TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ маршираше против неправдата под мотото „Заев е виновен“

Deutsche Welle - 25.02.2020

Опозицискиот лидер Христијан Мицкоски од вечерашниот протест во Скопје испрати три барања и најави сигурна победа на предвремените парламентарни избори. Со транспарент „Заев е виновен“ на чело на колоната, неколку илјади приврзеници на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Заев е виновен, бараме итна ревизија на одлуките на врховните судии

Телма - 25.02.2020

Транспарент со една порака (Заев е виновен), опозицискиот лидер ја носеше и предводеше протестната поворка и веднаш од бина ја објасни. -Зоран Заев е виновен затоа што тој во исто време е премиер, обвинител и судија, рече претседателот на ...

Мицкоски: Истрага за Заев и ревизија на работата на Врховен суд

Нова ТВ - 25.02.2020

Со добро познатата иконографија, со многу знамиња со ѕвездата од Кутлеш и со скандирања „Никогаш Северна, само Македонија“ денеска во 18 часот започна протестот на опозицијата пред зградата на Основното јавно обвинителcтво, кој понатаму водеше до ...

ВМРО-ДПМНЕ бара истрага за Заев, реформи и ревизија на врховните судии

Р.С.Европа - 25.02.2020

На протестот во организација на ВМРО-ДПМНЕ против неправдата, лидерот на партијата. Христијан Мицкоски испрати три барања. Тој побара истрага за доскорешниот премиер, лидерот на СДСМ, Зоран Заев за злоупотреба на службена положба, итна реформа на ...

(ФОТО) Заев е виновен, со транспарент кон Врховен суд

Фокус - 25.02.2020

Откако на протестот за правда организиран од ВМРО-ДПМНЕ пристигна лидерот на партијата, Христијан Мицкоски заедно со другите луѓе од партијата , демонстрантите тргнаа по нив кон Врховениот суд.

(ВИДЕО) Мицкоски: „Трас, трас“, вака Заев ја егзекутира правдата во Македонија

А1 On - 25.02.2020

„Ова е протестен марш со кој почнува крајот на неславното владеење на СДСМ“. Вака лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го почна говорот на протестниот марш против неправдата, кој почна од Обвинителството, а заврши пред Врховниот суд.

Мицкоски: Ако Заев е „капо ди тути капи“ на мафијата, тогаш неговите верни заштитници се Русковска и Јовески

+инфо - 25.02.2020

„Правдата е нападната од неправдата!“ Вака лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, го започна својот говор на вечерашниот протест за правда што го организираше неговата партија. Тој рече дека судската и обвинителската власт се брутално згазени, а ...

Протест: Мицкоски побара истрага за Заев, ревизија на одлуките на Врховен и суспендирање на Советот за реформи во ...

360 степени - 25.02.2020

Покренување на истрага за злоупотреба на службената должност од Зоран Заев, ревизија на одлуките донесени до Врховниот суд и одговорност ако се утврди неправилност и суспендирање на работата на Советот за реформи во правосудството како и експертска ...

Мицкоски со пет пати поголем поддршка од граѓаните од Заев на Протестот против неправдите

Нетпрес - 25.02.2020

Иако анкетите кои ги лиферуваат последниот период медиуми блиски до валдејачката СДСМ укажуваат дека наводно најголема доверба кај македонските политичари уживал поранешниот премиер Зоран Заев, протестниот собир во вторникот вечерта во организација ...

Мицкоски: Утре кога граѓаните ќе ни дадат мандат нема на памет да ми падне да се мешам во судската власт

Република - 25.02.2020

По аудио бомбата која во неделата беше објавена, а на која јасно се слуша како лидерот на СДСМ и поранешен премиер, Зоран Заев зборува дека без него ништо не може, ни судство, ни обвинителство денеска ВМРО-ДПМНЕ излезе на улица.

Мицкоски со благодарност до граѓаните: Ова за нив е борба за спас на мафијата, за нас е борба за спас на Македонија

Република - 25.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва се заблагодари на граѓаните на Македонија за масовната излезеност на маршот за правда. Огромна благодарност до народот кој излезе масовно, излезе во огромен број и даде црвен картон на неправдите, ...

Заев пука во чело на правдата, ама онака ладнокрвно, со умисла и без каење

Република - 25.02.2020

Аудио материјалот кој во неделата беше објавен, а на кој се слуша како поранешниот премиер Зоран Заев зборува за своето влијание врз обвинителството и судството, покажува дека тој пука во чело на правдата, ама онака ладнокрвно, со умисла и без каење ...

