TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џафери: Крмов ќе ја плати штетата што ја направи во Собрание

Слободен Печат - 20.11.2023

Граѓаните нема да ги плаќаат искршените комјутери, туку штетата ќе си ја плати пратеникот од Левица, Борис Крмов, кажа собранискиот спикер, Талат Џафери откако попладнево пратеникот на Левица искрши компјутер на собраниска ...

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Kрмов искрши мoнитор, микрофон, фрлаше амандмани, а Апасиев удираше печат со чевел

Фактор

Изгласан новиот Деловник, Џафери рече дека собранискиот систем е оштетен, ќе работат во „Купола“

МКД

Пратеникот Крмов искрши монитор и микрофон во Собранието, лут што не беа прифатени амандманите на Левица за Деловникот

Сакам да кажам

Изгласан новиот Деловник, по инцидентите Крмов и Апасиев гласаа против

Слободен Печат

Изгласан новиот Деловник, Левица го оштети системот за работа во пленарната сала на Собранието

еМагазин

Хаос во Собранието: Крмов искрши монитор и микрофони, па со Апасиев фрлаа хартии кон Мисовски

Канал5

Lider Фокус Антропол Пулс24 еМагазин Press24 Локално 24Инфо

Материјалната штета што ја направи Крмов од Левица ќе си ја плати тој, вели Талат Џафери и потсетува дека околу ...

Сакам да кажам - 20.11.2023

По револт, насилно однесување, пцости и навреди во пленарната собраниска сала, упатени од двајцата пратеници на Левица Борислав Крмов и Димитар Апасиев, власта и ВМРО-ДПМНЕ со 83 гласа „за“ го донесоа новиот Собраниски деловник.

Собранието го изгласа новиот Деловник, инцидентот со Левица ја „онеспособи“ салата

Р.С.Европа

Закани, пцости, и насилство во собраниската сала – изгласан новиот Деловник за работа, ќе важи од наредниот собраниски состав

Телма

Крмов: Сите пратеници се против Левица, исти сте, важни ви се само функциите

МКД

Апасиев и Крмов контра измените на деловникот - настрада компјутерот и фрлаа со хартија кон Мисовски

24 Вести

Инцидент во Собрание: Пратеници од Левица го нападнаа потпретседателот Мисовски

Р.С.Европа

Евтина драма на триото СДСМ, ДУИ и Левица: Дали следува физички инцидент за подигнување на рејтингот?

Курир

Либертас 4NEWS Centar Денешен Нетпрес Вести плус 24Инфо Lider

(ВИДЕО) Апасиев со чевел им ставаше печат на амандманите: „Ова е по сите шверцерски стандарди на ДУИ“

А1 On - 20.11.2023

После втората пауза дадена во Собрание поради инцидентите во кои пратениците на Левица, ревлтирани од неприфаќањето на амандманите за измени на Деловникот, кршеа монитори и фрлаа хартија, се јави процедурално Димитар Апасиев.

Aпасиев ги расфрла амандманите, а Крмов повторно откорна и фрли монитор

МКД

(ВИДЕО) Пратеникот Крмов од Левица искрши монитор, микрофони и фрлаше хартии кон потпретседателот Мисовски

360 степени

(Видео) „Прекинете ја седницата“ – Крмов од Левица скрши монитор, со Апасиев фрлаа амандмани кон Мисовски

Макфакс

Крмов го откорна и фрли мониторот на претседавачот на Собранието и го гаѓаше со амандмани (ВИДЕО)

МКД

(ВИДЕО) Левица пак демолираше во Собрание: „На ова пудлициве од ВМРО сите им се лижат оти ќе прават Влада“

А1 On

(Видео) Прекината седницата за измени на Деловникот

Антропол

Независен А1 On Антропол Н.Македонија Zoom Скопје1 24 Вести ТВ21

Најчевска: Поддржувачите на СДСМ многу се загрижија за уништувањето на државниот имот, ама ич не им е гајле што ...

Фактор - 20.11.2023

Левица денеска направи инцидент во Собранието, откако нивните пратеници Борислав Крмов и Димитар Апасиев фрлија амандмани, скршија монитор и микрофон. Потоа дел од пратениците се пожалија преку медиумите дека нивните колеги од Левица оставиле хаос ...

