TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шкендија има нов бисер: Вчера наполни 16 години, денеска дебитира со – гол (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.11.2020

Младинскиот репрезентативец на Македонија до 17 години, Дашмир Елези има прволигашко деби како од соништата, откако вчера овој офанзивен фудбалер наполни 16 години, а денеска во дербито за титула постигна гол за водство на Шкендија против Шкупи пред ...

Македонскиот Халанд – Супер деби на дерби со гол на 16-годишна возраст

Спортманија - 22.11.2020

На првиот меч за сениорскиот тим на Шкендија успеа да постигне погодок и тоа на дербито со Шкупи Дашмир Елези е еден од најголемите таленти на македонскиот фудбал, а попладнево дебитира за Шкендија на само 16 години и во првиот меч веднаш постигна и ...

Полувреме во ПМФЛ: “Лавовите“ постигнаа три гола, а водат со 2:1, Шкендија води со голот на супер – талентот Елези…

SportMedia - 22.11.2020

Завршија првите полувремиња на петте мечеви од 12.коло во ПМФЛ. Македонија ЃП на гости кај Работнички постигна три гола, но еден во својата мрежа и затоа води со 2:1. Петров и Адем стрелаа за “лавовите“, а овој вториот си даде и гол.

ВИДЕО: „Бисерот“ на Шкендија во избрано друштво – на 16 години погоди во ПМФЛ!

Gol.mk - 22.11.2020

Дашмир Елези тукушто наполни 16 години, а веќе постигна гол во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). И тоа на дебито, во дерби-дуелот против Шкупи во Тетово. Елези беше изненадувањето на Ѓока на овој натпревар.

ПМФЛ – 12. КОЛО: На “Пандевци“ и Пелистер им “гори“, дерби во Тетово, дерби на Арената…

SportMedia - 22.11.2020

По двонеделна пауза поради настапите на нашите репрезентации, викендов се играат натпреварите од 12.коло во ПМФЛ, или прво од вториот круг. Вчера Вардар со 2:0 го победи Борец среде Велес, а денеска на програмата се останатите пет мечеви од ова коло.

Дерби за врвот во Тетово, Шкупи доаѓа кај непоразената Шкендија

Gol.mk - 22.11.2020

По репрезентативната пауза, се враќа македонскиот фудбал. И тоа со големо дерби, кое се игра во Тетово. На Градскиот стадион под Шара ќе се сретнат двете најдобри екипи во досегашниот дел од првенството – Шкендија и Шкупи.

Дерби за титула под Шара: Шкупи само еднаш го освоил Тетово!

Sport 1 - 22.11.2020

Шкендија и Шкупи се издвоија досега сезонава како два најквалитетни тимови кои се кандидати за шампионската круна, па денеска (13 часот) ќе се судрат во второто дерби сезонава и втората пресметка за шампионскиот трон, во најинтересниот меч од 12-то ...

Дерби за ледерката позиција во ПМФЛ: Шкупи гостува во Тетово кај Шкендија

Спортски - 22.11.2020

Денеска на распоредот е дербито на 12. коло во ПМФЛ каде се среќаваат екипите на Шкупи и Шкендија. Овој натпревар е со голема важност за двете екипи бидејќи ова е дуел за лидерското место во македонската фудбалска лига.

Силекс е фаворит, ама Беласица конечно има добра серија во ПМФЛ

Gol.mk - 22.11.2020

Фудбалерите на Силекс во Кратово ќе бараат враќање на победничките патеки против „фенерџијата“ во ПМФЛ, Беласица. По двата порази од Шкупи и Македонија Ѓорче Петров, кратовчани мотивирани ќе ги дочекаат струмичани во дуелот од 12 коло.

Борба за врвот во Тетово – Шкендија секогаш е фаворит на свој терен

Спортманија - 22.11.2020

Пет интересни меча од домашното првенство започнуваат во 13 часот Лидерот Шкендија ќе го пречека Шкупи во дербито на првопласираните две екипи во Прва македонска фудбалска лига. По досега одиграните 11 кола, Шкендија е лидер со 25 бода, додека ...

Шкендија – Шкупи, Бесарт против Дарбо: Ден за СУПЕР-ДЕРБИ под Шара!

SportMedia - 22.11.2020

Денеска во 13 часот, на Градскиот стадион во Тетово, ќе се одигра супер – дербито меѓу Шкендија и Шкупи. Тоа се нашите првопласирани екипи во ПМФЛ. Тоа се нашиите две екипи, кои според квалитетот, амбициите и големината, се единствените кои оваа ...

