TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nokia 5.2 ќе биде премиум смартфон со 48MP камера

Телефони.мк - 12.07.2019

Новиот модел на Nokia што ќе биде со неверојатна задна камера од 48MP, дизајниран со засек во форма на капка вода, всушност се типува дека ќе биде 5.2 верзија. Како што веќе знаете HMD Global склучи договор со Zeiss за квалитетна оптика на камерите ...

Nokia 5.2 ќе поседува камера од 48 MP и Snapdragon 660 чип

USB - 11.07.2019

HMD Global тестира неколку нови Android уреди, кои што ги очекуваме во наредните месеци. Предмет на повеќе шпекулации во последниве недели е моделот кој се развива со кодното име „Daredevil“.

Nokia 9 Pureview сега ќе слика со Live Bokeh

Телефони.мк - 10.07.2019

Nokia 9 Pureview како најнапредниот камера смартфон со дури 5 сензори доби голема софтверска надградба која носи неколку новитети во апликацијата за сликање, но и генерално подобрување на перформансите.