TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лондон: На годишнината од пожарот во Гренфел кула уште една зграда гори во пламен

Независен - 14.06.2018

Во 20-катна зграда во јужниот дел на Лондон денеска изби пожар, при што се евакуирани 180 лица. Пожарот избил околу 4 часот утрово на тераса на 13 кат и многу брзо е ставен под контрола, пишува британски „Телеграф“.

Се запали зграда во Лондон на годишнината од пожарот во Гренфел кула

1tv - 14.06.2018

Во 20-катна зграда во јужниот дел на Лондон денеска изби пожар, при што се евакуирани 180 лица. Пожарот избил околу 4 часот утрово на тераса на 13 кат и многу брзо е ставен под контрола, пишува британски „Телеграф“.

Детали за пожарот во Дебар Маало: Еден изгорен, 8 стана оштетени

Курир - 13.06.2018

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 12.15 часот во Единицата за информации и команда Скопје, вработен во Бригадата за противпожарна заштита пријавил дека спроти Министерството за одбрана на ул.

Пожар во зграда во скопско Дебар Маало

24 Вести - 12.06.2018

Пожар избувна во станбена зграда во Дебар Маало. Три станови од четвртиот кат заедно со поткровјето беа во пламен поради експлозија на бољер при што е причинета поголема материјална штета.

Гори стан во Дебар Маало, пет противпожарни возила на терен (ФОТО)

МКД - 12.06.2018

Пожар избувна во скопската населба Дебар Маало. Во моментов гори стан на поткровје од зграда на улица Дебарца, а на терен се екипите на Противпожарната бригада кои интервенираат со пет возила.

Експлозија на бојлер предизвика пожар во зграда во Дебар маало

Сител - 12.06.2018

Три семејства од Дебар Маало останаа без дом, ја загубија покуќнината откако изби пожар во стан од последниот на последниот кат од станбена зграда. Повредени за среќа нема. Во последен момент сите успеале да побегнат од огнот.

ВИДЕО: Изгаснат пожарот во Дебар Маало

А1 On - 12.06.2018

Нема жртви, ниту повредени станари од пожарот кој околу пладне избувна во зграда во скопската населба Дебар Маало. Пожарот избувнал во станот на поткровјето од зградата на улица „Дебарца“, спроти Министерството за одбрана.

(Видео) Томевски: Во пожарот во Дебар Маало оштетени се три стана, пожарникар повреден при интервенцијата

Макфакс - 12.06.2018

Три стана, од кои еден дуплекс, биле опожарени денеска во огнот што зафати зграда во скопската населба Дебар Маало, изјави Ѕвонко Томевски, командант на Противпожарната бригада. Како што изјави Томевски за „Макфакс“, гаснењето се одвивало во ...

(Видео) Изгаснат пожарот во Дебар Маало, нема жртви

Макфакс - 12.06.2018

Нема жртви, ниту повредени станари од пожарот што околу пладне избувна во зграда во скопската населба Дебар Маало. Пожарот избувнал во станот на потпокривот од зградата на улицата Дебарца спроти Министерството за одбрана.

Гори зграда во Дебар Маало

Сител - 12.06.2018

Пожар претпладнево избувнал во станбена зграда во Дебар Маало. Противпожарните екипи се на терен и го гаснат пожарот кој неофицијално избувнал во стан на последниот пат. Засега нема информации за причините за настанувањето на пожарот и за евентуално ...

ФОТО: Пожар во стан во зграда во Дебар Маало

Либертас - 12.06.2018

Пожар избувна попладнево во стан на ул. „Орце Николов“ во Скопје спроти Министерството за одбрана. Пожарот е пријавен во Противпожарната единица во Скопје во 12 часот и 05 минути, а на терен се испратени шест противпожарни ...

Детали за пожарот во Дебар Маало: Пожарникар се лизнал од скали, изгореа три стана

Press24 - 12.06.2018

Во големиот пожар кој денеска избувна во Дебар Маало, изгора три стана, од кои еден дуплекс. Ѕвонко Томевски, командант на противпожарната бригада, за макфакс вели дека гасењето се одвивало во отежнати услови поради дрвената конструкција и пукнатите ...

Пожарот во Дебар Маало изгаснат, повреден пожарникар

Стандард - 12.06.2018

Еден пожарникар е повреден при гаснењето на пожарот во стан на улицата „Орце Николов“ во Дебар Маало. Командирот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, Ѕвонко Томески за МИА изјави дека пожарникарот е пренесен во ГОБ „8 Септември“ ...

