TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕК: Сега не е време за средба

Вест - 23.02.2015

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер ја откажал средбата со премиерот на Република Македонија Никола Груевски, која претходно беше најавена за в четврток. „Знаете дека комесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан ...

Јункер ја откажа средбата со Груевски

Телма - 23.02.2015

Поради ситуацијата во Македонија која постојано се менува, Европската комисија смета дека не е добар момент сега да се одржи средбата на претседателот на Европската Комисија со премиерот Никола Груевски.

Шилегов: Владата е политички изолирана од меѓународната заедница

Р.С.Европа - 23.02.2015

Портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов денеска излезе со оцена дека откажувањето на средбата меѓу претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер и претседателот на македонската Влада, Никола Груевски, покажува дека Владата е политички изолирана ...

Шилегов: Груевски е меѓународно изолиран

24 Вести - 23.02.2015

Премиерот Никола Груевски е политички изолиран од меѓународните авторитети, оцени опозициската СДСМ, по веста за откажувањето на средбата со ...

Откажана средбата Груевски-Јункер

Утрински - 23.02.2015

Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер, ја откажа средбата со премиерот Никола Груевски закажана за овој четврток во Брисел. Тоа требаше да биде прва средба на нашиот премиер со првиот човек на Европската комисија, кој доаѓа од ...

Заеднички договорено да се остави повеќе простор за подготовка на средбата Јункер-Груевски

Канал5 - 23.02.2015

Ние сме во постојана комуникација со претставниците на европските институции. Имајќи во предвид дека само пред неколку дена премиерот Груевски имаше средба со еврокомесарот Хан на која опсежно беа разменети мислења и идеи за поголем број на теми и ...

Откажана средбата Јункер – Груевски

Фокус - 23.02.2015

Ова требаше да биде прва средба на премиерот Груевски со првиот човек на Европската комисија Портпаролот на Европската Комисија, Мина Андреева информираше дека Претседателот на Европската Комисија Жан Клод Јункер ја откажал средбата со премиерот на ...

ВИДЕО Шилегов: Груевски е меѓународно изолиран

+инфо - 23.02.2015

Никола Груевски е политички изолиран од меѓународните авторитети. Последната силна порака дојде од претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер, кој денеска ја откажа средбата со Груевски, закажана за в четврток.

Остри тонови од Брисел: Јункер не го прима Груевски поради кризата

А1 On - 23.02.2015

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, ја откажа средбата со премиерот Груевски што требаше да се одржи в четврток во Брисел. Портпаролката на Јункер, Мина Андреева, кусо ни потврди: „Бевме во разговори со поранешната југословенска ...

Јункер ја откажа средбата со Груевски

Р.С.Европа - 23.02.2015

Портпаролот на Европската Комисија Мина Андреева на денешната прес конференција во Брисел информираше дека Претседателот на Европската Комисија Жан Клод Јункер ја откажал средбата со премиерот на Република Македонија Никола Груевски, која претходно ...

Пропадна средбата Јункер-Груевски поради политичките случувања во земјава

Фактор - 23.02.2015

Премиерот Никола Груевски во четвртокот во Брисел требаше да оствари средба со претседателот на Европската комисија (ЕК) Жан-Клод Јункер, но денеска јавуваат дека планираната средба е откажана.

Одложена средбата Јункер - Груевски во Брисел

Алсат-М - 23.02.2015

Одложена е средбата на претседателот на Европската Комисија Жан-Клод Јункер и македонскиот премиер Никола Груевски, која што беше предвидена за четврток во Брисел, јави дописникот ...

Шилегов: Веќе нема дилема – Груевски е изолиран од меѓународната заедница (видео)

Кумановски м. - 23.02.2015

Никола Груевски е политички изолиран од меѓународните авторитети, обвини денес Петре Шилегов во изјавата дадена за медиумите попладнево. Според Шилегов, последната силна порака доаѓа од претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер, кој ...

