TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковач е категоричен: Возраста на Перишиќ не е важна

А1 On - 13.08.2019

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач истакна дека возраста на новата аквизиција на Баварците, Иван Перишиќ не треба да подлежи на негативни коментари. Претходно денес, фудбалерот беше официјално објавен како ново засилување на тимот.

Баерн чека исход од трансферот на Нејмар и сака да пазари од Барселона

Екипа - 13.08.2019

Германскиот првак Баерн Минхен го доведе Хрватот Иван Перишиќ на позајмица од Интер, но посакува да ангажира уште едно звучно засилување до крајот на преодниот рок. Погледите на раководството се насочени кон „Камп Ноу“, а многу работи ќе зависат и ...

Официјално: Перишиќ се пресели во Баерн Минхен

24Фудбал - 13.08.2019

30 годишниот хрватски репрезентативец и официјално е нов член на германски Баерн Минхен, оваа сезона ќе настапува како позајмен фудбалер, а на крајот од истата „Баварците“ ќе имаат можност да го откупат неговиот договор.

ОФИЦИЈАЛНО: Перишиќ е засилувањето за Баерн пред стартот на Бундеслигата!

Gol.mk - 13.08.2019

Хрватот Иван Перишиќ ќе соработува со сонародникот Нико Ковач во екипата на Баерн Минхен. 30-годишникот ќе игра една сезона како позајмен фудбалер, а за тоа германскиот првак ќе плати пет милиони евра.

Перишиќ е нов играч на Баерн Минхен

Точка - 13.08.2019

Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ го комплетираше трансферот во Баерн Минхен каде што пристигнува на едногодишна позајмица од редовите на милански Интер. Перишиќ премина во Интер во 2015-та година откако претходно настапуваше во Германија во ...

Официјално: Иван Перишиќ е ново засилување на Баерн (ФОТО)

СуперСпорт - 13.08.2019

Баерн Минхен денеска го потврди трансферот на Иван Перишиќ, кој пристигна на едногодишна позајмица, а Баварците ќе имаат можност да го откупат неговиот договор. Перишиќ пристигна во Интер во 2015 година, а веќе има искуство со настапи во Германија, ...

Официјално: Перишиќ дел од Баерн

А1 On - 13.08.2019

Фудбалерот од средниот ред Иван Перишиќ и официјално е нов член на Баерн Минхен. Германскиот клуб го изнајми 30-годишниот Хрват со опција да го купи во трансфер прозорецот летото 2020 година, објавено е на официјалната веб-страница на тимот од ...

Стигна и официјална потврда на најавениот трансфер: Ковач си донесе сонародник од Интер

Дерби - 13.08.2019

Од таборот на Баерн Минхен предмалку го потврдија ангажманот на хрватскиот репрезентативец и член на Интер, Иван Перишиќ. Искусниот, 30 годишен фудбалер на „Алијанц Арена“ пристигнува најпрво како позајмен играч, а потоа Баерн ќе има можност за ...

Перишиќ официјално промовиран во дресот на Баерн Минхен

Екипа - 13.08.2019

Хрватот Иван Перишиќ и официјално е промовиран во дресот на германскиот бундеслигаш Баерн Минхен. Перишиќ како позајмен фудбалер од Интер се сели во редовите на Баварците. Според договорот на двата тима Баерн Минхен ќе платат пет милиони евра за ...

Oфицијално: Перишиќ е играч на Баерн Минхен

Спортски - 13.08.2019

Иван Перишиќ е нов играч на Баерн! Хрватскиот фудбалер пристигнува во Минхен на позајмица која Баварците ќе ја платат пет милиони евра со обврска за откуп следната година за 20 милиони евра.

Официјално: Иван Перишиќ е нов фудбалер на Баерн Минхен (ФОТО)

Sport 1 - 13.08.2019

Иван Перишиќ е нов фудбалер на Баерн Минхен, откако стигна на позајмица за која Баварците платија пет милиони евра и имаат право да го откупат следната сезона за 20 милиони евра. Тренерот на Баварците, Нико Ковач е во сериозни проблеми откако му ...

