TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крвна одмазда: Убиениот кај Блаце е татко на убиецот на Оки

Скопје1 - 26.02.2024

Убиството кај Блаце е поврзано со крвна одмазда и пресметката меѓу криминалните подземја во Скопје. “Скопје1” дознава дека убиениот е татко на осомничениот за убиството на Оки во Грција и Жила во Шиша бар. Убиениот се вика Зелќиф Туша, татко на Гани.

Познат идентитетот на убиениот маж: Неговиот син е во затвор за убиството на Оки?!

Курир

Убиство во скопско Блаце – убиен таткото на осомничениот за убиството на Оки?

Фокус

Вечерва убиство во Блаце

Press24

Убиство пред малку во околината на Скопје убиен татко на криминалец?

24Инфо

УБИСТВО ВЕЧЕРВА ВО СКОПЈЕ: Убиен татко на познат криминалец, дали станува збор за крвна одмазда?

Курир

Убиен е маж кај Блаце- неофицијално, неговиот син го убил Орхан Бајрами

Канал5

Република Press24 Во Центар Телма МКД Сител 4NEWS Lider

Гангстерска војна: Потенцијална поврзаност меѓу убиството на Туша кај Блаце и пожарот во Кафулето „Барон“ – реванш меѓу ...

Lider - 26.02.2024

Кафулето „Барон“, именувано по една од озлогласените скопски банди, беше зафатено од пламен пред убиството на таткото на Гани Туша, што ги засили сомнежите за поврзаност меѓу инцидентите. Кафулето „Барон“, именувано по една од озлогласените скопски ...

Пред убиството на Туша било запалено кафулето “Барон” по кое името го носи една од скопските банди

Телма

Пред убиството на Туша било запалено кафулето „Барон“ по кое името го носи една од скопските банди

Press24

Пред убиството на Туша било запалено кафулето „Барон“ по кое името го носи една од скопските банди

4NEWS

Пред убиството на Туша било запалено кафулето „Барон“ по кое името го носи една од скопските банди

Курир

Убиен таткото на Гани Туша кој е во затвор за убиството на Оки

Денешен

ПОЖАР ВО КАФУЛЕТО „БАРОН“ ВО ЧАИР, ДАЛИ Е ПОВРЗАН СО УБИСТВОТО ВО БЛАЦЕ? Синот на убиениот бил член на криминалната група со истото име

+инфо

Либертас