TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Афера „Шпион“: 30 дена притвор за 16 осомничени

Таратур - 19.09.2013

Притвор од 30 дена добија осомничените во акцијата „Шпион“. Пред истражен судија одговарале до вчерашните рани утрински часови. Насер Руфи, еден од адвокатите на дел од обвинетите потврди дека двајца ...

Атина се обидува да се амнестира

Дневник - 18.09.2013

„Скопје се обидува да ја вовлече Грција во скандал со шпионажа“. Ова е неофицијалниот став на грчката влада што го пренесе весникот „Kатимерини“ преку кој јужниот сосед се обиде да се амнестира ...

Притвор за ''шпионите'', политичари им биле соработници

Сител - 18.09.2013

Најголем дел од осомничените во акцијата Шпион, пред истражен судија дале искази, а малкумина го искористиле правото да се бранат со молчење. 16-тмина добила притвор од 30 дена, на еден од ...

Осомничените во “Шпион” добија 30 дневен притвор

Алфа - 18.09.2013

Од вкупно 20 кривични пријави кој полицијата им ги поднесе на осомничените во големата полициска акција “Шпион”, истражен судија од основниот суд Скопје 1, мерка притвор им одреди на 16 лица.

Притвор од 30 дена за 16 осомничени од Шпион

Вест - 18.09.2013

Истражниот судија во Основниот суд Скопје 1 им одредил мерка притвор од 30 дена на 16 притворени во акцијата "Шпион", додека, пак, на вработениот во Државниот архив, поради влошената здравствена ...

АКЦИЈА ШПИОН: Ефремов бил мозокот на операцијата, Маџовски уценувал

Телеграф - 18.09.2013

Кривичниот суд детално ги претстави делата за кои се товарат сите осомничени Истражниот судија при одделението за организиран криминал и корупција при Кривичниот суд донесе решение за спроведување ...

Притвор од 30 дена за 16 осомничени од „Шпион“

Алфа - 18.09.2013

Истражниот судија во Основниот суд Скопје 1 им одреди мерка притвор од 30 дена на 16 притворени во акцијата „Шпион“, а на еден од осомничените мерка домашен притвор поради лоша здравствена состојба.

Поради „Шпион“ сите во притвор

А1 On - 18.09.2013

Шеснаесетмина од приведените во акцијата „Шпион“ добија по 30 дена притвор. На вработен во Државниот архив му е одреден домашен притвор поради здравствени причини, а на тројца по коин се трага меѓу ...

„Шпионите“ завршија во Шутка

+инфо - 18.09.2013

За сите дваесетмина осомничени во полициската акција „Шпион“ има мерка притвор од 30 дена. Оваа одлука ја донесе истражниот судија на Основниот суд Скопје 1 кој ја води истражната постапка. В.С.

Притвор за осомничените во акцијата „Шпион“

Deutsche Welle - 18.09.2013

16 осомничени во акцијата „Шпион“ добија 30 дневен притвор, а на едно лице поради здравствени причини му е одреден домашен притвор. Притвор во отсуство им е одреден и на тројцата осомничени, меѓу ...

Осомничените за "Шпион" добија 30-дневен притвор

eReporter - 18.09.2013

Истражниот судија им определи 30-дневен притвор на 16 лица уапсени во големата полициска акција, осомничени за шпионажа, злосторничко здружување, злоупотреба на службената положба, уцени и измами.

Шпион: Притвор од 30 дена за 16 лица,еден во домашен притвор

Нова ТВ - 18.09.2013

Шеснаесетмина осомничени во акцијата „Шпион“ добија мерка притвор во траење од 30 дена. Истражниот судија, на еден од приведените му одреди домашен притвор поради неговата здравствена состојба.

30 дена притвор за осомничените во „Шпион“ – еден е во домашен притвор

МК News - 18.09.2013

По 30 дена притвор им одреди ноќеска истражниот судија на 16те осомничени во акциата Шпион. На еден од осомничените му е одредена мерка домашен притвор пораи здравствената состојба а на тројцата по ...

Притвор за осомничените во „Шпион“

Макфакс - 18.09.2013

Истражен судија им одреди 30 – дневен притвор на 16 уапсени во акцијата „Шпион“ кои беа изведени пред суд, освен на еден кој ќе оди во домашен притвор поради лошата здравствена состојба.

Притвор за осомничените од "Шпион"

Н.Македонија - 18.09.2013

Рано утринава истражен судија им одреди 30 дневен притвор на осомничените од акцијата "Шпион" Во притвор во истражниот затвор "Скопје" во Шутка се однесени 16 -тмина.