ОФИЦИЈАЛНО: Перишиќ е играч на Баерн Минхен

SportMedia - 13.08.2019

Иван Перишиќ и официјално е нов играч на бундеслигашот Баерн Минхен. Хрватот како позајмица од Интер се сели во редовите на Баварците, кои ќе платат пет милиони евра за него и истовремено ќе се обврзат дека до крајот на следната година ќе го откупат ...

ОФИЦИЈАЛНО: Перишиќ нов играч на Баерн (М)

Вечер - 13.08.2019

Репрезентативецот на Хрватска, Иван Перишиќ, и официјално е преставен како најнова летна аквизиција на актуелниот шампион на Германија, тимот на Баерн (М). Крилниот напаѓач пристигнува како позајмен играч од редовите на италијанскиот калчо гигант ...

Перишиќ и официјално нов фудбалер на Баерн

Слободен Печат - 13.08.2019

Хрватскиот репрезентативец оваа сезона ќе настапува како позајмен играч. Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ и официјално е нов фудбалер на германскиот шампион, Баерн Минхен. Перишиќ во редовите на германскиот клуб доаѓа на едногодишна позајмица ...

Иван Перишиќ на позајмица во Баерн Минхен

OhridNews - 13.08.2019

Германскиот првак Баерн Минхен во своите редови го доведе Иван Перишиќ. Хрватскиот репрезентативец во Минхен ќе се пресели како позајмен фудбалер од италијанскиот клуб Интер. „Баварците“ на „нероазурите“ за позајмицата ќе му исплатат 5 милиони евра ...

Баерн го потврдија доаѓањето на Перишиќ

TopSport - 13.08.2019

Баерн Минхен го потврдија доаѓањето на Иван Перишиќ од Интер на едногодишна позајмица со опција за купување на договорот на крајот на сезоната. Перишиќ има доста искуство во Бундеслигата, бидејќи играше за Волфсбург и Борусија Дортмунд, а во Интер е ...

Официјално: Перишиќ е играч на Баерн

Локално - 13.08.2019

Германскиот хегемон Баерн Минхен се пофали со четвртото летно засилување, откако го привлече крилниот напаѓач на Интер, Иван Перишиќ. Светскиот вицешампион со Хрватска успешно помина медицински прегледи и ќе игра на изнајмување на стадионот „Алијанц ...

Иван Перишиќ и официјално во Баерн Минхен

Спортклуб - 13.08.2019

Баерн Минхен ова претпладне и официјално потврди дека го ангажираа Иван Перишиќ од Интер. Но иако се предвидуваше дека тоа ќе биде перманентен трансфер, сепак станува збор само за едносезонска позајмица.

Ковач го брани Перишиќ: И Ефенберг пристигна во Баерн на 30 години...

Точка - 13.08.2019

Иван Перишиќ деновиве и официјално би требало да биде претставен како нов фудбалер на Баерн Минхен. Крилниот напаѓач на Интер би требало за 5 милиони евра да пристигне во Баерн како позајмен играч, а Баварците по крајот на сезоната ќе имаат прилика ...

ФОТО: Перишиќ фотографиран на лекарски прегледи!

Спортски - 12.08.2019

Иван Перишиќ повеќе нема да го носи дресот на Интер, барем не во оваа сезона. Следната дестинација на Перишиќ ќе биде Баерн. Тоа го потврди фотографијата која ја објави познатиот германски весник „Билд“.

Перишиќ ги мина лекарските прегледи во Баерн Минхен

Макфакс - 12.08.2019

Хрватскиот фудбалер, Иван Перишиќ денеска беше на лекарски прегледи во Минхен, во тимот на Баерн. Тој е новото засилување за Баварците откако пропадна можноста четата на Нико Ковач да се засили со играчот на Манчестер Сити, Лирој Сане.