Одложена средбата Груевски-Јункер во Брисел

Нетпрес - 23.02.2015

Одложена е средбата на претседателот на Европската Комисија Жан-Клод Јункер и македонскиот премиер Никола Груевски, која што беше предвидена за четврток во Брисел, јави МИА. Во петокот портпаролот на Еврокомисијата, Маргаритис Схинас, објави средба ...

Неделава нема да дојде до средба меѓу Груевски и Јункер

Макфакс - 23.02.2015

Планираната средба меѓу премиерот Никола Груевски и претседателот на Европската комисија (ЕК) Жан-Клод Јункер, која требаше да биде одржана во четврток во Брисел е откажана, соопштила портпаролката на ЕК, Мина Андреева во изјава за Радио Слободна ...

СДСМ: Власта е политички изолирана од меѓународната заедница

Телеграф - 23.02.2015

Портпаролот Петре Шилегов изјави дека молкот на владините претставници по објавените снимки е, како што рече, запрепастувачки не само за домашната,туку и за меѓународната јавност СДСМ оценува дека откажувањето на средбата меѓу претседателот на ...

Владата лаже за одложувањето на средбата Груевски-Јункер?!

Либертас - 23.02.2015

Портпаролот на Владата, Александар Ѓорѓиев, за МИА изјави дека средбата Груевски – Јункер која беше предвидено да е одри во Брисел во за четврток е откажана по заеднички договор. -Ние сме во постојана комуникација со претставниците на европските ...

ЃОРЃИЕВ: Договорено е да се остави повеќе простор за подготовка на средбата Јункер-Груевски

Телеграф - 23.02.2015

Меѓу двете страни заеднички беше проценето дека пред средбата Груевски – Јункер потребен е еден поголем простор за да се обезбеди подобар и посеопфатен увид во целокупната тематика, изјави владиниот гласноговорник Ѓорѓиев Ние сме во постојана ...

СДСМ: Груевски е политички изолиран од меѓународните авторитети

Макфакс - 23.02.2015

Никола Груевски е политички изолиран од меѓународните авторитети, а последната силна порака дојде од претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер, кој денеска ја откажа средбата со Груевски, закажана за во четврток, соопштуваат од СДСМ.

Јункер ја одложи средбата со Груевски, не е опортуно да се имало средба сега

МКД - 23.02.2015

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, ја откажа средбата со македонскиот премиер Никола Груевски што требаше да се одржи в четврток во Брисел. Жан-Клод Јункер Портпаролката на Јункер, Мина Андрееваи изјави: „Бевме во разговори со ...

Јункер ја откажа средбата со Груевски

+инфо - 23.02.2015

Портпаролот на Европската Комисија Мина Андреева на денешната прес конференција во Брисел информираше дека Претседателот на Европската Комисија Жан Клод Јункер ја откажал средбата со премиерот на Република Македонија Никола Груевски, која претходно ...

Одложена средбата Груевски-Јункер

Телеграф - 23.02.2015

Разговаравме со властите во Македонија. Знаете дека комесарот за преговори за проширување Јоханес Хан беше на теренот на 17 февруари, а и ние постојано имаме разговори со сите во земјата, па поради развојот на настаните на теренот, заеднички договор ...

Неделава нема да дојде до средба меѓу Груевски и Јункер

Тера - 23.02.2015

Планираната средба меѓу премиерот Никола Груевски и претседателот на Европската комисија (ЕК) Жан-Клод Јункер, која требаше да биде одржана во четврток во Брисел е откажана, соопштила портпаролката на ЕК, Мина Андреева во изјава за Радио Слободна ...

Груевски на средба со Јункер во четврток

Sky - 21.02.2015

В четврток Никола Груевски ќе се сретне со претседателот на Европската комисија, Жан-Колд Јункер, потврдија од прес-службата во Брисел. ЕК не даде никакви детали за целта на оваа средба. ...

Заеднички договорено е да се остави повеќе простор за подготвка на средбата Јункер-Груевски

Денешен - 23.02.2015

Ние сме во постојана комуникација со претставниците на европските институции. Имајќи во предвид дека само пред неколку дена премиерот Груевски имаше средба со еврокомесарот Хан на која опсежно беа разменети мислења и идеи за поголем број на теми и ...

