот на екипите пред следните натпревари, ...

Роналдо се излечи од коронавирус

Слободен Печат - 30.10.2020

Последниот тест на Португалецот е негативен. Фудбалерот на Јувентус и на португалската репрезентација, Кристијано Роналдо, беше позитивен на коронавирус од 13. октомври и оттогаш се наоѓа во карантин.

Роналдо се враќа на тренинзи, за натпревари ќе почека

Дриблинг - 30.10.2020

Напаѓачот на Јувентус Кристијано Роналдо на почетокот од следната недела ќе може да излезе од самоизолација во која е повеќе од две недели поради позитивен тест на коронавирус. Италијанските медиуми јавија денеска дека Роналдо ќе излезе од ...

Роналдо се враќа на терен – доби негативни тестови на коронавирус

Gol.mk - 30.10.2020

Јувентус доби добри вести пред настапите во Серија А затоа што најдобриот фудбалер, Кристијано Роналдо, ќе може да игра. Португалската ѕвезда беше позитивен на вирусот корона поради кој пропушти неколку средби за „бјанконерите“, меѓу нив и оној ...

Роналдо е негативен на КОВИД-19, се враќа во недела

TopSport - 30.10.2020

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо доби зелено светло да се врати во својот тим откако имаше негативен тест на КОВИД-19, потврди италијанскиот клуб на нивниот веб-сајт. „Кристијано Роналдо беше на проверка за КОВИД-19 и резултатот беше ...

Роналдо конечно негативен за корона

Локално - 30.10.2020

Кристијано Роналдо беше повторно тестиран за коронавирус и сега се покажа негативен. Еден од најдобрите фудбалери во светот доби позитивен тест на Ковид-19 на 13 октомври и оттогаш е во карантин.

Јувентус потврди, Роналдо е негативен на коронавирус

24Фудбал - 30.10.2020

Кристијано Роналдо конечно доби негативен тест на ковид-19 и ќе може да му се стави на располагање на Андреа Пирло за следните натпревари на Јувентус. За време на репрезентативната пауза, Кристијано Роналдо се зарази со коронавирус, иако се надеваше ...

Кристијано Роналдо го победи коронавирусот

Екипа - 30.10.2020

Кристијано Роналдо го победи коронавирусот, објави неговиот клуб Јувентус со што им донесе радост на многубројните фанови на португалскиот репрезентативец. Големиот ас дваесетина дена беше во самоизолација откако за време на репрезентативната пауза ...

Конечно добри вести: Роналдо е негативен на Ковид-19

SportMedia - 30.10.2020

Кристијано Роналдо веќе 18 дена е во изолација, имаше два позитивни тест. Португалската ѕвезда конечно може да здивне и да се смири, новиот тест на Ковид-19 е негативен. Ова значи дека Роналдо ќе може да се приклучи на тимот.

Роналдо го победи ковид-19 и се враќа во тимот на Јувентус!

Sport 1 - 30.10.2020

Јувентус преку официјалната веб-страница потврди дека Кристијано Роналдо конечно го победил коронавирусот и се очекува од него да се врати на тренинг. На најновите тестирања Роналдињо имал негативен тест и тоа значи дека го победи вирусот по 19 ...

Роналдо дочека негативен тест и се става на располагање на Пирло

Дерби - 30.10.2020

Кристијано Роналдо го дочека и негативниот тест на КОВИД-19, па штом ќе го мине фитнес тестот, ќе може да им се приклучи на тренинзите и натпреварите на своите соиграчи од Јувентус. Португалецот беше во самоизолација од 11.

Кристијано Роналдо негативен на Ковид-19, се враќа наскоро на терените

ММС - 30.10.2020

Фудбалскиот клуб Јувентус објави дека нивниот портуалски ас е негативен на Ковид-19, по извршените последните тестови. Кристијано Роналдо беше последниот играч во Јувентус заразен со коронавирус и поради вирусот пропушти неколку мечеви во Сериа А и ...

Роналдо може да оди на тренинг во вторник, без оглед на позитивниот тест, но кога ќе излезе на терен?

Sport M - 30.10.2020

Кристијано Роналдо е во изолација повеќе од две недели откако беше позитивен на тестот за коронавирус. Португалецот е крајно лут бидејќи нема симптоми на инфекција, па ги нарече ПЦР-тестовите ср*ње, но едноставно мораше да остане дома.

ГОТОВО: Заврши карантинот за Роналдо!

Спортски - 30.10.2020

Денес беше објавено дека Роналдо може да го напушти карантинот за три дена, сепак тоа ќе се случи многу побрзо! Јувентус пред малку објави дека Роналдо добил негативен тест и повеќе нема да мора да биде во карантин и ќе може да продолжи со ...

