TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бернардо Силва се огласи по гласините за трансфер во Барселона

24Фудбал - 10.08.2022

Баернардо Силва вели дека не знае каква е неговата иднина, Португалецот додава дека има искрен однос со Манчестер Сити и клубот знае што тој сака. Бернардо Силва се најавува како последното звучно име од сложувалката на Барселона и Чави, вчера се ...

Барселона сака да го ангажира Силва за 50-60 милиони евра

Независен - 10.08.2022

Барселона е заинтересирана да го ангажира играчот од средниот ред на Манчестер сити, Бернардо Силва за 50-60 милиони евра. Новинарот Жерар Ромеро тврди дека во наредните денови ќе има средба меѓу претставници на клубовите и играчот, на која ...

Барселона и Манчестер Сити го договориле трансферот на Бернардо Силва за сума од 50-60 милиони евра?!

МКД - 09.08.2022

Новинарот Жерард Ромеро вели дека Барса и Манчестер Сити постигнале договор за трансфер на Бернардо Силва вреден околу 50-60 милиони евра, Португалецот веќе почнал да бара куќа во Барселона.

Гвардиола ќе го купува Белингем како замена за Бернардо Силва

Макфакс - 09.08.2022

Англискиот шампион Манчестер Сити е подготвен да се раздели со Бернардо Силва, но менаџерот Пеп Гвардиола веќе ја испланирано неговата замена. И тоа не било кого, туку најголемиот талент од Островот, Џад Белингем кој го носи дресот на Борусија ...

Гвардиола го продава Бернардо Силва, но сака да го купи Џуд Белингем

МакФудбал - 09.08.2022

Англискиот првак Манчестер Сити е подготвен да го продаде Бернардо Силва. Јасно е колку Гвардиола го цени Португалецот, во неколку наврати го нарече најдобар играч на „граѓаните“, но ќе одлучи желбата на Силва да замине на „Камп Ноу“.

Ќе се води војна за Англичанец: Пеп сака да му ги расипе плановите на Клоп

Sport 1 - 09.08.2022

Манчестер сити наскоро ќе остане без Бернардо Силва, кој е голема желба на Барселона, па поради тоа Пеп Гвардиола сака да најде негова замена, а изборот паднал врз фудбалер за кој неодамна интерес покажа Јирген Клоп.

Клоп го “пикираше“ за 2023, но Пеп ќе го купи одма и тоа за 100 милиони евра!

SportMedia - 09.08.2022

Се чини дека Бернардо Силва и дефинитивно заминува во Барселона. Манчестер Сити не сака да го пушти својот клучен играч, но сепак желбата на Португалецот за промена е голема и Пеп Гвардиола нема да му прави веќе проблеми.

Бернардо Силва од Сити се сели во Барселона

Макфакс - 09.08.2022

Барселона и Манчестер сити постигнале договор околу Бернардо Силва. Португалецот наскоро ќе стане нов играч на „блауграна“, пренесува новинарот Жерар Ромеро. Барселона не запира на трансфер пазарот и покрај тоа што се уште не ги регистрирала новите ...

Бернардо Силва се поблиску до Барселона

Спортски - 09.08.2022

Барселона е најактивниот тим на трансфер пазарот ова лето и продолжува да работи на трансферот на Бернардо Силва. Барселона преговара со агентот Жорге Мендеш, самиот фудбалер сака да се пресели на „Камп Ноу“.

Бернардо Силва од Сити се сели во Барселона

Точка - 09.08.2022

Барселона и Манчестер сити постигнале договор за Бернардо Силва. Португалецот набргу ќе стане нов играч на „блауграна“, пренесува новинарот Жерар Ромеро. Барселона не запира на трансфер-пазарот и покрај тоа што сè уште не ги регистрирала новите ...

Гвардиола ќе го купува Белингем како замена за Бернардо Силва

TopSport - 09.08.2022

Англискиот шампион Манчестер Сити е подготвен да се раздели со Бернардо Силва, но менаџерот Пеп Гвардиола веќе ја испланирано неговата замена. И тоа не било кого, туку најголемиот талент од Островот, Џад Белингем кој го носи дресот на Борусија ...

Гвардиола ќе го купува Белингем како замена за Бернардо Силва

Точка - 09.08.2022

Англискиот шампион Манчестер Сити е подготвен да се раздели со Бернардо Силва, но менаџерот Пеп Гвардиола веќе ја испланирано неговата замена. И тоа не било кого, туку најголемиот талент од Островот, Џад Белингем кој го носи дресот на Борусија ...

Барселона сака да го ангажира Силва за 50-60 милиони евра

Опсервер - 10.08.2022

Барселона е заинтересирана да го ангажира играчот од средниот ред на Манчестер сити, Бернардо Силва за 50-60 милиони евра. Новинарот Жерар Ромеро тврди дека во наредните денови ќе има средба меѓу претставници на клубовите и играчот, на која ...

Барселона сака да го ангажира Силва за 50-60 милиони евра

MakPress - 10.08.2022

Барселона е заинтересирана да го ангажира играчот од средниот ред на Манчестер сити, Бернардо Силва за 50-60 милиони евра. Новинарот Жерар Ромеро тврди дека во наредните денови ќе има средба меѓу претставници на клубовите и играчот, на која ...

Барселона сака да го ангажира Силва за 50-60 милиони евра

Курир - 10.08.2022

Барселона е заинтересирана да го ангажира играчот од средниот ред на Манчестер сити, Бернардо Силва за 50-60 милиони евра. Новинарот Жерар Ромеро тврди дека во наредните денови ќе има средба меѓу претставници на клубовите и играчот, на која ...

Барселона сака да го ангажира Силва за 50-60 милиони евра

OhridNews - 10.08.2022

Барселона е заинтересирана да го ангажира играчот од средниот ред на Манчестер сити, Бернардо Силва за 50-60 милиони евра. Новинарот Жерар Ромеро тврди дека во наредните денови ќе има средба меѓу претставници на клубовите и играчот, на која ...