TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | Теодосиќ збесна: Тргна физички да се пресмета со судијата Дамир Јавор

Слободен Печат - 26.11.2022

Вчерашниот натпревар во Евролигата помеѓу Виртус Болоња и Анадолу Ефес (80:85) предвреме заврши за српскиот кошаркар Милош Теодосиќ. Теодосиќ заработи исклучување во последната четвртина откако тргна да се пресмета со судиите.

Србинот Теодосиќ збесна, па тргна да го тепа судијата од Словенија (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.11.2022

Синоќешниот евролигашки дуел помеѓу Виртус Болоња и Анадолу Ефес (80-85) предвреме заврши за српскиот интернационалец Милош Теодосиќ и тоа поради исклучување во последната четвртина поради обид да се пресмета со еден од судиите.

Теодосиќ тргна да се пресметува со судијата, па заработи исклучување (Видео)

Дерби - 26.11.2022

Милош Теодосиќ заработи исклучување на вчерашниот евролигашки дуел меѓу Виртус Болоња и Анадолу Ефес. Српскиот кошаркар имаше замерка за една судиска одлука, па откако директно реагираше кај Словенецот Дамир Јавор, судијата му додели техничка грешка.

Теодосиќ се изнервира и сакаше да тепа судија! (Видео)

СуперСпорт - 26.11.2022

Српскиот кошаркар Милош Теодосиќ реагираше бурно на одлуката на словенечкиот судија Дамир Јавор во дуелот меѓу Виртус Болоња и Анадолу Ефес во Евролигата. Судиите Јавор, Перез и Шемеш немаа контрола на средбата и имаше неколку лоши одлуки на штета ...

Евролига: Шампионот влезе во победнички ритам, Барса ја доби шпанската пресметка

Дерби - 25.11.2022

Десеттото коло во Евролигата беше комплетирано со вечерашните пет натпревари, од кои во фокусот се најдоа оној на шампионот Ефес, како и шпанската пресметка меѓу Барселона и Басконија. Анадолу Ефес полека ја остава кризата зад себе и лошиот период ...

Теодосиќ полуде, па тргна да го тепа судијата (видео)

Екипа - 25.11.2022

Милош Теодосиќ не го дочека крајот од одличниот дуел меѓу Виртус Болоња и Анадолу Ефес, откако српскиот плејмејкер беше исклучен кон средината на последната четвртина. Тој протестираше на судискиот критериум, а додека еден од арбитрите го смируваше, ...

Анадолу Ефес врза три победи по ред, Монако го расплака Баерн Минхен

Sport 1 - 25.11.2022

Турскиот гигант Анадолу Ефес го доби дербито против Виртус Болоња со 85-80, додека Монако славеше на домашен паркет со 80-79 против Баерн Минхен во 10. коло од кошаркарската Евролига. Голема битка се водеше во Италија меѓу Виртус и Ефес во првите 10 ...

Евролига: Шпанската битка за Барселона, Ефес победува и кога Мициќ игра слабо

Екипа - 25.11.2022

Европскиот првак Анадолу Ефес забележа уште една победа во Евролигата, славејќи на гостувањето против Виртус Болоња со резултат 80-85. Триумфот е уште позначаен ако се земе во предвид очајното издание на најдобриот кошаркар на Ефес, Василије Мициќ, ...

Теодосиќ збесна, па тргна да го тепа судијата од Словенија (ВИДЕО)

Нетпрес - 26.11.2022

Синоќешниот евролигашки дуел помеѓу Виртус Болоња и Анадолу Ефес (80-85) предвреме заврши за српскиот интернационалец Милош Теодосиќ и тоа поради исклучување во последната четвртина поради обид да се пресмета со еден од судиите.