(Фото) Пожарникарите спречија катастрофа во скопско Дебар Маало: Во пожар изгоре стан

еМагазин - 12.06.2018

Брзата и пожртвувана реакција на пожарникарите е единствената причина поради која не дојде до поголема катастрфа во пожарот што избувна во стан на поткровјето во заградата број 74 на улицата Славка Недиќ во скопско Дебар Маало.

Детали за пожарот во Дебар Маало: Еден изгорен, 8 стана оштетени, а ова било причината за пожарот

Press24 - 13.06.2018

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 12 часот и 15 минути во Единицата за информации и команда Скопје, вработен во Бригадата за противпожарна заштита пријавил дека спроти Министерството за одбрана на улица„Дане Крапчев“ бил ...

Пожар во зграда во Дебар маало

Канал5 - 12.06.2018

Пожар избувна во скопската населба Дебар маало. Гореше стан на поткровје од зграда на улица Дебарца, а на терен се уште се екипите на противпожарната бригада кои интервенираа со пет возила.

Три семејства останаа без дом: Детали за пожарот во Дебар Маало

Press24 - 12.06.2018

Три семејства од Дебар Маало останаа без дом, ја загубија покуќнината откако изби пожар во стан од последниот на последниот кат од станбена зграда. Повредени за среќа нема, јавува Сител. Во последен момент сите успеале да побегнат од огнот.

Изгаснат пожарот во Дебар Маало, жртви нема

Точка - 12.06.2018

Нема жртви, ниту повредени станари од пожарот кој околу пладне избувна во зграда во скопската населба Дебар Маало. Пожарот избувнал во станот на поткровјето од зградата на у. Дебарца, спроти Министерството за одбрана.

Изгаснат пожарот во Дебар Маало, опожарени 3 стана и повреден еден пожарникар

24Инфо - 12.06.2018

Изгаснат пожарот во Дебар Маало, опожарени 3 стана и повреден еден пожарникар Три стана, од кои еден дуплекс, биле опожарени денеска во огнот кој зафати зграда во скопската населба Дебар Маало, изјави Ѕвонко Томевски, командант на противпожарната ...

Гори стан во скопската населба Дебар Маало

24Инфо - 12.06.2018

Гори стан во скопската населба Дебар Маало Пожар претпладнево избувнал во станбена зграда во Дебар Маало. Шест противпожарни возила се на терен и го гаснат пожарот кој неофицијално избувнал во стан на последниот кат.

Пожар кај Министерство за одбрана, шест противпожарни возила го гаснат

iPortal - 12.06.2018

Пожар избувна попладнево во стан на ул. „Орце Николов“ во Скопје спроти Министерството за одбрана. Пожарот е пријавен во Противпожарната единица во Скопје во 12 часот и 05 минути, а на терен се испратени шест противпожарни ...

Повреден пожарникар при гасење пожар во Дебар Маало

Кајгана - 12.06.2018

Скопје, 12 јуни 2018 (МИА) - Еден пожарникар е повреден при гаснењето на пожарот во стан на улицата „Орце Николов“ во Дебар Маало. Командирот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, Ѕвонко Томески за МИА изјави дека пожарникарот е ...

Детали за пожарот во Дебар Маало: Еден изгорен, 8 стана оштетени, а ова е причината за пожарот

Сител - 13.06.2018

МВР денеска излезе со детали за вчерашниот пожар кој беснееше во „Дебар маало“, - На 12.06.2018 година во 12.15 часот во Единицата за информации и команда Скопје, вработен во Бригадата за противпожарна заштита пријавил дека спроти Министерството за ...

Три семејства од Дебар Маало останаа без дом, ја загубија покуќнината откако изби пожар во стан

Скопје инфо - 13.06.2018

Три семејства од Дебар Маало останаа без дом, ја загубија покуќнината откако вчера изби пожар во стан од последниот на последниот кат од станбена зграда. Повредени за среќа нема. Во последен момент сите успеале да побегнат од огнот.

Во пожарот во Дебар Маало оштетени се три стана, пожарникар повреден при интервенцијата

Скопје инфо - 12.06.2018

Три стана, од кои еден дуплекс, биле опожарени денеска во огнот кој зафати зграда во скопската населба Дебар Маало, изјави Ѕвонко Томевски, командант на противпожарната бригада. Како што изјави Томевски за „Макфакс“, гасењето се одвивало во отежнати ...