ДЕРБИ НА КОЛОТО: Шкендија за задржување на врвот, Исени најавува победа на Шкупи

Екипа - 22.11.2020

Дербито во 12. коло од Првата македонска фудбалска лига во Тетово каде Шкендија го пречекува Шкупи во желбата за задржување на водечката позиција на табелата. Јасно е дека тетовци ја носат и фаворитската улога, посебно и поради фактот дека Ернест ...

Талески: Квалитетот и играчкиот кадар на Академија Пандев е многу подобар од пласманот

Gol.mk - 22.11.2020

Пелистер влезе во резултатска криза, откако цели два месеци не знае за победа, а единствените две сезонава во ПМФЛ ги запиша против струмичките клубови. Во првиот дуел против Академија Пандев единствениот гол го постигна Србинот Хот и пелистерци ...

Бесар Исени: Шкупи оди во Тетово да победи!

SportMedia - 22.11.2020

Во пресрет на денешниот дуел меѓу Шкендија и Шкупи, ова е дербито на 12. коло, чаирчани се максимално расположени. Сесни се дека поседуваат квалитет за големи нешта, свесни се дека, се разбира ако го дадат максимумот, можеби под Шара ќе дојдат и до ...

Штерјовски е под притисок, Пелистер мора на победа во Струмица

Gol.mk - 22.11.2020

Битолски Пелистер повеќе од еден месец не може да ја пронајде формата. Тимот на Зоран Штерјовски е без триумф во последните пет кола, а следен предизвик ќе биде Академија Пандев , против која „зелените“ веќе еднаш славеа оваа сезона.

ПФМЛ: Шкендија против Шкупи во дербито на колото, Работнички ја дочекува Македонија ЃП

Дриблинг - 22.11.2020

Домашниот фудбалски шампионат продолжува денеска со пет натпревар по воведниот меч одигран вчера на кој Вардар славеше кај Борец со 2:0. Дербито е закажано во Тетово, Шкендија го пречекува Шкупи, неизвесно се очекува да биде и на „Тодор Проески“ во ...

Струга дома е доминантна, важи за фаворит против Ренова

Gol.mk - 22.11.2020

Струга Трим Љум ќе биде домаќин на Ренова во Првата македонска фудбалска лига ( ПМФЛ ) и важи за тотален фаворит на хартија. Стружани дома се импресивни, а по пет одиграни кола имаат четири победи и едно несреќно реми во самиот финиш против Вардар .

Вардар во финишот со два гола го „сруши“ Борец во Велес

Вардар - 21.11.2020

Вардар со три бода се враќа од гостувањето во Велес. Во финишот, во последните 11 минути го сруши тимот на Борец, и се радуваше на победата. Попзлатанов и Цветаноски беа стрелци на головите, со кои „црвено-црните“ стигнаа до овој триумф, после ...

Вардар во завршницата го порази Борец и се врати на победнички патеки

ММС - 21.11.2020

По четири натпревари без победа во Првата македонска фудбалска лига, актуелниот шампион Вардар успеа да победи и да се врати на победнички патеки. Условно речено жртвата на вардарци беше велешки Борец, екипата која беше поразена од Вардар токму на ...

ВИДЕО: Вардар му се одмазди на Борец и стана првиот тим кој го освои Велес

Sport M - 21.11.2020

Eкипата на Вардар со победа над Борец (0-2) стана првиот кој успеал да го освои Велес оваа сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). Вардар во последните десет минути успеа да ги постигне головите, откако играчите на Борец промашија неколку ...

Вардарци му го честитаа роденденот на Васоски со најубавиот поклон

Скопје24 - 21.11.2020

На стартот од 12 коло денеска на Градскиот стадион во Велес екипата на Вардар триумфираше над Борец со 0:2 (0:0). Вардарци стигнаа до оваа победа преку головите на Попзлатанов (79`) и Цветановски (91`).

ФОТО: Вардар го освои Велес

Вечер Прес - 21.11.2020

Единствениот саботен натпревар од 12. коло во македонската Прва фудбалска лига, дуелот во Велес помеѓу екипите на Борец и Вардар, заврши со триумф на актуелниот шампион од 2:0. „Црвено-црните“ дојдоа до посакуваните три бода со погодоците на Јован ...

