TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Зидан заради Погба на чекор од оставка“

СуперСпорт - 14.08.2019

Зинедин Зидан се наоѓа на чекор од оставка од позиција тренер на Реал Мадрид. Барем така тврди шпанскиот новинар Диего Торес кој во интервју за британскиот „The Independent“ истакна дека францускиот стручњак размислува околу тоа бидејќи не успеал да ...

Манчестер Јунајтед ја откри судбината на Пол Погба

Независен - 14.08.2019

Манчестер јунајтед нема да прифати понуди за Пол Погба до крајот на трансфер прозорецот во Европа, објави „ЕСПН“. „Црвените ѓаволи“ имаат вербален договор со францускиот играч од средниот ред, кој го уверил раководството дека нема намера да го ...

Ривалдо: ПСЖ нема да губи пари само за тоа што Нејмар сака во Барселона

Спортски - 14.08.2019

Легендарниот бразилски фудбалер смета дека навивачите на Барселона не би имале причина да му бидат лути на Нејмар во случај да направи трансфер во Реал Мадрид. „Јас не би гледал како на предавство ако потпише за Реал.

Зидан пред оставка

iPortal - 14.08.2019

Трофејниот тренер на шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид, Французинот Зинедин Зидан е на еден чекор пред оставка. Оваа изненадувачка информација ја обелоденува шпанскиот новинар Диего Торес во разговор за британски „Индепендент“.

Ракитиќ не сака да биде дел од пакетот за Париз

Екипа - 14.08.2019

Хрватскиот интернационалец Иван Ракитиќ сака да остане на „Камп Ноу“. Тој ја одбил понудата да влезе во пакетот играчи кои Барселона би ги понудила на Пари Сен Жермен како дел од размената за ангажман на Нејмар.

„Поради Погба Зидан во Реал дојде на чекор од оставка“

Спортски - 14.08.2019

Зинедин Зидан се наоѓа на чекор од оставка на местото на тренер во Реал Мадрид, барем така тврди новинарот Диего Торес. Новинарот Диего Торес во разговор за британскиот „Тhe Independent“ истакна дека францускиот стратег размислува за оставка бидејќи ...

Агентот на Нејмар преферира Бразилецот да заврши во Реал Мадрид, причината е едноставна, ќе добие многу пари

24Фудбал - 14.08.2019

Агентот на Нејмар, Пини Захави преферира Бразилецот ова лето да се пресели на Сантијаго Бернабеу, бидејќи ваков транфер ќе биде прилично лукративен и за него. Напаѓачот сака да замине од Париз и преферира да се врати на Камп Ноу.

Зидан поради Погба е на чекор од поднесување оставка?!

Спортклуб - 14.08.2019

Зинедин Зидан се наоѓа на чекор од оставка на тренерското место во Мадрид. Барем така тврди шпанскиот новинар Диего Торес кој во разговор за британски „Индепендент“ истакна дека францускиот стручњак за тоа размислува бидејќи не успеал да го доведе ...

Нема цена за која „ѓаволите“ ќе го продадат Погба

OhridNews - 14.08.2019

Управата на Манчестер Јунајтед заедно со менаџерот Оле гунар Солскјер донесоа одлука да се одбие секоја понуда која ќе стигна на Олд Трафорд за Пол Погба. Иднината на Французинот во дресот на „црвените ѓаволи“ беше неизвесна, но после оваа одлука ...

„Мундо Депортиво“: Ниту Ракитиќ сака да се сели во ПСЖ, ниту тие не го сакаат него!

СуперСпорт - 14.08.2019

Барселона се обидува да го донесе Нејмар, па во Париз беше спортскиот директор Ерик Абидал, како и останати членови од тимот. Некои медиуми пишуваат дека ПСЖ го понудил Филипе Кутињо, а други, пак, пишуваат дека во понудата бил и 31-годишниот Иван ...

Погба недостапен и за 200 мил. евра

Вечер - 14.08.2019

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба нема да биде продаден на Реал (М) дури и за 200 милиони евра. Според шпански „АС“ Манчестер Јунајтед е против продажба на францускиот интернационалец.

Барса за Нејмар го нуди Кутињо и 80 милиони, ПСЖ сака уште!

Алсат-М - 14.08.2019

Каталонскиот гигант, Барселона, му понуди на Пари сен Жермен 80 милиони евра и бразилскиот фудбалер, Фелипе Кутињо“, за трансфер на неговиот сонародник, Нејмар да Силва, пренесуваат светските медиуми.

Погба ќе игра во Реал Мадрид, ама за една година – менаџерот Мендеш (ќе) ја заврши сагата!

Sport 1 - 14.08.2019

Француската суперѕвезда Пол Погба, актуелниот член на Манчестер јунајтед ќе игра во најтрофејниот европски клуб Реал Мадрид, но од идното лето и оваа гаранција ја добил тренерот Зинедин Зидан од својот претседател Флорентино Перез, но и од ...

