TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Литванската амбасадорка Каириене со поддршка за датум за преговори со ЕУ во октомври

Макфакс - 19.07.2019

Премиерот Зоран Заев се сретна со Раса Каириене, амбасадорката на Република Литванија во нашата земја, која го завршува мандатот. Како што информираат од владината прес-служба, на средбата биле поздравени постигнувањата на земјава на планот на ...

Средба на премиерот Заев со литванската амбасадорка Каириене

24Инфо - 19.07.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, се сретна со Раса Каириене, амбасадорката на Република Литванија во Република Северна Македонија, која го завршува мандатот.

Проштална средба на Димитров со литванската амбасадорка Каириене

24Инфо - 19.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска имаше проштална средба со амбасадорот на Република Литванија во Република Северна Македонија, со седиште во Будимпешта, Раса Каириене.

Литванската амбасадорка Каириене со поддршка за датум за преговори со ЕУ во октомври

Centar - 19.07.2019

Премиерот Зоран Заев се сретна со Раса Каириене, амбасадорката на Република Литванија во нашата земја, која го завршува мандатот. Како што информираат од владината прес-служба, на средбата биле поздравени постигнувањата на земјава на планот на ...

Средба Заев-Каириене: Има постигнувања во клучните области

Press24 - 19.07.2019

Претседателот на Владата, Зоран Заев, се сретна со Раса Каириене, амбасадорката на Република Литванија во Република Северна Македонија, која го завршува мандатот. На средбата се поздравени постигнувањата на Република Северна Македонија на планот на ...

Проштална средба на Димитров со литванската амбасадорка Каириене

Сител - 19.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска имаше проштална средба со амбасадорот на Република Литванија во Република Северна Македонија, со седиште во Будимпешта, Раса Каириене.

Заев се сретна со литванската амбасадорка Каириене

iPortal - 19.07.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, се сретна со Раса Каириене, амбасадорката на Република Литванија во Република Северна Македонија, која го завршува мандатот.

Проштална средба на Димитров со литванската амбасадорка Каириене

Опсервер - 19.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска имаше проштална средба со амбасадорот на Република Литванија во Република Северна Македонија, со седиште во Будимпешта, Раса Каириене.

Заев – Каириене: Поддршка за датум за почеток на преговорите со ЕУ во октомври

Локално - 19.07.2019

Поддршка за добивање датум за почеток на преговорите на Република Северна Македонија со Европската Унија во октомври, искажала амбасадорката на Литванија, Раса Каириене на денешната средба со премиерот Зоран Заев.

Проштална средба на Димитров со литванската амбасадорка Каириене

1tv - 19.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска имаше проштална средба со амбасадорот на Република Литванија во Република Северна Македонија, со седиште во Будимпешта, Раса Каириене.

Заев – Каириене: Поддршка за датум за почеток на преговорите со ЕУ во октомври

CivilMedia - 19.07.2019

Поддршка за добивање датум за почеток на преговорите на Република Северна Македонија со Европската Унија во октомври, искажала амбасадорката на Литванија, Раса Каириене на денешната средба со премиерот Зоран Заев.

Димитров на проштална средба со литванската амбасадорка Каириене

МКД - 19.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска имаше проштална средба со амбасадорот на Република Литванија во Република Северна Македонија, со седиште во Будимпешта, Раса Каириене.

Проштална средба на Димитров со литванската амбасадорка Каириене

Канал5 - 19.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска имаше проштална средба со амбасадорот на Република Литванија во Македонија, со седиште во Будимпешта, Раса Каириене. Како што соопшти МНР, на средбата беше направен краток преглед на ...

Проштална средба на Димитров со литванската амбасадорка Каириене

MakPress - 19.07.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска имаше проштална средба со амбасадорот на Република Литванија во Република Македонија, со седиште во Будимпешта, Раса Каириене. Како што соопшти МНР, на средбата беше направен краток преглед на ...