Нејмар – една година повреден

Спортклуб - 30.10.2020

Бразилската суперѕвезда Нејмар доживеа нова повреда, на дуелот од Лигата на шампионите и сигурно нема да игра до 22 ноември, односно до крајот на претстпјната репрезентативна пауза. Новата повреда не е многу тешка, како многу од претходните, но ќе ...

Познато кога Нејмар ќе се врати на терените

Спортски - 30.10.2020

Tренерот на ПСЖ, Томас Тухел има проблеми со повредени фудбалери во својот тим, а дополнителна главоболка беше повредата на Нејмар во натпреварот од Лигата на шампионите против Башакшехир.

Роналдо не игра ни викендов, никој не знае кога ќе се врати во тимот

Спортклуб - 30.10.2020

Кристијано Роналдо веќе 18 дена се наоѓа во изолација откако му беше дијагностициран корона вирусот, непосредно пред гостувањето на португалската репрезентација во Шведска. Оттогаш не може да тренира, пропушти веќе четири натпревари на Јувентус и ...

Роналдо доби дозвола да се врати на тренинг, иако е позитивен на Ковид-19

Екипа - 30.10.2020

Кристијано Роналдо е веќе 18 дена во изолација откако е позитивен на коронавирусот Ковид-19. Португалецот е исклучително лут поради тоа што нема никакви симптоми на зараза, поради што и ПЦР-тестовите ги нарече „срање“.

Роналдо од вторник ќе може на тренинг и со позитивен тест

SportMedia - 30.10.2020

Кристијано Роналдо повеќе од две недели е во изолација, откако беше позитивен на коронавирус. Португалецот иако нема никакви симптоми, сепак ПЦР тестот покажа дека мора да остане дома. Но, од вторник тој ќе може да се врати на тренинзи, според ...

Роналдо може да го прекине карантинот за три дена

Спортски - 30.10.2020

Ѕвездата на Јувентус, Кристиано Роналдо се уште е позитивен на Ковид 19, но после три дена ќе може да го прекине карантинот, тврди „Тутоспорт“. Португалецот прв пат даде позитивен тест на 13-ти октомври и после 18 дена во карантин тој се уште е ...

ПСЖ најмалку три недели без Нејмар

Дриблинг - 30.10.2020

Напаѓачот на францускиот правак ПСЖ Нејмар ќе биде надвор од терените најмалку три недели поради повреда на адукторот за време на мечот од ЛШ против Башакшехир. Нејмар ќе ги пропушти првенствените мечеви на ПСЖ против Нант и Рен, како и мечот од 3 ...

Тухел откри колку време Нејмар ќе биде надвор од терените

Sport 1 - 30.10.2020

Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел има доста проблеми со повредените фудбалери во својот тим, а дополнителна главоболка беше и повредата на Нејмар во средата против Башакшехир. Германскиот стратег соопшти дека Бразилецот ќе биде надвор од терените околу ...

Роналдо иако е позитивен ќе излезе од самоизолација и ќе почне да тренира?!

24Фудбал - 30.10.2020

Медиумите од Италија пренесуваат дека Кристијано Роналдо за три дена би можел да излезе од самоизолација и да почне да тренира со Јувентис дури и со позитивен тест на коронавирус. Португалецот е заразен со ковид-19 од 13.

Ѕвездите на ПСЖ му го „украдоа“ мобилниот на Верати и изрежираа вирално видео на социјалните мрежи

Дерби - 30.10.2020

ПСЖ си ја заврши планираната работа на гостувањето во Турција и го победи Башакшехир со 0:2 во Лигата на шампионите, а по враќањето во Франција, на социјалните мрежи се појави едно урнебесно видео во кое Марко Верати ја имаше улогата на жртва.

Познато колку ќе паузира Нејмар

Спортски - 30.10.2020

Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар, ќе ги пропушти наредните три натпревари за „светците“, пренесуваат француските медиуми. Бразилецот се повреди на натпреварот во Истанбул против Башакшехир, во Лигата на шампионите, па мораше да биде заменет во 26 минута.

Олеснување во ПСЖ – повредата на Нејмар не е сериозна

Екипа - 30.10.2020

Повредата што Нејмар ја заработи на последниот дуел од ЛШ против Башакшехир не е од посериозен карактер, покажаа лекарските прегледи врз бразилскиот голгетер, кој сепак ќе мора да отсуствува извесен период од терените.

Нејмар ќе пропушти три натпревари

TopSport - 30.10.2020

Најскапиот фудбалер во светот, Нејмар, ќе ги пропушти наредните три натпревари на ПСЖ. Бразилецот се повреди, во средата, на натпреварот во Истанбул против Башакшехир, во Лигата на шампионите. Нејмар теренот во истанбул го напушти во 26 минута.

Познато е колку време ќе паузира Нејмар, овојпат имаше среќа

Спортманија - 30.10.2020

Повредата не е тешка како претходните, но ПСЖ ќе треба да се снајде без него во следниот период. Нејмар ќе ги пропушти наредните три натпревари на Пари Сен Жермен, најавуваат некои француски медиуми, и нема да се врати на терен пред ...