ФОТО: Гори зграда во Дебар Маало

Скопје инфо - 12.06.2018

Пожар претпладнево избувнал во станбена зграда во Дебар Маало. Противпожарните екипи се на терен и го гаснат пожарот кој неофицијално избувнал во стан на последниот пат. Засега нема информации за причините за настанувањето на пожарот и за евентуално ...

ВИДЕО: Пожар во зграда на улица „Орце Николов“

А1 On - 12.06.2018

Пожар избувна попладнево во стан на ул. „Орце Николов“ во Скопје спроти Министерството за одбрана. Пожарот е пријавен во Противпожарната единица во Скопје во 12 часот и 05 минути, а на терен се испратени шест противпожарни ...

Пожарот во Дебар Маало изгаснат, повреден пожарникар

Сител - 12.06.2018

Еден пожарникар е повреден при гаснењето на пожарот во стан на улицата „Орце Николов“ во Дебар Маало. Командирот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, Ѕвонко Томески за МИА изјави дека пожарникарот е пренесен во ГОБ „8 Септември“ ...

Детали за пожарот во Дебар Маало: Еден изгорен, 8 стана оштетени

24Инфо - 13.06.2018

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 12.15 часот во Единицата за информации и команда Скопје, вработен во Бригадата за противпожарна заштита пријавил дека спроти Министерството за одбрана на ул.

(ВИДЕО) Томевски: Во пожарот во Дебар Маало оштетени три стана, пожарникар повреден при интервенцијата

А1 On - 12.06.2018

Три стана, од кои еден дуплекс, биле опожарени денеска во огнот што зафати зграда во скопската населба Дебар Маало, изјави Ѕвонко Томевски, командант на Противпожарната бригада. Како што изјави Томевски за А1он, гаснењето се одвивало во отежнати ...

Фотографии од пожарот во Дебар Маало во Скопје

Радар - 12.06.2018

Шест противпожарни возила се на терен и го гаснат пожарот кој неофицијално избувнал во стан на последниот кат. Засега нема информации за причините за настанувањето на пожарот и за евентуално повредени лица. Пожарот се прошири на околните дрва.

Пожар во зграда во Дебар Маало

Макфакс - 12.06.2018

Пожар избувна попладнево во зграда во скопската населба Дебар Маало. Запалениот стан е на поткровје на зграда на ул. „Орце Николов“ , спроти Министерството за одбрана. Пожарот е пријавен во Противпожарната единица во Скопје во 12 часот и 05 минути, ...

Пожарот во Дебар Маало изгаснат, повреден пожарникар

+инфо - 12.06.2018

Еден пожарникар е повреден при гаснењето на пожарот во стан на улицата „Орце Николов“ во Дебар Маало. Командирот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, Ѕвонко Томески за МИА изјави дека пожарникарот е пренесен во ГОБ „8 Септември“ ...

Детали за пожарот во Дебар Маало: Еден изгорен, 8 стана оштетени

Скопје инфо - 13.06.2018

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 12.15 часот во Единицата за информации и команда Скопје, вработен во Бригадата за противпожарна заштита пријавил дека спроти Министерството за одбрана на ул.

Томевски: Во пожарот во Дебар Маало оштетени се три стана, пожарникар повреден при интервенцијата

Точка - 12.06.2018

Три стана, од кои еден дуплекс, биле опожарени денеска во огнот што зафати зграда во скопската населба Дебар Маало, изјави Ѕвонко Томевски, командант на Противпожарната бригада. Како што изјави Томевски за „Макфакс“, гаснењето се одвивало во ...

Гори зграда во Дебар Маало (Фото)

Република - 12.06.2018

Пожар претпладнево избувнал во станбена зграда во Дебар Маало. Шест противпожарни возила се на терен и го гаснат пожарот кој неофицијално избувнал во стан на последниот кат. Засега нема информации за причините за настанувањето на пожарот и за ...

Гори стан во скопската населба Дебар Маало

Фокус - 12.06.2018

Пожар избувна попладнево во стан на ул. „Орце Николов“ во Скопје спроти Министерството за одбрана. Пожарот е пријавен во Противпожарната единица во Скопје во 12 часот, а на терен се испратени шест противпожарни ...

Пожарот во Дебар Маало изгаснат, повреден пожарникар

Слободен Печат - 12.06.2018

Еден пожарникар е повреден при гаснењето на пожарот во стан на улицата „Орце Николов“ во Дебар Маало. Командирот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, Ѕвонко Томески за МИА изјави дека пожарникарот е пренесен во ГОБ „8 Септември“ ...

