TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ИЗБОРИ 2024/Стевчо Јакимовски кандидат на ГРОМ за претседател на државата

Zoom - 21.02.2024

Претседателот на ГРОМ и градоначалник на Општина Карпош Стевче Јакимовски е кандидат на оваа партија за претседател на државата, одлучи денеска Централниот одбор на партијата. Јакимовски рече неговото долгогодишно искуство и јасните политички ...

Јакимовски во трка за шеф на државата: Функцијата претседател на Република Македонија може да биде функција достојна за почит

365

Какви шанси има Стев;о Јакимовски во трката за Претсеадтел?

Press24

Стевчо Јакимовски ќе биде претседателски кандидат од ГРОМ

4NEWS - 21.02.2024

Партијата ГРОМ на претстојните претседателски избори ќе излезе со свој кандидат. Според информациите, се работи за актуелниот градоначалник на Карпош, Стевче Јакимовски. Претходно, во јавноста се дозна и дека од СДСМ ќе се кандидира актуелниот ...

Стевчо Јакимовски ќе биде претседателски кандидат од ГРОМ

Република

Стевчо Јакимовски ќе биде претседателски кандидат од ГРОМ

Lider