Реал Мадрид му нуди мега-трампа на ПСЖ: Три ѕвезди во замена за Нејмар!?

СуперСпорт - 14.08.2019

Нејмар дефинитивно ќе го напушти ПСЖ во следниот период, а засега Барселона и Реал Мадрид се борат за неговиот потпис, што значи дека Бразилецот најверојатно ќе се врати во Шпанија. Каталонците го понудија Филипе Кутињо плус 100 милиони евра, но ПСЖ ...

Реал Мадрид најде решение за Погба, а што ќе биде со Јовиќ?!

СуперСпорт - 14.08.2019

Реал Мадрид и понатаму чека, но очигледно на крајот нема да го купат Пол Погба летово, туку ќе тргнат по неговиот потпис следното лето. Во игра влезе и суперагентот Жорж Мендеш како преговарач, иако дава гаранции за Манчестер јунајтед, односно им го ...

„Кралевите“ нудат мегаразмена: Иско, Варан и Марсело за Нејмар

Екипа - 14.08.2019

Бразилецот Нејмар заминува од Пари Сен Жермен, а Барселона и Реал Мадрид наддаваат за да се врати во Шпанија. Прашање е каде, дали на „Камп Ноу“ или на „Сантијаго Бернабеу“. Каталонскиот тим го нуди Фелипе Кутињо и 100 милиони евра, а ПСЖ во размена ...

Има ли прогрес во преговорите за Нејмар? Ова е епилогот од средбата на Барса и ПСЖ во Париз

МКД - 14.08.2019

Синоќа во Париз делегација на Барселона се сретна со спортскиот директор на ПСЖ Леонардо, според медиумите, состанокот донел минимален напредок во преговорите. Нејмар сака да замине од Паркот на Принцовите и да се врати на Камп Ноу.

Погба зборуваше за прашалници па добил јасна порака од Манчестер јунајтед: Нема да заминеш, ниту за 200 милиони

24Фудбал - 14.08.2019

Пол Погба изминатиов викенд порача дека има голем знак прашалник за неговата иднина, но за Манчестер јунајтед нема никакви дилеми, Французинот продолжува на Олд Трафорд. Фудбалерот од средниот ред е желба на Зинедин Зидан, кој во Пол Погба гледа ...

„Телеграф“: Јунајтед му ја соопшти конечната одлука на Погба!

Дерби - 14.08.2019

Пол Погба одби да даде прецизен одговор за тоа дали ќе остане во Манчестер Јунајтед по фасцинантниот триумф кој го оствари тимот во првото коло во Премиер лигата, но три дена по прекрасното издание на „Олд Трафорд“, еден од најугледните британски ...

Нова понуда на Барселона за Нејмар

СуперСпорт - 14.08.2019

Најскапиот фудбалер на светот не крие дека сака да го напушти ПСЖ, а оваа желба би можела да му се оствари до крајот на преодниот рок. Нејмар се поврзува со великаните Реал Мадрид и Барселона.

Ова е епилогот од вчерашните преговори во Париз помеѓу Барса и ПСЖ

Спортски - 14.08.2019

Управата на Барселона и ПСЖ вчера во Париз преговараа за враќање на Нејмар во Каталонија, но конечене договор засега не е постигнат. После неколку часа вчера вечер преговорите завршиле, а како што пренесуваат медиумите значаен напредок во ...

Големи се разликите: ПСЖ и Барса по првата рунда преговори за Нејмар – не се договорија!

Sport 1 - 14.08.2019

И понатаму трае сагата за Нејмар, а очигледно Бразилецот заврши со парижаните и останува само да се види каде ќе ја продолжи кариерата. Денеска беше одржан првиот состанок меѓу претставници на Барселона и ПСЖ, а договор не беше постигнат меѓу двете ...

Јунајтед ја затвори вратата: Погба нема да биде продаден ни за 200 милиони евра

Спортклуб - 14.08.2019

Една од најголемите трансфер-саги ова лето најверојатно е завршена, ако им се верува на медиумите во Шпанија и Англија. Според нив, Манчестер Јунајтед официјално ја затворил вратата за трансфер на својот најскап фудбалер Пол Погба дури и ако во ...

Како помина првиот состанок помеѓу Барса и ПСЖ за Нејмар, еве што на маса ставиле „каталонците“ и што побарале ...

24Фудбал - 13.08.2019

Преставници на Барселона и ПСЖ денеска за прв пат лице во лице преговараа за трансферот на Нејмар, ги кажале своите ставови кои очигледно се уште се далечни. Делегација на „каталонците“ составена од директорот Бордас, техничкиот секретар Абидал и ...