Акција “Шпион“: 30 дена притвор за 16 лица, еден во домашен притвор

Локално - 18.09.2013

Еден од уапсените осомничени во акцијата “Шпион“/ Фото: telegraf.mk 16 осомничени во акцијата “Шпион“ добија мерка притвор во траење од 30 дена. По целодневниот распит, 30-дневен притвор доби поголем ...

Притвор за 16-ина од „Шпион“

Република - 18.09.2013

Истражниот судија им одредил мерка притвор на 16 лица уапсени во акцијата „Шпион“. По целодневниот распит 30 дневен притвор доби поголем дел од групата. На еден од осомничените В.С.

Божиновски: Нека распишат потерница по мене, па ќе дојдам

Нова ТВ - 18.09.2013

„Признавам јавно: Се што правам последните седум години е раск..цување на наркодилерската извршна власт во Република Македонија...“, напиша денеска на својот Фејсбук профил, Зоран Божиновски откако ...

Притвор за шеснаестмина шпиони

Press24 - 18.09.2013

Шеснаесетмина осомничени во акцијата „Шпион“ добија мерка притвор во траење од 30 дена. Истражниот судија, на еден од приведените му одреди домашен притвор поради неговата здравствена состојба.

30 дена притвор за осомничените во „Шпион“

Канал5 - 18.09.2013

По 30 дена притвор им одреди ноќеска истражниот судија на 16те осомничени во акциата Шпион. На еден од осомничените му е одредена мерка домашен притвор пораи здравствената состојба а на тројцата по ...

Притворени 16 уапсени во акцијата „Шпион“

Нетпрес - 18.09.2013

Мерка притвор во траење од 30 дена им изрече истражниот судија на 16 осомничени во акцијата „Шпион“. На еден од приведените му е одреден домашен притвор, поради неговата здравствена состојба.

„Шпион“: 30 дена притвор за 16 лица

Курир - 18.09.2013

Истражниот судија во Основниот суд Скопје 1 им одреди мерка притвор од 30 дена на 16 притворени во акцијата „Шпион“, а на еден од осомничените мерка домашен притвор поради лоша здравствена состојба.

Притвор за осомничените во „Шпион“

Тера - 18.09.2013

Истражен судија им одреди 30 – дневен притвор на 16 уапсени во акцијата „Шпион“ кои беа изведени пред суд, освен на еден кој ќе оди во домашен притвор поради лошата здравствена состојба.

30 дена притвор за осомничените во „Шпион“

Локално - 18.09.2013

По 30 дена притвор им одреди ноќеска истражниот судија на 16те осомничени во акциата Шпион. На еден од осомничените му е одредена мерка домашен притвор пораи здравствената состојба а на тројцата по ...

Притворени 16 уапсени во акцијата "Шпион"

Точка - 18.09.2013

Мерка притвор во траење од 30 дена им изрече истражниот судија на 16 осомничени во акцијата "Шпион". На еден од приведените му е одреден домашен притвор, поради неговата здравствена состојба, а еден ...

Притвор од 30 дена за осомничените во „Шпион“

Кирилица - 18.09.2013

Истражниот судија во Основниот суд Скопје 1 им одреди мерка притвор од 30 дена на 16 притворени во акцијата „Шпион“, а на еден од осомничените мерка домашен притвор поради лоша здравствена состојба.

Притвор за осомничените во „Шпион“

Кајгана - 18.09.2013

Истражен судија им одреди 30 дневен притвор на 16 уапсени во акцијата „Шпион“ кои беа изведени пред суд, освен на еден кој ќе оди во домашен притвор поради лошата здравствена состојба.

Притвор за Шеснаесетмина осомничени во Шпион

Телма - 18.09.2013

Шеснаесетмина осомничени во акцијата „Шпион“ добија мерка притвор во траење од 30 дена. Истражниот судија, на еден од приведените му одреди домашен притвор поради неговата здравствена состојба.

Притвор за приведените во аферата „Шпион“

Р.С.Европа - 18.09.2013

Притвор од 30 дена им е изречена на 16 осомничени во акцијата „Шпион“. На еден од приведените му е одреден домашен притвор, поради неговата здравствена состојба, а еден е ослободен.

Акција „Шпион“: 30 дена притвор за 16 осомничени

24 Вести - 18.09.2013

Истражниот судија во Основниот суд Скопје 1 им одреди мерка притвор од 30 дена на 16 притворени во акцијата „Шпион“, а на еден од осомничените мерка домашен притвор поради лоша здравствена состојба.