Михајлов: Самите сме си виновни за поразот, Вардар го оствари она по кое дојде

Gol.mk - 21.11.2020

Горазд Михајлов, стратегот на Борец од Велес, по поразот од Вардар (0-2) не можеше да биде задоволен од играта во нападот на својот тим и многуте пропуштени шанси. Неколку нереализирани зицери и статива е епилогот на овој меч кога ќе се погледне ...

Со два гола во финишот Вардар славеше кај Борец

Сител - 21.11.2020

По репрезентативната пауза и настапот, со натпреварот Борец – Вардар што се играше попладнево во Велес, продолжуваат натпреварите во ПМФЛ со дуелите од 12.коло Во тврд натпревар во кој двете екипи имаа свои добри минути, победникот беше решен во ...

Вардар му се одмазди на Борец за поразот во првото коло

МКД - 21.11.2020

На стартот од сезоната Борец за прв пат го победи Вардар во Скопје, но сега црвено-црните возвратија за тој загубен меч со триумф од 2-0 во Велес. На денешниот меч Борец имаше повеќе од играта и шансите, но Вардар успеа да ги казни промашувањата на ...

Вардар победи во Велес

TopSport - 21.11.2020

Фудбалерите на Вардар, во првиот натпревар од 12.коло, во Велес со 2:0 го победија домаќинот над Борец. Вардар во последните десет минути успеа да ги постигне головите, откако играчите на Борец промашија неколку добри шанси.

Вардар го „скрши“ Борец во завршницата и стана првиот тим кој го освои Велес

Дерби - 21.11.2020

Новото коло во Првата македонска фудаблска лига беше отворен со натпреварот во Велес , во кој домашниот Борец го претрпе првиот пораз на свој терен во актуелната натпреварувачка сезона. Во средба во која се играше многу тврдо и се чинеше дека ќе ...

Вардарци со победа му честитаа роденден на шефот Васоски

Спортманија - 21.11.2020

Последните два порази на Борец во Велес се против најтрофејниот македонски клуб. Вардар со 2-0 славеше на гостувањето кај Борец, со два гола во последните десетина минути. Попзлатанов и Цветановски му ја донесоа четвртата победа на Вардар сезонава.

Само Вардар знае како во Велес! Велешани промашуваа, Попзлатанов и Цветановски казнуваа… (ВИДЕО)

SportMedia - 21.11.2020

Неверојатен меч. Борец со многу подобра игра, со многу повеќе шанси, но Вардар победи и тоа благодарение на одличните последни 15 минути. Олигледно е дека само Вардар знае како се победува во Велес, денеска со 2:0, со головите на Попзлатанов и ...

Велес може само Вардар да го освои: Црвено-црните ги казнија сите утки на Борец (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.11.2020

После четири меча без пораз Вардар излезе од резултатски кризниот период, па успеа вторпат на гостувањата во оваа 2020 година да го освои Велес и да му се реваншира на Борец за поразот во Скопје на стартот на сезоната, со триумфот со 2-0 со кој ...

Вардар го победи Борец и се проби во горниот дел на табелата во ПМФЛ

Опсервер - 21.11.2020

Велес, 21 ноември 2020 () – Во првиот натпревар од 12. коло од Првата македонска фудбалска лига, Вардар попладнево во Велес го совлада Борец со 2:0. Стрелци на головите беа Јован Попзлатанов и Матеј Цветаноски во последните десетина минути, откако ...

Вардар му подари роденденска победа на тренерот Васоски

Слободен Печат - 21.11.2020

Продолжија возбудувањата во Првата македонска лига, на стартот од 12 коло денеска на Градскиот стадион во Велес екипата на Вардар триумфираше над Борец со 0:2 (0:0). Вардарци ги освоија трите бода во финишот од средбата со головите на Попзлатанов ...

Само Вардар знае како се победува во Велес

Спортклуб - 21.11.2020

По шест натпревари без пораз и победи против Шкендија, Академија Пандев, Македонија ЃП и Пелистер, екипата на Борец го претрпе првиот неуспех на домашен терен во 2020 година. Уште повеќе, тоа е само втор пораз откако лани се врати во прволигашка ...

ВИДЕО: Вардар со два гола го реши Борец и прв го освои Велес!

Gol.mk - 21.11.2020

Актуелниот фудбалски првак на Македонија , екипата на Вардар , покажа дека во тимот има уште „штоф“ за успеси и со победа кај Борец (0-2) стана првиот кој успеал да го освои Велес оваа сезона во Првата македонска фудбалска лига ( ПМФЛ ).