(ВИДЕО) Шилегов: Груевски се обидува да манипулира скриен зад сервисот ЈуТјуб

А1 On - 23.02.2015

СДСМ реагира за откажаната средба меѓу премиерот Никола Груевски и претседателот на Европската Комисија, Жан Клод Јункер. Јункер ја откажа средбата поради политчката состојба во Македонија.

Политичката криза во Македонија ја одложи средбата Јункер – Груевски

Кумановски м. - 23.02.2015

Средбата која беше закажана во четврток помеѓу Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер и Премиерот Никола Груевски е откажана. Откажувањето на средбата го потврди портпаролката на Јункер, Мина Андреева, која во изјава за медиумите ...

(ВИДЕО) “Ладен туш” од Брисел- Јункер ја откажа средбата со Груевски поради развојот на ситуацијата во Македонија

Локално - 23.02.2015

Портпаролот на Европската Комисија Мина Андреева на денешната прес конференција во Брисел информираше дека Претседателот на Европската Комисија Жан Клод Јункер ја откажал средбата со премиерот на Република Македонија Никола Груевски, која претходно ...

Одложена средбата Јункер – Груевски во Брисел

Lider - 23.02.2015

Одложена е средбата на претседателот на Европската Комисија Жан-Клод Јункер и македонскиот премиер Никола Груевски, која што беше предвидена за четврток во Брисел, јави дописникот на МИА од Брисел.

Јункер ја откажа средбата со Груевски

Канал 77 - 23.02.2015

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, ја откажа средбата со македонскиот премиер Никола Груевски, која требаше да биде во претстојниот четврток во Брисел е откажана. Замичката - портпаролка на ЕК, Мина Андреева на дневниот брифинг ...

Заеднички договорено да се остави повеќе простор за подготвка на средбата Јункер-Груевски

Курир - 23.02.2015

Ние сме во постојана комуникација со претставниците на европските институции. Имајќи во предвид дека само пред неколку дена премиерот Груевски имаше средба со еврокомесарот Хан на која опсежно беа разменети мислења и идеи за поголем број на теми и ...

(ВИДЕО) Шилегов: Веќе нема дилема, Груевски е изолиран од меѓународната заедница

Либертас - 23.02.2015

Изјава на Петре Шилегов, портпарол на СДСМ: Почитувани, Веќе нема дилема. Никола Груевски е политички изолиран од меѓународните авторитети. Последната силна порака дојде од претседателот на Европската Комисија, Жан Клод Јункер, кој денеска ја откажа ...

Остри тонови од Брисел: Јункер не го прима Груевски поради кризата

Sky - 24.02.2015

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, ја откажа средбата со премиерот Груевски што требаше да се одржи в четврток во Брисел. Портпаролката на Јункер, Мина Андреева, кусо ни потврди: „Бевме во разговори со поранешната југословенска ...

Јункер ја откажал средбата со премиерот Никола Груевски

Нова ТВ - 23.02.2015

Претседателот на Европската комисија, Ж.К Јункер ја откажал средбата со премиерот Груевски, соопшти денеска на прес-конференцијата во Брисел, портпаролката на ЕК, Мина Андреева. Средбата беше најавена за во четврток.

Јункер ја откажа средбата со Груевски

Кирилица - 23.02.2015

Портпаролот на Европската Комисија Мина Андреева на денешната прес конференција во Брисел информираше дека Претседателот на Европската Комисија Жан Клод Јункер ја откажал средбата со премиерот на Република Македонија Никола Груевски, која претходно ...

Откажана средбата на Јункер и Груевски поради состојбите во земјава

Н.Македонија - 23.02.2015

Одложена е средбата на претседателот на Европската Комисија Жан-Клод Јункер и македонскиот премиер Никола Груевски, која што беше предвидена за четврток во Брисел, поради состојбите во земјава.

Заеднички договорено да се остави повеќе простор за подготвка на средбата Јункер-Груевски

Press24 - 23.02.2015

Ние сме во постојана комуникација со претставниците на европските институции. Имајќи во предвид дека само пред неколку дена премиерот Груевски имаше средба со еврокомесарот Хан на која опсежно беа разменети мислења и идеи за поголем број на теми и ...

