TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Што сè опфаќа богатството на Гејтс вредно 130 милијарди долари и што би можело да ѝ припадне на неговата сопруга

Точка - 04.05.2021

Имотот на Бил Гејтс се проценува на околу 130 милијарди долари, а тој и сопругата Мелинда не потпишале предбрачен договор, па распределбата на богатството допрва доаѓа. Разводот на Бил и Мелинда Гејтс воедно ќе биде и најголемата поделба на ...

За разводот на Мелинда и Бил Гејтс се огласи и нивната ќерка Џенифер: Ова беше предизвик за целото наше семејство

Слободен Печат

Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат – ги спои работата, па ја основаа најголемата фондација на светот

Сакам да кажам

Бил и Мелинда Гејтс најавија развод по 27 години брак

Точка

(Видео) Се разведуваат Бил и Мелинда Гејтс – Како ќе се подели богатството

ММС

Бил Гејтс се разведува

Р.С.Европа

Ќерката на Гејтс се огласи за разводот: „Предизвикачки период за целото наше семејство“

Локално

Lider Локално

Кој е Грег Абел, наследникот на Ворен Бафет?

Пари - 04.05.2021

Наследувањето на Ворен Бафет ќе биде тешко. Но се чини дека оваа предизвикувачка задача ќе му се допадне на Грег Абел, кој моментално е потпретседател на Беркшир Хатавеј. Бафет овие денови изјави дека 58-годишниот извршен директор ќе преземе бизнис ...

Ворен Бафет го именуваше својот наследник во „Berkshire Hathaway“

Нетпрес

Бафет: Високата инфлација е веќе реалност

Акцент

Најблискиот човек на милијардерот Ворен Бафет: Биткоин е одвратен и го користат криминалци

Пари - 04.05.2021

Чарли Мангер, десната рака на милијардерот Ворен Бафет во мултинационалната компанија „Беркшир Хатвеј“, во саботата остро го критикуваше биткоинот нарекувајќи ја криптовалутата „одвратна“ и „спротивна на интересите на цивилизацијата“.

Заменикот на милијардерот Бафет: Биткоинот е одвратен и го користат криминалци

Слободен Печат

Десната рака на Ворен Бафет: „Биткоинот е одвратен“

Локално