МВР со детали за вчерашниот пожар во Дебар Маало: Еден стан изгоре, осум се оштетени

Фокус - 13.06.2018

Министерството за внатрешни работи денеска излезе со детали за вчерашниот пожар кој беснееше во „Дебар маало“, – Според информации од полицијата, вчера во 12.15 часот во Единицата за информации и команда Скопје, вработен во Бригадата за ...

Гори стан на улица Орце Николов, експлодирал бојлер!

24 Вести - 12.06.2018

Пожар избувна попладнево во стан на ул. „Орце Николов“ во Скопје спроти Министерството за одбрана, во скопско Дебар Маало. Како што дознава телевизија 24 причина за пожарот е експлозија на бојлер.

Пожарот во Дебар Маало изгаснат, еден пожарникар повреден

Либертас - 12.06.2018

Еден пожарникар е повреден при гаснењето на пожарот во стан на улицата „Орце Николов“ во Дебар Маало. Командирот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, Ѕвонко Томески за МИА изјави дека пожарникарот е пренесен во ГОБ „8 Септември“ ...

Пожарот во Дебар Маало од дефект на бојлер

Точка - 13.06.2018

Пожарот во зграда во Дебар Маало вчера избувнал поради дефект на бојлер, информираат од МВР. На 12.06.2018 година во 12.15 часот во Единицата за информации и команда Скопје, вработен во Бригадата за противпожарна заштита пријавил дека спроти ...

Пожар во стан во зграда на ул. „Орце Николов“ во Скопје

Вечер - 12.06.2018

Пожар избувна попладнево во стан на ул. „Орце Николов“ во Скопје спроти Министерството за одбрана. Пожарот е пријавен во Противпожарната единица во Скопје во 12 часот и 05 минути, а на терен се испратени шест противпожарни возила. Фото: Н.

Пожарот во Дебар Маало изгаснат, повреден пожарникар

Независен - 12.06.2018

Еден пожарникар е повреден при гаснењето на пожарот во стан на улицата „Орце Николов“ во Дебар Маало. Командирот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, Ѕвонко Томески за МИА изјави дека пожарникарот е пренесен во ГОБ „8 Септември“ ...

Детали за пожарот во Дебар Маало: Еден изгорен, 8 стана оштетени

МК News - 13.06.2018

МВР денеска излезе со детали за вчерашниот пожар кој беснееше во „Дебар маало“ На 12.06.2018 година во 12.15 часот во Единицата за информации и команда Скопје, вработен во Бригадата за противпожарна заштита пријавил дека спроти Министерството за ...

Си го заборавил бојлерот, ќе запалеше цела зграда во Дебар Маало

Фактор - 12.06.2018

Пожар избувна попладнево во стан на ул. „Орце Николов“ во Скопје спроти Министерството за одбрана, во скопско Дебар Маало. Како што дознава телевизија 24 причина за пожарот е експлозија на бојлер.

Пожарот во Дебар Маало изгаснат, повреден пожарникар

Локално - 12.06.2018

Еден пожарникар е повреден при гаснењето на пожарот во стан на улицата „Орце Николов“ во Дебар Маало. Командирот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, Ѕвонко Томески за МИА изјави дека пожарникарот е пренесен во ГОБ „8 Септември“ ...

Пожар во зграда во Дебар Маало

Точка - 12.06.2018

Пожар избувна попладнево во зграда во скопската населба Дебар Маало. Запалениот стан е на поткровје на зграда на ул. „Орце Николов“, спроти Министерството за одбрана. Пожарот е пријавен во Противпожарната единица во Скопје во 12 часот и 05 минути, а ...

Пожарот во Дебар Маало изгаснат, повреден еден пожарникар

Фокус - 12.06.2018

Еден пожарникар е повреден при гаснењето на пожарот во стан на улицата „Орце Николов“ во Дебар Маало. Командирот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, Ѕвонко Томески за МИА изјави дека пожарникарот е пренесен во ГОБ „8 Септември“ ...

Пожарот во Дебар Маало изгаснат, повреден пожарникар

Канал5 - 12.06.2018

Еден пожарникар е повреден при гаснењето на пожарот во стан на улицата „Орце Николов“ во Дебар Маало. Командирот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, Ѕвонко Томески за МИА изјави дека пожарникарот е пренесен во ГОБ „8 Септември“ ...