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Борец на колена пред шампионот

Дриблинг - 21.11.2020

Актуелниот првак Вардар со два гола во завршните 15 минути го совлада Борец со 2-0, нанесувајќи им го на велешани првиот домашен пораз сезонава во ПМФЛ. Премиерниот гол во 12 коло во ПМФЛ беше дело на Попзлатанов во 79 минута, а конечните 2-0 во ...

Вардар му се одмазди на Борец за поразот во првото коло

24Фудбал - 21.11.2020

Се одигра првиот натпревар од предвиденото 12 коло во првата македонска фудбалска лига, а „Црвено црните“ дојдоа до прва победа по четири меча неуспешни обиди да дојдат до три бода. Вардар му се одмазди на Борец за минималниот пораз уште во првото ...

Вардар триумфално во Велес: Борец може со секого во Велес, но не и против црвено-црните

Екипа - 21.11.2020

Фудбалерите на Вардар, и покрај сите проблеми со кои се соочуваат, триумфално го завршија првиот натпревар од 12. коло во ПМФЛ. Црвено-црните со 0-2 славеа на гостувањето против Борец во Велес, со головите на Попзлатанов во 80.

Само Вардар знае како се победува во Велес! 🎥

Спортски - 21.11.2020

Денесо од 13:00 часот во Велес се одигра натпреварот помеѓу Борец и Вардар од првата македонска фудбалска лига. Гледавме натпревар со повеќе шанси, посебно во првото полувреме. Борец доминираше во првото полувреме, искусниот Пеев ј а пропушти ...

ВИДЕО: Вардар низ Велес победнички , ова се двата гола за победа против Борец

Дриблинг - 21.11.2020

Вардар му го нанесе првиот пораз сезонава на Борец на домашен терен , откако попладнево славеше во Велес со 2-0 во премиерниот меч од 12 коло во ПМФЛ. Првото полувреме донесе голем број шанси на двете страни, но без завршница, па мечот замина на ...

Вардар го победи Борец и се проби во горниот дел на табелата во ПМФЛ

Курир - 21.11.2020

Во првиот натпревар од 12. коло од Првата македонска фудбалска лига, Вардар попладнево во Велес го совлада Борец со 2:0. Стрелци на головите беа Јован Попзлатанов и Матеј Цветаноски во последните десетина минути, откако домаќините не реализираа ...

Вардар го победи Борец и се проби во горниот дел на табелата во ПМФЛ

Кајгана - 21.11.2020

Велес, 21 ноември 2020 (МИА) – Во првиот натпревар од 12. коло од Првата македонска фудбалска лига, Вардар попладнево во Велес го совлада Борец со 2:0. Стрелци на головите беа Јован Попзлатанов и Матеј Цветаноски во последните десетина минути, ...

Вардар го победи Борец и се проби во горниот дел на табелата во ПМФЛ

А1 On - 21.11.2020

Во првиот натпревар од 12. коло од Првата македонска фудбалска лига, Вардар попладнево во Велес го совлада Борец со 2:0. Стрелци на головите беа Јован Попзлатанов и Матеј Цветаноски во последните десетина минути, откако домаќините не реализираа ...

Вардар го победи Борец за пробив во горниот дел на табелата во ПМФЛ

Нетпрес - 21.11.2020

Во првиот натпревар од 12. коло од Првата македонска фудбалска лига, Вардар попладнево во Велес го совлада Борец со 2:0. Стрелци на головите беа Јован Попзлатанов и Матеј Цветаноски во последните десетина минути, откако домаќините не реализираа ...

Вардар го победи Борец и се проби во горниот дел на табелата во ПМФЛ

Либертас - 21.11.2020

Во првиот натпревар од 12. коло од Првата македонска фудбалска лига, Вардар попладнево во Велес го совлада Борец со 2:0. Стрелци на головите беа Јован Попзлатанов и Матеј Цветаноски во последните десетина минути, откако домаќините не реализираа ...

Вардар го победи Борец и се проби во горниот дел на табелата во ПМФЛ

MakPress - 21.11.2020

Во првиот натпревар од 12. коло од Првата македонска фудбалска лига, Вардар попладнево во Велес го совлада Борец со 2:0. Стрелци на головите беа Јован Попзлатанов и Матеј Цветаноски во последните десетина минути, откако домаќините не реализираа ...