TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ви се верува ли? Еве како Тејлор Свифт ги заработила првите пари

Хитпортал - 11.07.2019

Тоа беше во она време додека Тејлор беше кантри пејачка. Денеска е планетарно позната музичка ѕвезда: зад себе ги има најпопуларните албуми на годината,а денес е најплатената јавна личност.

Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот

Макфакс - 11.07.2019

Две жени, едната пејачка, другата риалити ѕвезда, се најдоа на врвот на најновата листа на 100 најплатени јавни личности на„Форбс“ . На прво место е пејачката Тејлор Свифт која за период од една година заработила 185 милиони долари, на второ место е ...

Forbes: Најплатените ѕвезди во 2018 година

Кајгана - 11.07.2019

Магазинот Forbes ја објави новата листа на најдобро платени славни личности во 2018 година. На првото место е 29-годишната Тејлор Свифт, со заработка од неверојатни 185 милиони долари. За одличната заработка на Свифт најзаслужна е големата светска ...

Форбс“: Тејлор Свифт е број 1 по богатство за 2019 година

Локално - 11.07.2019

Пејачката Тејлор Свифт беше објавена од страна на магазинот „Форбс“ за најплатената славна личност во 2019 година. Тејлор Свифт беше рангирана на прво место во престижниот рејтинг со 185 милиони долари приходи.

Форбс: Тејлор Свифт најплатената јавна личност

Канал5 - 11.07.2019

Светската музичка ѕвезда Тејлор Свифт со заработка од 185 милиони долари е најплатената јавна личност на светот. Според најновата листа на Форбс на 100 најплатени јавни личности од светот на музиката, спортот и забавата, „Од Холивуд до Боливуд“ ...

Тејлор Свифт е највисоко платената ѕвезда

Локално - 11.07.2019

Честитки, Тејлор Свифт! Ѕвездата ja предводи листата Топ 100 на највисокоплатените славни личности за 2019. 29-годишната пејачка заработила околу 185 милиони долари за една година, што е со 131% повеќе од приходите за изминатата.

Со кои ѕвезди не се поднесува Тејлор Свифт?

Црнобело - 11.07.2019

Навидум безопасна, мирна русокоса, но во светот на шоу-бизнисот Тејлор Свифт не е меѓу најомилените. Со кои ѕвезди е во лоши ...

Тие се први по богатство: Форбс ја објави годишната листа на најплатени ѕвезди

Точка - 11.07.2019

Листата на Форбс на најплатени јавни личности изненадила многумина бидејќи на самиот врв се најдоа две жени – една пејачка и една реалити ѕвезда. Според најновата листа на 100 најплатени јавни личности од светот на музиката, спортот и забавата, “од ...

Тејлор Свифт е најплатената позната личност на светот

+инфо - 11.07.2019

Поголемиот дел од оваа заработувачка дошол од нејзината турнеја под назив „Репутација“. Пејачката Тејлор Свифт официјално е најплатената позната личност на светот, наведува „Форбс“ на годишниот извештај за богатството на славните.

„Форбс“ ја прогласи Тејлор Свифт за славна личност со најголема заработка

Сакам да кажам - 11.07.2019

Поп пејачката Тејлор Свифт ја предводи листата на славни личности со најголема заработка, објави „Форбс“. Магазинот ја стави 29-годишната пејачка на првото место со заработени 185 милиони долари, во периодот од 1 јуни 2018.

Тејлор Свифт прогласена за најбогата јавна личност од светот на музиката

Вистина.мк - 11.07.2019

Според најновата листа на Форбс со 100 најплатени личности од светот на музиката, спортот и забавата од „Холивуда до Боливуда“, на прво место е Тејлор Свифт со заработени 185 милиони долари.

Клуни заработил најмногу за 2018 година

Локално - 11.07.2019

Џорџ Клуни заработил повеќе пари во последната даночна година од кој било друг актер, објави магазинот „Форбс“. Ова делумно се должи на продажбата на компанија за производство на текила, на која Клуни е коосновач.

