TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потпишаа кодекс за фер однесување, но не си веруваат едни на други

Телма - 02.04.2024

Први, точно навреме, дојдоа кандидатките. Се поздравија љубезно, а веднаш потоа стигнаа и повеќето кандидати. Си разговараа меѓусебно додека го чекаа Османи, кој доцнеше 20 минути, но кога почна церемонијата, излезе на површина дека не си веруваат ...

Стевчо Јакимовски не го потпиша кодексот за фер избори - бара да се одржи мастер дебата пред изборите

Deutsche Welle

Не сите го потпишаа Кодексот за фер избори

Глас на Америка

Само шест потписи на кодексот за фер избори и многу обвинувања за процесот

24 Вести

Се потпишаа и се сликаа – ќе има ли фер плеј?

Вечер Прес

Седум кандидати за претседател, шест потписи на Кодексот за фер избори – Јакимовски не се потпиша

Алфа

Јакимовски: Јас не го потпишав Кодексот, но ќе го почитувам во целост

А1 On

Алсат-М А1 On Алсат-М Алсат-М Локално +инфо Независен 24Инфо

Само Стевчо Јакимовски од претседателските кандидати не го потпиша Кондексот за фер и демократски избори

еМагазин - 02.04.2024

Сите кандидати за претседател на Македонија, освен кандидатот на ГРОМ и градоначалник на скопски Карпош, , денеска во просториите на Државната изборна комисија го потпишаа Кондексот за фер и демократски избори.

Стевчо Јакимовски не го потпиша кодексот за фер избори, вели дека одредени претседателски кандидати биле фаворизирани, а парите нерамномерно распределени

Сакам да кажам

Претседателските кандидати потпишаа Кодекс за фер и демократски избори, освен Стевчо Јакимовски

OhridNews

Претседателските кандидати го потпишаа Кодексот за фер и демократски избори, Јакимовски одби тоа да го направи

Скопје инфо

Претседателските кандидати потпишаа Кодекс за фер и демократски избори, освен Стевчо Јакимовски

Бриф

Претседателските кандидати потпишаа Кодекс за фер и демократски избори, освен Стевчо Јакимовски

CivilMedia

Претседателските кандидати, освен Јакимовски, го потпишаа Кодексот за фер избори

МКД

Frontline Zoom Нова ТВ ТВ21 Република Либертас Слободен Печат А1 On

Претседателските кандидати, освен Jакимовски, потпишаа кодекс за фер и демократски избори

Канал5 - 02.04.2024

Два дена пред почетокот на изборната кампања, кандидатите за претседател го потпишаа кодексот за фер и демократски избори.. Во Државната изборна комисија пристигнаа сите седуммина претседателски кандидати, но потпис на Кодексот за фер и демократски ...

Претседателските кандидати го потпишаа кодексот за фер и демократски избори

Канал5

ВО ЖИВО: Кандидатите за претседател потпишуваат Кодекс за фер и демократски избори

Либертас

Кандидатите за претседател потпишаа Кодекс за фер и демократски избори

4NEWS

Кандидатите за претседател ќе потпишат Кодекс, а колку ќе има фер и демократски избори?

Скопје1

Кандидатите за претседател денеска ќе го потпишат Кодексот за фер и демократски избори

МКД

Претседателските кандидати ќе го потпишат Кодексот за фер и демократски избори

А1 On

Слободен Печат Курир Фокус Алсат-М 24 Вести Нетпрес 24Инфо Либертас

Пендаровски го потпиша кодексот за фер и демократски избори: Уверен сум дека целиот процес ќе биде демократски, ќе ...

Макфакс - 02.04.2024

Кандидатот за претседател на државата Стево Пендаровски во просториите на Државната изборна комисија го потпиша Кодексот за фер и демократски избори за Претседателските избори 2024 година.

Пендаровски: Ќе покажеме високо демократско ниво

Алсат-М

Пендаровски: Уверен сум дека целиот прцес ќе биде демократски, ќе водам културна и коректна кампања

А1 On

Пендаровски го потпиша Кодексот за фер и демократски избори

Press24

Пендаровски го потпиша Кодексот за фер и демократски избори: Уверен сум дека целиот прцес ќе биде демократски, ќе водам културна и коректна кампања

Опсервер

Пендаровски го потпиша кодексот за фер и демократски избори

24 Вести

Пендаровски го потпиша Кодексот за фер и демократски избори: Уверен сум дека целиот прцес ќе биде демократски, ќе водам културна и коректна кампања

Вести плус

Centar Точка Либертас

Овој пат е сигурно: Од среда престанува црната кампања

Во Центар - 01.04.2024

Почна одбројувањето до почетокот на изборната кампања. Сега е преткампањата која е почната кога завршија претходните избори и трае, еве, со години. Се изнагледавме и изнаслушавме разни подметнувања меѓу политичките партии.

Политичките партии во среда ќе ја потпишат Декларацијата за фер, слободни и демократски избори

Бизнис Вести

Политичките партии во среда ќе ја потпишат Декларацијата за фер, слободни и демократски избори

Независен

Политичките партии во среда ќе ја потпишат Декларацијата за фер, слободни и демократски избори

Бриф

Политичките партии во среда ќе ја потпишат Декларацијата за фер, слободни и демократски избори

Курир

Политичките партии во среда ќе ја потпишат Декларацијата за фер, слободни и демократски избори

CivilMedia

Партиите во среда ќе ја потпишат Декларацијата за фер, слободни и демократски избори

Нетпрес

MakPress Слободен Печат 24Инфо Lider 24 Вести Макфакс Опсервер А1 On