TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ММФ очекува натамошен раст на кинеските инвестиции на Балканот

А1 On - 13.02.2018

Во својата најнова проценка на балканската инфраструктура, Меѓународниот монетарен фонд најавува дека треба да се очекува зголемување на кинеските инфраструктурни инвестиции на Балканот. ММФ предупредува дека кинеските инвестиции може да доведат и ...

Емотивното видео на iPhone речиси никого не остави рамнодушен (ВИДЕО)

USB - 13.02.2018

Во петок, на 16 февруари годинава се паѓа Кинеската нова година. Тоа е ден кога семејствата во Кина се заедно и кога целата земја прославува. Сепак, една самохрана мајка нема да биде со своето дете.

Кинеската Нова година- Празникот на пролетта се одбележа во Куманово

Kumanovo News - 12.02.2018

Манифестацијата се одржа во Занаетчискиот дом со богата културно-уметничка програма, а привлече голем број на посетители. Присутните ги поздрави директорот на Друштвото за македонско-кинеско пријателство и соработка, Љупчо Маленков, кој го објасни ...

Одбележана кинеската Нова година во Куманово

+инфо - 12.02.2018

Наредната година Куманово ќе одбележи 500 години од своето постоење и при тоа се предвидени манифестации од Кина. Во организација на Друштвото за македонско-кинеско пријателство и соработка, во Занаетчискиот дом Куманово денеска свечено беше ...

Рим, прослава по повод кинеската Нова Година

Алсат-М - 12.02.2018

Овој пат кинеската Нова Година пристигна порано и тоа во Италија за да изненади илјадници туристи во Рим. Кинеската заедница во главниот град на Италија изложи традиционални производи на историскиот плоштад „Пиаза Дел Пополо“.

Кинеската Нова година одбележана во Куманово (ФОТО+ВИДЕО)

Кумановски м. - 12.02.2018

loading... Во Занаетчискиот дом во Куманово денеска беше одбележана кинеската Нова година, во организација на Друштвото за македонско-кинеско пријателство и соработка. Кинеска Нова година или пролетен фестивал во Кина се прославува на различен ...

ММФ очекува натамошен раст на кинеските инвестиции на Балканот...

Н.Македонија - 13.02.2018

ММФ очекува натамошен раст на кинеските инвестиции на Балканот Во својата најнова проценка на балканската инфраструктура, Меѓународниот монетарен фонд најавува дека треба да се очекува зголемување на кинеските инфраструктурни инвестиции на Балканот.

Кинеското влијание во ЕУ и рефлексиите врз Македонија...

Н.Македонија - 12.02.2018

Според експертите, наредниве години се клучни за нашата држава да се позиционира што подобро во економската соработка со Пекинг, но истовремено и да ги одржиме и зајакнеме нашите врски со Европа, каде што природно припаѓаме Кинеското економско и ...

Полицијата во Кина носи очила за препознавање криминалци (ФОТО)

Кумановски м. - 12.02.2018

loading... Кина се повеќе смета не технологијата во борба против криминалот. Кинеската полиција неделава започна да користи посебни очила за препознавање лица на железнички станици, кои можат да идентификуваат потенцијално сомнителни личности во ...

Во Куманово утре ќе се прослави Кинеска Нова година

Kumanovo News - 11.02.2018

Манифестацијата ќе се одржи утре во 13 часот во Занаетчискиот дом, а ќе учествуваат уметници од Македонија и Кина. Кинески песни ќе пејат Сузана Спасовска, Елена Ристовска, сопранот Магдалена Доровска, Внг Лу, Лијано Шинран и други, ќе се чита ...

Одбележана кинеската Нова година во Куманово...

Н.Македонија - 12.02.2018

Одбележана кинеската Нова година во Куманово Во организација на Друштвото за македонско-кинеско пријателство и соработка, во Занаетчискиот дом Куманово денеска свечено беше одбележана кинеската Нова година 4715 која е во знакот на песот.

Кинеската Нова година одбележана во Куманово

Либертас - 12.02.2018

Во организација на Друштвото за македонско-кинеско пријателство и соработка, во Занаетчискиот дом Куманово денеска свечено беше одбележана кинеската Нова година 4715 која е во знакот на песот.

Одбележана кинеската Нова година

Сител - 12.02.2018

Во организација на Друштвото за македонско-кинеско пријателство и соработка, во Занаетчискиот дом Куманово денеска свечено беше одбележана кинеската Нова година 4715 која е во знакот на песот.