Перишиќ ги мина лекарските прегледи во Баерн, се чека официјализирање на трансферот

Локално - 12.08.2019

Играчот од средниот ред на Интер, Иван Перишиќ е близу до трансфер во Баерн. Тој веќе ги помина медицинските тестови, пренесува „Билд“. – Ќе се обидам да дадам се од себе за да му помогнам на клубот, рече 30-годишниот Хрват.

Ковач е категоричен: Возраста на Перишиќ не е важна

Нетпрес - 13.08.2019

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач истакна дека возраста на новата аквизиција на Баварците, Иван Перишиќ не треба да подлежи на негативни коментари. Претходно денес, фудбалерот беше официјално објавен како ново засилување на тимот.

Официјално: Перишиќ дел од Баерн

Опсервер - 13.08.2019

Фудбалерот од средниот ред Иван Перишиќ и официјално е нов член на Баерн Минхен. Германскиот клуб го изнајми 30-годишниот Хрват со опција да го купи во трансфер прозорецот летото 2020 година, објавено е на официјалната веб-страница на тимот од ...

Баерн го потврдија доаѓањето на Перишиќ

Макфакс - 13.08.2019

Баерн Минхен го потврдија доаѓањето на Иван Перишиќ од Интер на едногодишна позајмица со опција за купување на договорот на крајот на сезоната. Перишиќ има доста искуство во Бундеслигата, бидејќи играше за Волфсбург и Борусија Дортмунд, а во Интер е ...

Перишиќ ги мина лекарските прегледи во Баерн, се чека официјализирање на трансферот

А1 On - 12.08.2019

Играчот од средниот ред на Интер, Иван Перишиќ е близу до трансфер во Баерн. Тој веќе ги помина медицинските тестови, пренесува „Билд“. – Ќе се обидам да дадам се од себе за да му помогнам на клубот, рече 30-годишниот Хрват.

Ковач е категоричен: Возраста на Перишиќ не е важна

Опсервер - 14.08.2019

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач истакна дека возраста на новата аквизиција на Баварците, Иван Перишиќ не треба да подлежи на негативни коментари. Претходно денес, фудбалерот беше официјално објавен како ново засилување на тимот.

Иван Перишиќ официјално во Баерн

Кајгана - 13.08.2019

Фудбалерот од средниот ред Иван Перишиќ и официјално е нов член на Баерн Минхен. Германскиот клуб го изнајми 30-годишниот Хрват со опција да го купи во трансфер прозорецот летото 2020 година, објавено е на официјалната веб-страница на тимот од ...

Перишиќ наскоро нов член на Баерн Минхен

Фокус - 12.08.2019

Играчот од средниот ред на Интер, Иван Перишиќ е близу до трансфер во Баерн Минхен. Тој веќе ги помина медицинските тестови, пренесува „Билд“. – Ќе се обидам да дадам се од себе за да му помогнам на клубот, рече 30-годишниот Хрват.

Перишиќ го облече дресот на Баерн Минхен

Денешен - 13.08.2019

Фудбалерот од средниот ред Иван Перишиќ и официјално е нов член на Баерн Минхен. Германскиот клуб го изнајми 30-годишниот Хрват со опција да го купи во трансфер прозорецот летото 2020 година, објавено е на официјалната веб-страница на тимот од ...

Перишиќ ги мина лекарските прегледи во Баерн, се чека официјализирање на трансферот

MakPress - 12.08.2019

Играчот од средниот ред на Интер, Иван Перишиќ е близу до трансфер во Баерн. Тој веќе ги помина медицинските тестови, пренесува „Билд“. – Ќе се обидам да дадам се од себе за да му помогнам на клубот, рече 30-годишниот Хрват.

Перишиќ дел од Баерн

MakPress - 13.08.2019

Фудбалерот од средниот ред Иван Перишиќ и официјално е нов член на Баерн Минхен. Германскиот клуб го изнајми 30-годишниот Хрват со опција да го купи во трансфер прозорецот летото 2020 година, објавено е на официјалната веб-страница на тимот од ...