Нејмар одново ќе паузира, ПСЖ без Бразилецот во наредните три меча

Gol.mk - 30.10.2020

Нејмар го напушти теренот против Башакшехир поради повреда на препоните која ќе го оддалечи од терените во наредниот период. Фудбалерот на ПСЖ ги мина прегледите и дозна дека ќе мора да паузира до репрезентативната пауза која е планирана за ...

Познато е колку Нејмар ќе биде во “аут“!

SportMedia - 29.10.2020

Нејмар, супер – ѕвездата на ПСЖ на гостувањето кај Башакшехир, во меч од Лигата на Шампионите на терен беше само околу половина час, потоа поради повреда, и тоа адукторот на левата нога, мораше да го напушти теренот.

Нејмар мора на принудна пауза

Дерби - 29.10.2020

Победата на ПСЖ над Истанбул Башакшехир во Лигата на шампионите донесе и еден проблем за тренерот Томас Тухел. Бодовите беа освоени со убедлив триумф, но повреда заработил Нејмар, кој сега мора да оди на принудна пауза.

Посериозно од што се мислеше: Познато е колку време ќе паузира Нејмар

Спортклуб - 29.10.2020

ПСЖ успеа да ја запише премиерната победа во новата сезона од Лигата на шампионите, Мојзе Кен почна да се наметнува кај Томас Тухел, но колку што италијанскиот напаѓач го израдува германскиот тренер, толку повредата на Нејмар го загрижи.

Нејмар ќе пропушти три натпревари

Макфакс - 30.10.2020

Најскапиот фудбалер во светот, Нејмар, ќе ги пропушти наредните три натпревари на ПСЖ. Бразилецот се повреди, во средата, на натпреварот во Истанбул против Башакшехир, во Лигата на шампионите. Нејмар теренот во истанбул го напушти во 26 минута.

Нејмар ќе пропушти три натпревари

Опсервер - 30.10.2020

Најскапиот фудбалер во светот, Нејмар, ќе ги пропушти наредните три натпревари на ПСЖ. Бразилецот се повреди, во средата, на натпреварот во Истанбул против Башакшехир, во Лигата на шампионите. Нејмар теренот во истанбул го напушти во 26 минута.

Нејмар ќе пропушти три натпревари

Точка - 30.10.2020

Најскапиот фудбалер во светот, Нејмар, ќе ги пропушти наредните три натпревари на ПСЖ. Бразилецот се повреди, во средата, на натпреварот во Истанбул против Башакшехир, во Лигата на шампионите. Нејмар теренот во истанбул го напушти во 26 минута.

Ѕвездите на ПСЖ му го „украдоа“ мобилниот на Верати и изрежираа вирално видео на социјалните мрежи

Точка - 30.10.2020

ПСЖ си ја заврши планираната работа на гостувањето во Турција и го победи Башакшехир со 0:2 во Лигата на шампионите, а по враќањето во Франција, на социјалните мрежи се појави едно урнебесно видео во кое Марко Верати ја имаше улогата на жртва.

Роналдо иако е позитивен ќе излезе од самоизолација и ќе почне да тренира?!

МКД - 30.10.2020

Медиумите од Италија пренесуваат дека Кристијано Роналдо за три дена би можел да излезе од самоизолација и да почне да тренира со Јувентис дури и со позитивен тест на коронавирус. Португалецот е заразен со ковид-19 од 13.

Конечно, Роналдо е негативен на ковид-19

МКД - 30.10.2020

Кристијано Роналдо конечно доби негативен тест на ковид-19 и ќе може да му се стави на располагање на Андреа Пирло за следните натпревари на Јувентус. За време на репрезентативната пауза, Кристијано Роналдо се зарази со коронавирус, иако се надеваше ...

Роналдо е негативен на КОВИД-19, се враќа во недела

Макфакс - 30.10.2020

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо доби зелено светло да се врати во својот тим откако имаше негативен тест на КОВИД-19, потврди италијанскиот клуб на нивниот веб-сајт. „Кристијано Роналдо беше на проверка за КОВИД-19 и резултатот беше ...

Роналдо изнервиран, го пропушта дуелот со Барселона заради коронавирус: „ПЦР е гомно!“

Таратур - 29.10.2020

Главниот ас на фудбалскиот гигант Јувентус, Кристиано Роналдо, повторно е позитивен на корона вирусот, состојба која ПЦР тестовите му ја даваат од 13 октомври, а истата состојба не е сменета ниту по две недели минати во самоизолација.

Тухел се огласи по повредата на Нејмар

Спортклуб - 29.10.2020

Фудбалерите на ПСЖ во 2. коло од Лигата на шампионите стигнаа до важна победа на гостувањето кај Башакшехир. По поразот на домашен терен од Манчестер Јунајтед, ПСЖ прилично потресен пристигна во Турција.