Мицкоски со четири пати повеќе народ од Заев маршираа против неправдите

Курир - 25.02.2020

Над 20.000 луѓе протестираат против неправдите на Заев. Вечерва во Скопје се случува протест против неправдите, во организација на ВМРО-ДПМНЕ. Граѓаните масовно излегоа да му дадат црвен картон на екс-премиерот ...

Огромен број на граѓани со црвен картон за Заев!

Курир - 25.02.2020

Огромен број на македонски граѓани вечерва излегоа на протестот против неправдите организиран од ВМРО-ДПМНЕ. Народот му покажа црвен картон на лидерот на СДСМ и екс-премиер Зоран ...

„Заев правдоубиец“- графити со зборовите на Заев од аудио бомбата го преплавија Скопје

Курир - 25.02.2020

По скандалозната аудио бомба која ја слушна целата нација разочарани граѓани започнаа герила акција низ целата земја. Имено вчеравечер осамнаа графити низ многу населби во земјава, меѓу нив и во главниот град Скопје.

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо правдата што ја ветуваше, Заев воспостави систем на криминал и корупција

24Инфо - 25.02.2020

Граѓаните на Република Македонија веќе немаат дилеми за тоа кој го диригираше правосудниот систем во државата овие теи години. Повеќе од јасно е дека Заев од позицијата премиер диктирал одлуки на Врховниот суд и Катица Јанева како тогашен прв човек ...

Ѓорѓиевски: Заев е главата на октоподот, тој мора да падне, повик за марш во 18 часот пред ЈО

Скопје1 - 25.02.2020

Зоран Заев три години владее криминално и деспотски во Република Македонија. Тој е главата на октоподот, кој штелува обвиненија, диктира пресуди и мести милионски тендери во исто време. Заев нарачува, Врховен извршува, а Катица Јанева е запознаена ...

Мицкоски повика на протест од обвинителство до врховен: Заев е главата на криминалниот октопод!

Фокус - 24.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ги повика граѓаните на протест утре од Јавното обвинителство до Врховниот суд, со цел, како што рече, да ја пратат пораката дека мора да има одговорност за премиерот Зоран Заев, бидејќи, според Мицкоски, ...

По аудио бомбата зоврива во СДСМ, обвинувања дека Заев е камен околу вратот на партијата

Нетпрес - 24.02.2020

Последната аудио бомба во која можеше да се чуе гласот на Зоран Заев чија автентичност самиот тој ја потврди дознаваме дека ги разбранувала страстите во самата партиска структура на СДСМ. Познавачите на состојбите велат дека аудио записот во кој ...

Бомбата на Милошоски ќе заврши во Обвинителство- не се знае дали ќе се поведе постапка против Заев

Алфа - 24.02.2020

Јавното обвинителство се уште не знае дали ќе отвори постапка против поранешниот премиер Зоран Заев, откако беше објавена аудио бомба, каде се слуша негово директно мешање во работата на судската власт. Бомбата сепак ќе заврши во Обвинителството.

Мицкоски повика на протест за правда – Милошоски повикан во ЈО да ги предаде снимките

ТВ21 - 24.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара одговорност од поранешниот премиер и лидер на СДСМ Зоран Заев по вчерашната објавена аудиоснимка на кој тој зборува за Законот за јавно обвинителство и Врховниот суд.

Заев со двојно поголема гледаност од Мицкоски на „Еден на Еден“ (ФОТО)

Локално - 24.02.2020

Гостувањето на лидерот на СДСМ и експремиер, Зоран Заев на забавното шоу „Еден на Еден“ со поголема гледаност од истото на лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, дознава Локално. Според бројките, просечниот број на гледачи во минута (AMR) на ...

Мицкоски: Слушнавме дека Заев покрај премиер, бил и судија и обвинител

ТВ21 - 24.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција ги повика утре на протест членовите на партијата и сите граѓани, кој ќе започне во 18 часот пред Обвинителството на кејот на реката Вардар до Врховниот суд.

Мицкоски ги повика граѓаните на протест од Обвинителството до Врховен суд

Независен - 24.02.2020

Лидерот на ВМРО–ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повика граѓаните утре да протестираат од Обвинителството на кејот на Вардар, па се до Врховен суд и да побараат одговорност за лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Ненад Јовановиќ: Груевски им инсталираше камери во обвинителствата, им плаќаше коцкарски долгови на судии, им ...

Centar - 24.02.2020

Фејсбук статус на аналитичарот Ненад Јовановиќ: Мицкоски утре ќе протестирал во 18 часот. Ќе се марширало за правда, ќе се адресирало дека “Заев ја погребал правдата”. Што е небулоза. Груевски им инсталираше камери во обвинителствата, им плаќаше ...