Триесет дена притвор за 16 осомничени во „Шпион“

Утрински - 18.09.2013

Судот донел одлука, истражниот процес да се одвива зад затворени врати поради доверливоста на дел од материјалите во предметот Шеснаесетмина осомничени во акцијата „Шпион“ добија мерка притвор во ...

Притвор од 30 дена за 16 осомничени од „Шпион“

Капитал - 18.09.2013

Истражниот судија во Основниот суд Скопје 1 им одреди мерка притвор од 30 дена на 16 притворени во акцијата „Шпион“, а на еден од осомничените мерка домашен притвор поради лоша здравствена состојба, ...

Притвор за 16 од осомничените во акцијата „Шпион“, за еден домашен притвор

Либертас - 18.09.2013

Истражен судија им одреди 30 дневен притвор на 16 уапсени во акцијата „Шпион“ кои беа изведени пред суд, освен на еден кој ќе оди во домашен притвор поради лошата здравствена состојба.

Притвор од 30 дена за 16 лица во „Шпион“, за еден домашен притвор

Фактор - 18.09.2013

Шеснаесетмина осомничени во акцијата „Шпион“ добија мерка притвор во траење од 30 дена, а на еден од приведените, истражниот судија, му одреди домашен притвор поради неговата здравствена состојба.

Притвор од 30 дена за 16 осомничени од „Шпион“

МРТ - 18.09.2013

Истражниот судија во Основниот суд Скопје 1 им одреди мерка притвор од 30 дена на 16 притворени во акцијата „Шпион“, а на еден од осомничените мерка домашен притвор поради лоша здравствена состојба.

Притвор за осомничените во „Шпион“

Канал 77 - 18.09.2013

Истражен судија им одреди 30–дневен притвор на 16 уапсени во акцијата „Шпион“ кои беа изведени пред суд, освен на еден кој ќе оди во домашен притвор поради лошата здравствена состојба.

Шеснаесет шпиони добија притвор од 30 дена

Сител - 18.09.2013

Шеснаесетмина осомничени во акцијата „Шпион“ добија мерка притвор во траење од 30 дена. Истражниот судија, на еден од приведените му одреди домашен притвор поради неговата здравствена состојба.

Притвор од 30 дена за 16 осомничени од „Шпион“

Алсат-М - 18.09.2013

Истражниот судија во Основниот суд Скопје 1 им одреди мерка притвор од 30 дена на 16 притворени во акцијата „Шпион“, а на еден од осомничените мерка домашен притвор поради лоша здравствена состојба.

„Шпион“: Притвор за 16 осомничени, еден во домашен притвор

Бриф - 18.09.2013

Истражен судија им одреди 30 дневен притвор на 16 уапсени во акцијата „Шпион“ кои беа изведени пред суд, освен на еден кој ќе оди во домашен притвор поради лошата здравствена состојба.

Шеснаесетмината шпиони добија притвор

Денешен - 18.09.2013

Истражен судија на шеснаесетмина осомничени во акцијата „Шпион“ им одреди мерка притвор во траење од 30 дена, a на еден од приведените му одреди домашен притвор поради неговата здравствена состојба.

Осомничените во „Шпион“ пред истражен судија, се трага по тројца

24 Вести - 17.09.2013

Приведените 17 лица во полициската акција „Шпион“, осомничени за шпионажа, злосторничко здружување, уцена и измама, рано утрово со доказен материјал се изведени пред истражен судија.

20 кривични пријави во полициската акција „Шпион“

Фактор - 17.09.2013

МВР за полициската акција „Шпион“ поднесе кривична пријава за 20 лица поради шпионажа, злосторничко здружување, злоупотреба на службената положба и овластување, уцена и закана.

Осомничените во „Шпион“ пред истражен судија

Р.С.Европа - 17.09.2013

Приведените 17 лица во полициската акција „Шпион“, осомничени за шпионажа, злосторничко здружување, уцена и измама, изутрината со доказен материјал се изведени пред истражен судија.

Осомничените во „Шпион“ пред истражен судија, се уште се трага по тројца

Алфа - 17.09.2013

Приведените 17 лица во полициската акција „Шпион“, осомничени за шпионажа, злосторничко здружување, уцена и измама, рано утрово со доказен материјал се изведени пред истражен судија.

Јавното обвинителство бара притвор за осомничените во „Шпион“

Фактор - 17.09.2013

Во скопскиот Кривичен суд, во тек е распитот на 17 лица приведени во акцијата „Шпион“ пред истражен судија. Со кривичните пријави, Основното јавно обвинителство, до Судот има доставено и предлог за ...