Барселона и ПСЖ договориле дел од условите, Нејмар поблиску до враќање во Шпанија

Дерби - 13.08.2019

Денешниот прв состанок меѓу претставниците на Барселона и ПСЖ не завршил со конкретен договор за трансферот на Нејмар, но медиумите во Шпанија тврдат дека е постигнат сериозен напредок. Барса сака да вклучи свои играчи во трансферот, а откако не се ...

„ЕСПН“: Барселона ја стокми понудата за Нејмар- Двајца играчи плус 100 милиони евра

СуперСпорт - 13.08.2019

Еден од најеминентните спортски медиуми „ЕСНПН“ денеска објави дека од редовите на Барселона ја стокмиле понудата која ќе ја испратат до ПСЖ за да го добијат потписот на Нејмар. Уште утрово излезе информација дека претставници на каталонскиот клуб ...

Сагата никако да заврши: Средбата меѓу ПСЖ и Барса за Нејмар заврши без договор

Спортклуб - 13.08.2019

Првиот официјален состанок меѓу претставници на ПСЖ и Барселона одржан вечерва во Париз заврши без да биде постигнат некаков договор или заклучок меѓу двата клуба. Како што тврди весникот АС, средбата траела околу четири часа, двете страни ги ...

Агентот на Кутињо: Не сум во Париз, во Лондон сум

А1 On - 13.08.2019

Бразилскиот медиум „Еспорте Интеративо“ објави дека личниот агент на Филипе Кутињо, Киа Џорaбчиан, пристигнал во Париз за да учествува во разговорите меѓу Барселона и Париз Сен Жермен за Нејмар.

Не ми е јасно зошто го направи тоа!

Вечер - 13.08.2019

Пауло Дибала пред една недела го одби веќе договорениот трансфер во редовите на Манчестер Јунајтед. Аргентинскиот интернационалец доби примамлива понуда од „Олд Трафорд“, но се заблагодари за покажаниот интерес и потврди дека останува во редовите на ...

Роналдо преку трофеите во Лигата на шампионите објасни каква е разликата помеѓу него и Лионел Меси

СуперСпорт - 13.08.2019

Кристијано Роналдо уште еднаш најде можност да се спореди со Лионел Меси и даде интересна изјава. Португалецот зборуваше во документарецот наречен „The Making Of“ и ја објасни разликата помеѓу него и ѕвездата на Барселона.

Роналдо откри во што е подобар од Меси

OhridNews - 13.08.2019

Полемиката околу тоа кој е подобар Кристијано Роналдо или Лионел Меси доби нова димензија, откако португалскиот репрезентативец во најновото издание на документарецот за светскиот фудбал даде свое видување.

Меси ја започна финалната офанзива

Вечер - 13.08.2019

Каталонското радио ја пласираше и информацијата дека започна последната „офанзива“ на Барселона кога е во прашање најавениот кам-бек на бразилскиот интернационалец од редовите на ПСЖ, Неимар.

Роналдо ја пронајде главната разлика меѓу него и Меси: Тој ќе биде запаметен како фантастичен играч, но…

Дерби - 13.08.2019

Кристијано Роналдо во опширното интервју кое го направи за „ДАЗН“ откри каква специјална порака добивал од Зинедин Зидан, но исовремено, направи и една споредба меѓу него и вечниот ривал за фудбалскиот престол на индивидуален план, Лионел Меси.

Нејмар да си замине од ПСЖ до крајот на денот!

iPortal - 13.08.2019

Шпанската сапуница во кој главната улога ја игра бразилскиот фудбалски интеранционалец Нејмар, луѓето од ПСЖ бараат да заврши до крајот на денот! Ваквиот јасен и гласен став на првиот човек кај францускиот првак ПСЖ, Насер ал-Хелаифи го пренесе ...

Роналдо ја откри разликата со Меси: Јас освоив титула во ЛШ со различни клубови

Gol.mk - 13.08.2019

Кога ќе се спомне името на Кристијано Роналдо, неизбежно е во разговорот да биде вмешан и Лионел Меси. Се работи за двајца фудбалери кои ги одбележаа последните две декади во светскиот фудбал.

Детали од мега-трансферот: Барса го нуди Ракитиќ, ПСЖ сака друг фудбалер

SportMedia - 13.08.2019

Челниците на Барселона веќе се во главниот град на Франција каде ги почнаа преговорите за Нејмар, кој пред две години го напушти каталонскиот тим за 222 милиони евра и постана најскапиот фудбалер во историјата.

Ситуацијата се вжештува, ПСЖ сака да ја избегне Барса, но тешко ќе одбие ваква понуда!

Спортклуб - 13.08.2019

Како што е познато, делегација на Барселона денеска отпатува во Париз со цел со управата на ПСЖ да се преговара за трансферот на Нејмар и негово враќање на „Камп Ноу“. Ерик Абидал во Париз беше запрашан дали во француската престолнина е со цел да ...