ВМРО ДПМНЕ: Заев е единствен политичар во Европа кој тужи, суди и дели милионски тендери во исто време

24Инфо - 24.02.2020

Факти на денот: ЈО молчи и не отвора постапка против Заев за кроење на обвиненија и диктирање на пресуди. Зоран Заев е правдоубиец и ја загрозува европската иднина на Македонија. Зоран Заев е единствен политичар во Европа, деспот, кој е и тужи и ...

По објавената аудиоснимка вчера: Мицкоски повика утре на протест пред Обвинителството и пред Врховен

360 степени - 24.02.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска го повика членството и сите граѓани, утре на протест кој би започнал во 18 часот пред Обвинителството и би завршил пред Врховниот суд. Мицкоски на прес-конференцијата побара одговорност од ...

Потврдено: Заев и Мицкоски ќе се соочат на Канал 5 во петок во 18.30

Канал5 - 24.02.2020

Во петок, во 18.30 на Канал 5, лидерите на СДСМ Зоран Заев и на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе го имаат првото предизборно соочување во „Дуел за вистината“. И Мицкоски и Заев веќе го потврдија учеството во дебатата, која ќе трае два часа.

Заев имал двојно поголема гледаност од Мицкоски во „Eден на Eдeн“ (ВИДЕО)

365 - 24.02.2020

Експремиерот и претседател на СДСМ – Зоран Заев, во неделата имал двојно поголема гледаност во гостувањето во забавното шоу „Eден на Eден“ со Жаре на „Канал 5“, отколку неговиот пoлитички непpиjaтел – лидерот на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски, чие ...

Експертите едногласни: Диригентот Заев три години го „траскал“ судството и обвинителството, одговорност мора да има!

Курир - 24.02.2020

На оваа тема денеска универзитетскиот професор Александар Даштевски за КУРИР вели дека оваа бомба сериозно го поткопува владеењето на правото и правна држава и до максимум ја загрозува правната сигурност на граѓаните Јавноста веќе трет ден е во ...

МИЛЕНКО: ТРАС – ТРАС, Заев сите од правосудството ве поеба во гас

Магазин - 24.02.2020

Најголемиот срам на Македонија, уште од времето на Коте од Руља, секако е Зоран Заев . Заради многу причини. Ја срамУва држав‘та, не‘ срами сите нас со своето “знање“ на српски, хрвтски а одозгора-на-тога и на англиЈски.

Џабир молчи за бомбите кои докажаа дека Заев ја контролира „правдата“ во Македонија

Курир - 24.02.2020

Таканаречениот активист и новинар Џабир Дерала кој беше прв говорник на неуспешниот марш за правда на СДСМ молчи после најновиот мега-скандал со кој се потврди дека Зоран Заев координирал со работата и на СЈО и на судовите во Македонија.

„НА ЗАЕВ НЕ МУ СЕ ПИШУВА ДОБРО“: Како регионалните медиуми објавуваат за бомбата на мафијата (ФОТО)

Курир - 24.02.2020

По вчерашната бомба на пратеникот Антонио Милошоски во врска со мафијашката спрега помеѓу Заев, Врховниот суд, Јово Вангеловски и Катица Јанева регионалните медиуми на големо се заинтересираа за оваа тема.

Мицкоски: Заев призна дека ја злоупотребил службената должност и диктирал пресуди на врховен суд

Курир - 24.02.2020

Вчера бевме сведоци на болната вистина како Зоран Заев владее со Македонија и зошто државата е на дното. Тоа е приказ како мафијата има своја држава и правдата престанува да дише, ова денеска на прес-конференција го истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Нема дилеми дека Заев беше и премиер, обвинител и Врховен судија кој одлучуваше за притвори, предмети, затворски казни ...

Курир - 24.02.2020

Веќе нема дилеми кој е главата на октопод и во чии раце изминативе три години се наоѓаше македонскиот правосуден систем. Нема дилеми дека Зоран Заев беше и премиер, обвинител и Врховен судија кој одлучуваше за притвори, предмети, затворски казни и ...

И Заев претера: Пред медиуми борец за правда, на маса и судија и обвинител

Република - 24.02.2020

„Бомбата“ што пратеникот Антонио Милошоски ја презентираше за лидерот на СДСМ покажува дека Зоран Заев и тоа како имал влијание врз одлуките на Врховниот суд и на Специјалното јавно обвинителство.

Веќе нема дилеми кој е главата на октопод и во чии раце изминативе три години се наоѓаше  македонскиот правосуден ...

