TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јуве следната сезона ни Европа нема да ја види!

SportMedia - 03.12.2021

И натаму веста која ги преокупира сите во Италија е што со Јувентус, во однос на тоа дека овој клуб правел финансиски малверзации а под лупа во последните денови е и трансферот на Роналдо, односно како се исплаќал Португалецот додека беше во клубот ...

Што точно се случува со истрагата за Јувентус и може ли да го исфрлат во втора лига?

Оff.net - 03.12.2021

Канцелариите на Јувентус деновиве се размонтирани од претреси. Спортскиот директор Федерико Керубини поминал околу 9 часа во испрашувања. Андреа Ањели итно свикал состанок со најголемите акционери во клубот, а акциите на Јуве паднале за 34%.

Јувентус признаа дека постои опасност да бидат исфрлени од Серија А и ЛШ!

Точка - 03.12.2021

Италијанскиот гигант Јувентус објави две соопштенија околу истрагата која се води против нив, едно за потенцијалните финансиски последици околу планот за зголемување на капиталот, но и едно за спортските аспекти од истрагата, признавајќи дека е ...

Јувентус би можел да биде отстранет од меѓународните турнири

Слободен Печат - 03.12.2021

Јувентус денеска излезе со две официјални соопштенија, со кои го потврди упадот на италијанските власти во канцелариите на клубот поради сомневање за финансиска измама со трансферите, вклучително и онаа на Кристијано Роналдо во Манчестер јунајтед ...

И трансферот на Роналдо е под истрага од финансиската полиција, Јувентус е чекор поблиску од ново исфрлање во Серија Б

Спортманија - 03.12.2021

Италијанската финансиска полиција повеќе од една недела истражува дали има неправилно работење во Јувентус. Тимот од Торино се товари за финансиски малцверзации за трансферите во периодот од 2019 до 212 година, и ако се докаже неправилност на тимот ...

Роналдо ќе мора на распит во Торино!

МакФудбал - 02.12.2021

Државното обвинителство во Италија треба да ја сослуша португалската ѕвезда Кристијано Роналдо во истрагата против Јувентус и неговите челници. Тој набрзо ќе биде повикан на распит во Торино.

Gazzetta: Роналдо ќе биде сослушан поради документ што не требало да постои

Канал5 - 02.12.2021

Државното обвинителство на Италија би можело да го испраша Кристијано Роналдо во истрагата против Јувентус и неговите челници. Да потсетиме, тие се осомничени за сторени кривични дела лажно рекламирање на трансакции и непостоечки трансакции на ...