TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во сообраќајна несреќа повредени пет лица, сообраќајот на дел од патот Штип-Радовиш е во прекин

МКД - 08.12.2023

АМСМ соопшти дека доцна попладнево во прекин е сообраќајот на експресниот пат Штип - Радовиш. Прекинот е поради сообраќајна несреќа меѓу две возила во која се повредени пет лица. Повредените се однесени во болница, а сообраќајот се одвива по стариот ...

Повредени пет лица во сообраќајка на патот Штип-Радовиш

Телма - 08.12.2023

Во судир меѓу две возила на патот Штип – Радовиш полесно повредени се пет лица. Сообраќајната несреќа се случила на експресниот пат Штип – Радовиш. Според првичните информации во несреќата учествувале две патнички возила.

Пет лица повредени во сообраќајка на патот Штип-Радовиш

Курир - 08.12.2023

Повредените лица се пренесени за укажување на лекарска помош, а првично тие имаат полесни повреди. Сообраќајна несреќа во која има повредени лица попладнево се случила на експресниот пат Штип – Радовиш.

Сообраќајот на автопатот Штип – Радовиш во прекин поради сообраќајна незгода

А1 On - 08.12.2023

Поради сообраќајна незгода од 17:30 часот затворен за сообраќај е експресниот пат Штип – Радовиш. Сообраќајот се одвива по стариот пат, информираат од Авто-мото сојуз на Македонија. Сообраќајот на останатите државните патишта се одвива непречено, по ...

Од понеделник времен режим на сообраќај на патот прилеп-битола

Тера - 08.12.2023

Автомото сојузот на Македонија информира дека започнувајќи од 11.12.2023 година (понеделник) ќе биде изменет режимот на сообраќај на магистралниот пат A3, делница Прилеп-Битола поради изведување на геотехнички истражувања на коловозот.

Сообраќајот на автопатот Штип – Радовиш во прекин поради сообраќајна незгода

Слободен Печат - 08.12.2023

Поради сообраќајна незгода од 17:30 часот затворен за сообраќај е експресниот пат Штип – Радовиш. Сообраќајот се одвива по стариот пат, информираат од Авто-мото сојуз на Македонија. Сообраќајот на останатите државните патишта се одвива непречено, по ...

Сообраќајот на автопатот Штип – Радовиш во прекин поради сообраќајна незгода

24Инфо - 08.12.2023

Поради сообраќајна незгода од 17:30 часот затворен за сообраќај е експресниот пат Штип – Радовиш. Сообраќајот се одвива по стариот пат, информираат од Авто-мото сојуз на Македонија. Сообраќајот на останатите државните патишта се одвива непречено, по ...

Сообраќајот на автопатот Штип – Радовиш во прекин поради сообраќајна незгода

Локално - 08.12.2023

Поради сообраќајна незгода од 17:30 часот затворен за сообраќај е експресниот пат Штип – Радовиш. Сообраќајот се одвива по стариот пат, информираат од Авто-мото сојуз на Македонија. Сообраќајот на останатите државните патишта се одвива непречено, по ...

Сообраќајот на автопатот Штип – Радовиш во прекин поради сообраќајна незгода

Lider - 08.12.2023

Поради сообраќајна незгода од 17:30 часот затворен за сообраќај е експресниот пат Штип – Радовиш. Сообраќајот се одвива по стариот пат, информираат од Авто-мото сојуз на Македонија. Сообраќајот на останатите државните патишта се одвива непречено, по ...

Сообраќајот на експресниот пат Штип – Радовиш во прекин поради сообраќајна незгода

Бриф - 08.12.2023

Поради сообраќајна незгода од 17:30 часот затворен за сообраќај е експресниот пат Штип – Радовиш. Сообраќајот се одвива по стариот пат, информираат од Авто-мото сојуз на Македонија. Сообраќајот на останатите државните патишта се одвива непречено, по ...

Сообраќајот на експресниот пат Штип - Радовиш во прекин поради сообраќајна незгода

Канал5 - 08.12.2023

Поради сообраќајна незгода од 17:30 часот затворен за сообраќај е експресниот пат Штип – Радовиш. Сообраќајот се одвива по стариот пат, информираат од Авто-мото сојуз на Македонија. Сообраќајот на останатите државните патишта се одвива непречено, по ...

Сообраќајот на автопатот Штип – Радовиш во прекин поради сообраќајна незгода

Во Центар - 08.12.2023

Поради сообраќајна незгода од 17:30 часот затворен за сообраќај е експресниот пат Штип – Радовиш. Сообраќајот се одвива по стариот пат, информираат од Авто-мото сојуз на Македонија. Сообраќајот на останатите државните патишта се одвива непречено, по ...

Сообраќајот на експресниот пат Штип – Радовиш во прекин поради сообраќајна незгода

Република - 08.12.2023

Поради сообраќајна незгода од 17:30 часот затворен за сообраќај е експресниот пат Штип – Радовиш. Сообраќајот се одвива по стариот пат, информираат од Авто-мото сојуз на Македонија. Сообраќајот на останатите државните патишта се одвива непречено, по ...

Патот Штип – Радовиш во прекин поради сообраќајна незгода

ММС - 08.12.2023

Поради сообраќајна незгода од 17:30 часот затворен за сообраќај е експресниот пат Штип – Радовиш. Сообраќајот се одвива по стариот пат, информираат од Авто-мото сојуз на Македонија. Сообраќајот на останатите државните патишта се одвива непречено, по ...

ПЕТМИНА ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА Несреќата се случила на патот Штип-Радовиш

+инфо - 08.12.2023

Полициски екипи вршат увид на местото на несреќата, а сообраќајот се пренасочува по стариот пат. Сообраќајна несреќа во која има повредени лица попладнево се случила на експресниот пат Штип – Радовиш.

Пет лица повредени во сообраќајка на патот Штип-Радовиш

Слободен Печат - 08.12.2023

Сообраќајна несреќа во која има повредени лица попладнево се случи на експресниот пат Штип – Радовиш. Според првичните информации со кои распола полицијата во несреќата повредени се пет лица, а учествувале две патнички возила.

Повредени пет лица во сообраќајка на патот Штип-Радовиш

Либертас - 08.12.2023

Во судир меѓу две возила на патот Штип – Радовиш полесно повредени се пет лица. Сообраќајната несреќа се случила на експресниот пат Штип – Радовиш. Според првичните информации во несреќата учествувале две патнички возила.

Сообраќај пo наместа влажни коловози

Канал5 - 09.12.2023

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, пo наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за ...

Од задутре изменет режим на сообраќај на магистралниот пат Прилеп-Битола

Бизнис Вести - 09.12.2023

Поради изведување на геотехнички истражувања на коловозот од задутре ќе биде изменет режимот на сообраќај на магистралниот пат A3, делница Прилеп-Битола, информира АМСМ. -Времениот режим на сообраќај ќе се одвива согласно одобрен сообраќаен проект и ...