Форбс: Меси е меѓу најплатените забавувачи во светот

TopSport - 11.07.2019

Магазинот „Форбс“ ја објави листата на 100 најплатени забавувачи (шоумени) во светот. На листата се наоѓаат актери, пејачи, комичари и спортисти. Вкупно на листата има 34 спортисти, во тројца од нив се во топ 10.

Форбс: Тејлор Свифт е најбогата славна личност

Независен - 11.07.2019

САД- Поп-ѕвездата Тејлор Свифт (29) е на врвот на листата на Форбс на славни личности со најголема заработка лани од 185 милиони долари. Најмладата милијардерка Кајли Џенер е втора на листата со заработка од 170 милиони долари.

Оваа пејачка е најплатената јавна личност- еве кој се` е на списокот

Курир - 11.07.2019

Според најновата „Форбс“-листа 100 најплатени јавни личности од светот на музиката, спортот и забавата, „од Холивуд до Боливуд”, на врвот е пејачката Тејлор Свифт со 185 милиони долари. По неа следи ѕвездата од реалните шоуа, Кајли Џенер со ...

Форбс: Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот

Вечер - 11.07.2019

Две жени, едната пејачка, другата риалити ѕвезда, се најдоа на врвот на најновата листа на 100 најплатени јавни личности на „Форбс“. На прво место е пејачката Тејлор Свифт која за период од една година заработила 185 милиони долари, на второ место е ...

Форбс: Тејлор Свифт најплатената јавна личност

Бриф - 11.07.2019

Според најновата листа на Форбс на 100 најплатени јавни личности од светот на музиката, спортот и забавата, „Од Холивуд до Боливуд“ пејачката Тејлор Свифт со 185 милиони долари, реалити ѕвездата Кајли Џенер со 170 и раперот и продуцент Кајне Вест со ...

Форбс го откри актерот со најголема заработувачка

ЗаЗабава - 11.07.2019

Џорџ Клуни е актерот кој се најде на прво место поради најголемата заработувачка за минатата година, објави магазинот „Форбс“. Ова делумно се должи на продажбата на компанија за производство на текила, на која Клуни е коосновач.

Форбс: Меси е меѓу најплатените забавувачи во светот

Макфакс - 11.07.2019

Магазинот „Форбс“ ја објави листата на 100 најплатени забавувачи (шоумени) во светот. На листата се наоѓаат актери, пејачи, комичари и спортисти. Вкупно на листата има 34 спортисти, во тројца од нив се во топ 10.

Оваа пејачка е најплатената јавна личност- еве кој се е на списокот

Скопје24 - 11.07.2019

Според најновата „Форбс“-листа 100 најплатени јавни личности од светот на музиката, спортот и забавата, „од Холивуд до Боливуд”, на врвот е пејачката Тејлор Свифт со 185 милиони долари. По неа следи ѕвездата од реалните шоуа, Кајли Џенер со ...

Форбс: Меси е меѓу најплатените забавувачи во светот

Точка - 11.07.2019

Магазинот „Форбс“ ја објави листата на 100 најплатени забавувачи (шоумени) во светот. На листата се наоѓаат актери, пејачи, комичари и спортисти. Вкупно на листата има 34 спортисти, во тројца од нив се во топ 10.

Тејлор Свифт е најплатената јавна личност

MakPress - 11.07.2019

Според најновата „Форбс“-листа 100 најплатени јавни личности од светот на музиката, спортот и забавата, „од Холивуд до Боливуд”, на врвот е пејачката Тејлор Свифт со 185 милиони долари. По неа следи ѕвездата од реалните шоуа, Кајли Џенер со ...

Топ 100 најплатени: На врвот е Тејлор Свифт со 185 милиони долари

Денешен - 11.07.2019

Според најновата „Форбс“-листа 100 најплатени јавни личности од светот на музиката, спортот и забавата, „од Холивуд до Боливуд”, на врвот е пејачката Тејлор Свифт со 185 милиони долари. По неа следи ѕвездата од реалните шоуа, Кајли Џенер со ...