Инцидент во Собрание: Апасиев и Крмов скршија компјутер и фрлаа со листови

Алфа

(видео)Инцидент во Собранието, нападнат заменик претседателот Мисовски, пратеници од Левица го искршија мониторот, ги уништија микрофоните и фрлаа купишта амандмани

Телма

ВИДЕО: Апасиев го гаѓаше Мисовски во глава

Либертас

(видео) Инцидент во Собрание: Апасиев и Крмов фрлаа по потпретседателот, по што му го скршија компјутерот

ММС

(ВИДЕО) Инцидент во Собрание: Крмов од Левица искрши компјутер, Апасиев го гаѓаше Мисовски со амандмани

Lider

(ВИДЕО): Крмов и Апасиев од Левица предизвикаа инцидент во Собранието

Zoom

MakPress

[ВИДЕО] Агресија и насилство – Пратениците на Левица дивееја во Собрание и физички го нападнаа Мисовски

Рацин - 20.11.2023

Левица демолираше државен инвентар, имот на народот на Северна Македонија и направија голема материјална штета со оштетување на инвентар и опрема со крешење монитори и микрофони во законодавниот дом.

ВИДЕО: Продолжуваат тензиите во македонското Собрание, Левица бара седницата да се прекине

Слободен Печат

Евтина драма на Левица во Собрание, споредни договорени улоги имаа Џафери и Мисовски

Република

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО СОБРАНИЕТО: Kрмов ги фрлаше амандманите кон Мисовски, му се придружи и Апасиев

Фактор

1461 амандман од Димитар Апасиев,Борислав Крмов ги расфрла кон Мисовски

Во Центар

Безредие во Собранието, летаат амандмани, монитори, телефони…

Gostivarpress.mk

По продолжение на седницата нов инцидент на пратениците на Левица

Сител

365 Press24 CivilMedia Frontline Локално Centar 24Инфо Тера

Собранието го донесе новиот Деловник за работа,ќе се применува од следниот парламентарен состав

Канал5 - 20.11.2023

Собранието во рамки на 131. седница вечерва со 83 гласа „за“ и двајца „против“ го донесe новиот Деловник за работа на Парламентот, што ќе се применува од наредниот собраниски мандат. Новиот Деловник е резултат на неколкугодишни разговори меѓу ...

Собранието го донесе новиот Деловник за работа, ќе се применува од следниот парламентарен состав

ТВ21

Собранието го донесе новиот Деловник за работа – сите го гласаа освен Левица

Локално

Собранието го донесе новиот Деловник за работа, ќе се применува од следниот парламентарен состав

4NEWS

Собранието го донесе новиот Деловник за работа, ќе се применува од следниот парламентарен состав

24 Вести

Собранието го донесе новиот Деловник за работа, ќе се применува од следниот парламентарен состав

Н.Македонија

Собранието го донесе новиот Деловник за работа, ќе се применува од следниот парламентарен состав

Zoom

А1 On 365 Курир Фокус Вечер Прес +инфо Либертас Press24

Апасиев со чевел им „удираше“ печат на амандманите за измени на Деловникот

Фокус - 20.11.2023

По инцидентот во Собрание и по паузата што беше дадена, на говорница излезе пратеникот од „Левица“, Димитар Апасиев и со чевел им „удираше“ печат на амандманите за измени на Деловникот којпто не им веа прифатени со обрзоложение дека не биле заверени ...

НОВ СКАНДАЛ ВО СОБРАНИЕТО: Aпасиев со чевелот удираше печат на амандманите

Фактор

(Видео) Апасиев со чевел удираше печат во Собрание

ММС

(ВИДЕО) Шоуто нема крај: Апасиев со чевел им удираше печат на амандманите

Lider

Услов за да влеземе во Влада ќе биде вие да скапете во затвор – Апасиев му се обрати на Џафери

Скопје1 - 20.11.2023

Пратеникот Димитар Апасиев побара да се тргне точката за измена на собранискиот Деловник од дневниот ред на пленарната седница, додека на претседателот Талат Џафери му порача дека нема да му прости и дека услов за да Левица влезе во Влада ќе биде ...

Услов за да влеземе во Влада ќе биде вие да скапете во затвор – Апасиев му се обрати на Џафери

Антропол