Опсервер - 24.02.2020

Нема дилеми дека Зоран Заев беше и премиер, обвинител и Врховен судија кој одлучуваше за притвори, предмети, затворски казни и ослободителни пресуди за криминалци. Политичкиот прогон изминатите три години се спроведуваше по директива на Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Нема дилеми дека Зоран Заев беше и премиер, обвинител и врховен судија

24Инфо - 24.02.2020

Веќе нема дилеми кој е главата на октопод и во чии раце изминативе три години се наоѓаше македонскиот правосуден систем. Нема дилеми дека Зоран Заев беше и премиер, обвинител и Врховен судија кој одлучуваше за притвори, предмети, затворски казни и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е на чело рекетарската банда која 3 години ја пустошеше македонската држава

А1 On - 24.02.2020

„Веќе нема дилеми кој е главата на октопод и во чии раце изминативе три години се наоѓаше македонскиот правосуден систем. Нема дилеми дека Зоран Заев беше и премиер, обвинител и Врховен судија кој одлучуваше за притвори, предмети, затворски казни и ...

ВМРО ДПМНЕ: Веќе нема дилеми кој е главата на октопод и во чии раце изминативе три години се наоѓаше  македонскиот ...

Скопје1 - 24.02.2020

Веќе нема дилеми кој е главата на октопод и во чии раце изминативе три години се наоѓаше македонскиот правосуден систем. Нема дилеми дека Зоран Заев беше и премиер, обвинител и Врховен судија кој одлучуваше за притвори, предмети, затворски казни и ...

Во исто време премиер и врховен судија, веќе нема дилеми дека Заев е главата на октоподот

Република - 24.02.2020

Веќе нема дилеми кој е главата на октоподот и во чии раце изминативе три години се наоѓаше македонскиот правосуден систем, велат од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека нема дилеми дека Зоран Заев беше и премиер, обвинител и Врховен судија кој одлучуваше за ...

По аудио бомбата зоврива во СДСМ- обвинувања дека Заев е камен околу вратот на партијата

Курир - 24.02.2020

Последната аудио бомба во која можеше да се чуе гласот на Зоран Заев чија автентичност самиот тој ја потврди дознаваме дека ги разбранувала страстите во самата партиска структура на СДСМ, објавува НетПрес .

Врие во СДСМ по „бомбата“ за Заев, на таен состанок се расправал врвот на партијата

Република - 24.02.2020

Пoоследната аудиобомба сo Зоран Заев ги разбранувала страстите во самата партиска структура на СДСМ, дознава „Нетпрес“, според чии инфомрации записот во кој може да се чуе како Заев диктирал одлуки на Врховен Суд и СЈО, бил капката којa ја прелилa ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е на чело рекетарската банда која 3 години ја пустошеше македонската држава

MakPress - 24.02.2020

Веќе нема дилеми кој е главата на октопод и во чии раце изминативе три години се наоѓаше македонскиот правосуден систем. Нема дилеми дека Зоран Заев беше и премиер, обвинител и Врховен судија кој одлучуваше за притвори, предмети, затворски казни и ...

Две во едно: Заев и судија и обвинител

PressingTV - 24.02.2020

„Бомбата“ што пратеникот Антонио Милошоски ја презентираше за лидерот на СДСМ покажува дека Зоран Заев и тоа како имал влијание врз одлуките на Врховниот суд и на Специјалното јавно обвинителство.

Како регионалните медиуми известуваат за „бомбата“ за Заев

Нетпрес - 24.02.2020

По вчерашната бомба на пратеникот Антонио Милошоски во врска со мафијашката спрега помеѓу Заев, Врховниот суд, Јово Вангеловски и Катица Јанева регионалните медиуми на големо се заинтересираа за оваа тема.

Мицкоски повика на протест утре во 18 часот: Заев е виновен и мора да одговара!

+инфо - 24.02.2020

Вчера бевме сведоци на болната вистина како Зоран Заев владее со Македонија и зошто државата е на дното. Тоа е приказ како мафијата има своја држава и правдата престанува да дише, ова денеска на прес-конференција го истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Заев е правдоубиец, ова не е европската иднина која ја ветуваше туку приказна на мафијата желна за пари и власт

Нетпрес - 24.02.2020

Зоран Заев и пукаше во чело на правдата. Заев е правдоубиецот во Република Македонија. Во исто време слушнавме лицемерие, надменост, забеганост. Слушнавме како Заев од позицијата премиер диктирал одлуки на Врховниот суд и како Катица Јанева како ...

Мицкоски: Заев и пукаше во чело на правдата, утре граѓански протес, на кој ќе се бара одговорност за главата на Рекетот

24Инфо - 24.02.2020

Вчера бевме сведоци на болната вистина како Зоран Заев владее со Македонија и зошто државата е на дното. Тоа е приказ како мафијата има своја држава и правдата престанува да дише. Зоран Заев и пукаше во чело на правдата.