СДСМ: Наместо да се соочи со јавноста, Груевски се обидува да манипулира скриен зад сервисот Јутјуб

МКД - 23.02.2015

Никола Груевски е политички изолиран од меѓународните авторитети. Последната силна порака дојде од претседателот на Европската Комисија, Жан Клод Јункер, кој денеска ја откажа средбата со Груевски, закажана за в четврток, изјави денеска Петре ...

Поради новата ситуација во земјава: Груевски нема да се види со Јункер

еМагазин - 23.02.2015

Портпаролот на Европската Комисија, Мина Андреева информираше дека Претседателот на Европската Комисија Жан Клод Јункер ја откажал средбата со премиерот на Република Македонија, Никола Груевски, која претходно беше најавена за во четврток.

Одложена средбата Груевски-Јункер во Брисел

Точка - 23.02.2015

Одложена е средбата на претседателот на Европската Комисија Жан-Клод Јункер и македонскиот премиер Никола Груевски, која што беше предвидена за четврток во Брисел, јави МИА. Во петокот портпаролот на Еврокомисијата, Маргаритис Схинас, објави средба ...

Заеднички договорено да се остави повеќе простор за подготвка на средбата Јункер-Груевски

Сител - 23.02.2015

Ние сме во постојана комуникација со претставниците на европските институции. Имајќи во предвид дека само пред неколку дена премиерот Груевски имаше средба со еврокомесарот Хан на која опсежно беа разменети мислења и идеи за поголем број на теми и ...

Шилегов: Јункер ја откажа средбата, нема дилема - Груевски е изолиран

Нова ТВ - 23.02.2015

Веќе нема дилема. Никола Груевски е политички изолиран од меѓународните авторитети, а последната силна порака доаѓа од претседателот на Европската Комисија, Жан Клод Јункер, кој денеска ја откажа средбата со Груевски, закажана за в четврток, вели ...

Јункер ја откажал средбата со Груевски

Sky - 23.02.2015

Претседателот на Европската Комисија Жан Клод Јункер ја откажал средбата со премиерот на Република Македонија Никола Груевски, која беше најавена за во четврток. Ова на денешната прес-конференција во Брисел го соопшти портпаролот на Европската ...

Договорено е да се остави повеќе простор за подготвка на средбата Јункер-Груевски

Нетпрес - 23.02.2015

Ние сме во постојана комуникација со претставниците на европските институции. Имајќи во предвид дека само пред неколку дена премиерот Груевски имаше средба со еврокомесарот Хан на која опсежно беа разменети мислења и идеи за поголем број на теми и ...

(ВИДЕО) СДСМ: Груевски е меѓународно изолиран

Локално - 23.02.2015

Никола Груевски е политички изолиран од меѓународните авторитети. Последната силна порака дојде од претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер, кој денеска ја откажа средбата со Груевски, закажана за в четврток.

Заеднички договорено одложувањето на средбата Груевски-Јункер

Алсат-М - 23.02.2015

Ние сме во постојана комуникација со претставниците на европските институции. Имајќи во предвид дека само пред неколку дена премиерот Груевски имаше средба со еврокомесарот Хан на која опсежно беа разменети мислења и идеи за поголем број на теми и ...

Шилегов: Груевски е политички изолиран од меѓународните авторитети

Sky - 23.02.2015

- Веќе нема дилема. Никола Груевски е политички изолиран од меѓународните авторитети. Последната силна порака дојде од претседателот на Европската Комисија, Жан Клод Јункер, кој денеска ја откажа средбата со Груевски, закажана за в четврток, изјави ...

Заеднички договорено да се остави повеќе простор за подготовка на средбата Јункер-Груевски

Lider - 23.02.2015

Ние сме во постојана комуникација со претставниците на европските институции. Имајќи во предвид дека само пред неколку дена премиерот Груевски имаше средба со еврокомесарот Хан на која опсежно беа разменети мислења и идеи за поголем број на теми и ...