TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Ибра ја „стресе“ Џенова директно од слободен и се израмни со Пипо!

Gol.mk - 01.12.2021

Златан Ибрахимовиќ живее „втора младост“ во Милан , бидејќи во 41 година од животот доминира и е главен играч на „росонерите“. На гостувањето кај Џенова на Горан Пандев , Швеѓанецот рано го отвори резултатот.

ВИДЕО: „Проектилот“ на Ибрахимовиќ за водство на Милан во Џенова

Слободен Печат - 01.12.2021

На натпреварот од 15. коло во италијанската Серија А во предност дојдоа „росонерите“ против екипата на Џенова. Во 10. минута од средбата Милан стекна позитива преку фантастичниот погодок на Златан Ибрахимовиќ.

Мајсторија на Ибрахимовиќ од слободен удар за водство на Милан (ВИДЕО)

Sport 1 - 01.12.2021

Милан води со 1-0 на гостувањето кај Џенова, а голот беше ремек-дело на шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ, кој во 10. Минута испрати одличен удар од ...

Ибрахимовиќ со гол од слободен удар прослави ветерански рекорд (Видео)

Спортманија - 01.12.2021

Златан Ибрахимовиќ му донесе водство на Милан од 1-0 на гостувањето кај Џенова, а Горан Пандев е на клупата за резерви, и се очекува да влезе во вториот дел. Шведскиот 40-годишен фудбалски велемајстор со овој гол, го изедначи рекордот на Силвио ...

Мајсторот си е мајстор: Ибра со перфектен слободен удар за водство на Милан (ВИДЕО)

SportMedia - 01.12.2021

Милан на полувреме води против Џенова со 2:0. Стрелец на првиот гол беше велемајсторот Златан Ибрахимовиќ. Тој во 10. минута изведе перфектен слободен удар и на „росонерите“ им донесе предност.

Ова го може само Златан – Нова „велемајсторија“ на Ибрахимовиќ (ВИДЕО)

Екипа - 01.12.2021

Милан поведува со 0-1 на гостувањето кај Џенова во 15. коло од италијанската Серија А. Водство за „росонерите“ донесе кој ако не друг, Златан Ибрахимовиќ со неверојатен гол од слободен удар.

ВИДЕО: Какво голчиште на Ибрахимовиќ, ова ќе се прераскажува од Џенова

Дриблинг - 01.12.2021

Милан поведе на гости кај Џенова со 0-1, голот е дело на Златан Ибрахимовиќ, вистинска мајстроија. Ибрахимовиќ со фудбалска „магија“, од слободен удар погоди на прекрасен начин во 10 минута.

Животно интервју на Златан: Понекогаш ми дофрлаат дека сум Циган

PressingTV - 01.12.2021

Татко ми многу страдаше поради војната во Југославија. Не верувам во Господ, верувам само во себе, а на теренот секогаш мислам на словенски, откри Златан Ибрахимовиќ во животно интервју. Јас сум Швеѓанец, но и мешана раса.

Ибрахимовиќ: Размислувам на словенски јазик, не верувам во Бога, кога си мртов – мртов си

Република - 01.12.2021

Татко ми многу страдаше поради војната во Југославија. Не верувам во Господ, верувам само во себе, а на теренот секогаш мислам на словенски, открива Златан Ибрахимовиќ во животно интервју. Јас сум Швеѓанец, но и мешана раса.

Ибрахимовиќ: Се договорив со Наполи, сакав да бидам како Марадона, но...

Sport 1 - 01.12.2021

Златан Ибрахимовиќ во интервју за „Кориере дела Сера“ изјави неколку интересни работи меѓу кои и дека Милан не му бил прв избор при враќањето во Европа од МЛС-лигата. Швеѓанецот во јануари 2020 година реши да се врати во таборот на „росонерите“ по ...

Ибрахимовиќ откри како му пропаднал договорен трансфер во Наполи

Спортски - 01.12.2021

Златан Ибрахимовиќ е лидер на Милан кој сезонава игра одлично и е меѓу главните кандидати за Скудетото. Во последното интервју за „Кориере дела Сера“ Ибрахимовиќ зборуваше на многу теми, а откри и како му пропаднал договорениот трансфер во Наполи ...

Ибрахимовиќ откри дека му пропаднал договорен трансфер во Наполи

Дерби - 01.12.2021

Златан Ибрахимовиќ и годинава е лидер на Милан кој има одлична сезона и засега е меѓу главните кандидати за скудетот. Шведскиот интернационалец во своето последно интервју за „Кориере дела Сера“ зборувал на многу теми, а открил и зошто пропаднал ...

Ибрахимовиќ се вратил во Милан поради еден пораз од 5:0

Спортманија - 01.12.2021

Златан Ибрахимовиќ бил пред трансфер во Наполи, открива самиот фудбалер во новата негова книга „Адреналин – мојата нераскажана историја“, која утре ќе биде промовирана. Самиот Ибрахимовиќ откри дека во јануари 2020 година планирал да потпише за ...

Ибра зборуваше отворено за Југославија, односот со родителите и братот кој починал пред неговите очи: „Научив да живеам ...

Точка - 01.12.2021

Популарниот шведски напаѓач Златан Ибрахимовиќ во интервју за италијанскиот весник „Corriere della Sera“ открил досега непознати детали од својот живот. Ибра отворено зборувал за својата кариера, ривалите, Гвардиола, омилениот Роналдо, но и за ...

Ибрахимовиќ: Донарума ќе останеше ако Милан му го дадеше тоа што го бараше

24Фудбал - 01.12.2021

Златан Ибрахимовиќ вели дека Џиџо Донарума ќе продолжел да брани за Милан доколку Милан му ги исполнел барањата. Но, барањата на Донарума беа големи поради што Милан одлучи да не му ги прифати и да го ангажира Мајк Мањан. „Џиџо е одличен голман.

Ибра: Сакам да играм на Мундијалот во Катар

Кајгана - 01.12.2021

Златан Ибрахимовиќ има последна шанса да игра на Мундијал, но само доколку Шведска го мине баражот. Тоа му е голема желба откако пропушти ЕУРО 2020. На 3 октомври наполни 40 години, но нема намера да ги закачи копачките.

Ибрахимовиќ откри дека му пропаднал договорен трансфер во Наполи

Точка - 01.12.2021

Златан Ибрахимовиќ и годинава е лидер на Милан кој има одлична сезона и засега е меѓу главните кандидати за скудетото. Шведскиот интернационалец во своето последно интервју за „Кориере дела Сера“ зборувал на многу теми, а открил и зошто пропаднал ...