TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видерер се кандидира за нов мандат, ЕХФ ќе бира претседател следниот април

Gol.mk - 26.11.2020

Претседателот на Европската ракометна федерација, Михаел Видерер ќе се кандидира за нов мандат на претседателската позиција и во следните четири години. Вчера ја официјализира кандидатурата и веднаш доби поддршка од многу федерации и клубови.

Видерер во трка по нов мандат за прв човек на ЕХФ

24 Ракомет - 26.11.2020

Актуелниот претседател на Европската ракометна федерација, Михаел Видерер посакува да остане на претседателската поиција и во следните четири години. Тој планира да се кандидира за нов мандат, а ова го објави веќе и официјално.