Погба е недостапен за Реал (М)

Вечер - 13.08.2019

Близок извор до таборот на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, откри дека раководните лица се убедени дека шпанскиот гигант Реал (М) ја нема потребната финансиска моќ за да ги осигура услугите на францускиот интернационалец Пол Погба.

Агентот на Кутињо пристигнал во Париз!

Спортски - 13.08.2019

Преговорите помеѓу Барселона и ПСЖ продолжени се денес, а расплетот го чека и Фелипе Кутињо. Според повеќе информации од каталонските медиуми, но и Твитер профилите кои се занимаваат со трансфер сега знаеме дека делегацијата на Барселона вклучувајќи ...

Зошто Баерн ги следи преговорите помеѓу Барса и ПСЖ за Нејмар?

Спортски - 13.08.2019

Барселона и ПСЖ денес во Париз имаат состанок на кој ќе се обидат да го договорат трансферот на Нејмар. Нејмар пред две години пристигна во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра, но се покаја што го напушти каталонскиот клуб.

TРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Преговори во Париз, Перишиќ потпиша, Икарди сака само во Јувентус, Меси помага за Нејмар

Спортски - 13.08.2019

И денес известуваме за сите случувања на трансфер пазарот, секако овие денови најголемо внимание привлекува ситуацијата со Нејмар за кого станува се поверојатно дека ќе се врати во Барселона.

Денес во Париз се преговара за Нејмар!

Спортски - 13.08.2019

Француските медиуми утрово пренесуваат дека Барселона и ПСЖ денес ќе одржат клучни преговори околу трансферот на Нејмар. Претставници на Барселона на чело со Ерик Абидал утрово отпатувале во Париз, а „Мундо Депортиво“ објави фотографија од авионот ...

Шефот на ПСЖ објави: Нејмар да си оди до крајот на денот!

Локално - 13.08.2019

Летната сага од трансферот на Нејмар ќе заврши денес! Веста е од шпанскиот весник „Спорт“, во кој се цитираат извори инволвирано во зделката. Покрај тоа, овој ултиматум го упатил претседателот на Пари Сен Жермен, Насер ал-Хелаифи.

Дибала заминува во СПЖ?

Алсат-М - 13.08.2019

Аргентинскиот напаѓач, Пауло Дибала е сѐ поблизу до трансфер во Пари Сен Жермен, пренесува Газета дело Спорт. На Дибала во финишот на преодниот рок во Англија му пропадна трансферот во Манчестер Јунајтед или Тотенхем, па сега Паризаните се први ...

Зидан не исклучува трансфер на Нејмаро во Реал!

Алсат-М - 13.08.2019

Тренерот на фудбалерите на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, навести дека бразилецот Нејмар би можело да го напушти Пари сен Жермен и да дојде на „Сантијаго Бернабеу“ до крај на преодниот рок. Медиумите преку летото шпеклулираат дека покрај Барселона, во ...

Роналдо кажа која е разликата меѓу него и Меси

Локално - 13.08.2019

Португалскиот напаѓач на Јувентус, Кристијано Роналдо отворено зборуваше за неговото индиректно ривалство со Лионел Меси. „Меси е одличен фудбалер кој ќе биде запаметен не само по „Златните топки“, туку и за тоа дека останува на врвот година по ...

Роналдо признава: Зидан правеше да се чувствувам посебен

Макфакс - 13.08.2019

Кристијано Роналдо можеби се подготвува да ја стартува втората професионална сезона како фудбалер на Јувентус, но открива дека неговиот поранешен тренер во Реал Мадрид, Зинедин Зидан, правел да се чувствува „посебен“, фалејќи ги квалитетите на ...

Тухел бара Дембеле да биде дел од трансферот на Нејмар

А1 On - 13.08.2019

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел сака Усман Дембеле да биде вклучен во договорот во евентуален трансфер на Нејмар во Барселона, објавија медиумите во Франција. Во ПСЖ се надеваат на добивање дарежлива понуда, но немаат ништо против, да го ...

Барса и ПСЖ ќе преговараат за Нејмар, Каталонците го нудат Кутињо и 80 милиони евра

Локално - 13.08.2019

Претставниците на Барселона денеска ќе патуваат во Париз за да се сретнат со газдите на Пари Сен Жермен за да преговараат за Нејмар, тврдат каталонските медиуми. Според „Мундо Депортиво“ и „Спорт“, започнува круцијална недела за иднината на ...

Тухел: Нема да можам да спијам, ако го изгубиме Нејмар

Локално - 13.08.2019

Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел изјави дека евентуалната продажба на Нејмар сигурно ќе влијае на неговиот сон. Како што е познато, „кариоката“ е многу блиску до враќање во Барселона, а двата клуба го финализираат трансферот.