TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Внимавајте: Вешти измамници демнат пред болници, измамен и олеснет млад дебарчанец

Сител - 12.01.2019

Вчера во 16,55 часот во Полициската станица Центар Љ.С.(28) од Дебар пријавил дека истиот ден околу 15,30 часот на улицата “Тодор Александров“ од страна на две лица бил измамен и му земале 5.000 денари.

Дебарец измамен од две лица, му зеле 5 000 денари, а како гаранција му оставиле нараквица

Макфакс - 12.01.2019

Вчера во текот на денот 28-годишен жител на Дебар во полициската станица Центар пријавил дека околу 15 часот и 30 минути на улицата „Тодор Александров“ од страна на две лица бил измамен и му биле одземени 5.000 денари, соопштија од полицијата.

Внимавајте измамници чекаат плен пред клиничкиот центар, олеснат дебарчанец

24Инфо - 12.01.2019

Внимавајте измамници чекаат плен пред клиничкиот центар, олеснат дебарчанец Вчера во 16,55 часот во Полициската станица Центар Љ.С.(28) од Дебар пријавил дека истиот ден околу 15,30 часот на улицата “Тодор Александров“ од страна на две лица бил ...

"Ве молам ни требаат пари за инфузија" - внимавајте да не наседнете на оваа измама во Скопје

Press24 - 12.01.2019

Во 16,55 часот во Полициската станица Центар, 28-годишниот Љ.С. од Дебар пријавил дека истиот ден околу 15,30 часот на улицата “Тодор Александров“ од страна на две лица бил измамен и му земале 5.000 денари.

Дебарец измамен од две лица, му зеле 5 000 денари, а како гаранција му оставиле нараквица

24Инфо - 12.01.2019

Вчера во текот на денот 28-годишен жител на Дебар во полициската станица Центар пријавил дека околу 15 часот и 30 минути на улицата „Тодор Александров“ од страна на две лица бил измамен и му биле одземени 5.000 денари, соопштија од полицијата.

Двајца скопјани со измама украле 5.000 денари од непознат човек

ТВ21 - 12.01.2019

Во Полициската станица Центар Љ.С.(28) од Дебар пријавил дека истиот ден околу 15,30 часот на улицата “Тодор Александров“ од страна на две лица бил измамен и му земале 5.000 денари. Лицата го пресретнале оштетениот и му кажале дека на едниот од нив ...

Дебарчанец бил измамен за 5.000 денари

Локално - 12.01.2019

Во петокот, во 16,55 часот во Полициската станица Центар Љ.С.(28) од Дебар пријавил дека истиот ден околу 15,30 часот на улицата „Тодор Александров“ од страна на две лица бил измамен и му земале 5.000 денари.

Двајца скопјани со измама украле 5.000 денари од непознат човек

4NEWS - 12.01.2019

Во Полициската станица Центар Љ.С.(28) од Дебар пријавил дека истиот ден околу 15,30 часот на улицата “Тодор Александров“ од страна на две лица бил измамен и му земале 5.000 денари. Лицата го пресретнале оштетениот и му кажале дека на едниот од нив ...

Му земале 5000 денари, а како гаранција му оставиле лажна нараквица

Скопје1 - 12.01.2019

На 11.01.2019 година во 16,55 часот во Полициската станица Центар Љ.С.(28) од Дебар пријавил дека истиот ден околу 15,30 часот на улицата “Тодор Александров“ од страна на две лица бил измамен и му земале 5.000 денари.

Му побарале 5.000 денари за инфузија и избегале

Опсервер - 13.01.2019

На 11.01.2019 година во 16,55 часот во Полициската станица Центар Љ.С.(28) од Дебар пријавил дека истиот ден околу 15,30 часот на улицата “Тодор Александров“ од страна на две лица бил измамен и му земале 5.000 денари.