TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пребогатата пријателка на сопругата на Срна ги шокирала сите: „Ми преостануваат уште 7 месеци од животот“

Точка - 02.12.2019

Мирослава Дума, една од најбогатите Русинки и блиска пријателка и соработничка на Мирела Бориќ Срна, на Инстаграм зборувала за најтешкиот период во животот. „На почетокот на годинава ми дијагностицираа ретка болест на белите дробови и ми дадоа уште ...

(ВИДЕО) Ова се 10. вирални приказни за родителството кои ги одбележале последните 10. години!

Екран - 02.12.2019

Без разлика дали имате едно дете или десет, родителството не е лесна задача. Непроспиени ноќи, непланирани трошоци, грижа за здравјето на децата и расправање со партнерот за родителските прашања се доволни за да ги натераме дури и најмизерните од ...

(ФОТО) Познатиот холивудски „шмекер“ и денес е сериозно добар фраер!

Екран - 01.12.2019

Фреди принс Јуниор, телевизискиот убавец кој пред две децении заведуваше милиони жени ширум светот, потполно исчезна од тв екраните. Глумецот денес има 43. години и живее далеку од светлата на Холивуд.

Рита Ора во Тирана, помага на настраданите семејства

iPortal - 01.12.2019

По низата разорни потреси кои ја погодија Албанија, многумина се скршени од болка и тага. Во јавноста, во врска со трагедијата во која загинаа најмалку 28 лица, а повредени се повеќе од 600 луѓе, се огласија и пејачките Дуа Липа и Рита Ора.

(ФОТО) Рита Ора во Албанија: Помага на жртвите во земјотресот, се огласи и Дуа Липа

24Инфо - 01.12.2019

По низата силни земјотреси кои ја погодија Албанија, се огласија пејачките Дуа Липа и Рита Ора. Рита Ора допатува во Албанија, каде на една фамилија ќе помогне при обновувањето на куќата. View this post on Instagram Happy Flag Day #Albania!!! I have ...