TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мисајловски: Владата најавува кратење на платите во администрацијата, а се вработуваат нови луѓе

Фокус - 27.03.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, вели дека додека владата најавува кратење на платите во администрацијата, истовремено склучува договори со многу институции. -65 институции потпишуваат нови договори за да се вработат нови луѓе.

Мисајловски: Им велевме, земете средства што побрзо, бидејќи парите ќе станат скапи

ТВ21 - 26.03.2020

Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека постојано посочувале да се земат средства што побрзо затоа што парите ќе станат ...

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ стои на располагање на Владата, да помогнеме

ТВ21 - 26.03.2020

Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ во „Click Plus“ на ТВ21 порача дека ВМРО-ДПМНЕ и стои на располагање на Владата и ќе ...

Мисајловски: СДСМ сака да крати плати, а распишува оглас за административци

+инфо - 26.03.2020

Во вечерашната „Клик Плус“ на ТВ21 телевизија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, во врска со кратењето на платите на администрацијата истакна дека нелогично е да збориме за кратење на плати кога еден куп нови авторски договори се ...

Мисјаловски: Прашувам јавно, зошто е потребно сега да се вработуваат луѓе

ТВ21 - 26.03.2020

Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ во „Click Plus“ на ТВ21 праша јавно зошто токму сега се вработуваат луѓе, „Слушам се вработуваат во Кавадарци, се вработуваат во Гази Баба, можеби грешам, но така слушам, и прашувам зошто е потребно сега да се ...

Мисајловски: Народот треба да знае колку пари фалат!

ТВ21 - 26.03.2020

Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ во „Click Plus“ на ТВ21 порача дека граѓаните мора да ја знаат вистината и треба да знаат колку пари фалат во ...

Мисајловски: Власта ќе ги крати сите плати во администрацијата, а истата денеска потпиша договори за нови вработувања ...

Курир - 26.03.2020

Мора да констатирам една работа дека добиваме различни изјави дали буџетот е ликвиден и дали има доволно пари пред неколку дена слушнавме дека има одлична кондиција и дека блескаме, а сега слушаме дека фалат 1,3 милијарди евра, сега слушнавме и од ...

Мисајловски: Се троши на репрезентации и патувања, наместо да се пренаменат средствата од буџетот за болниците и ...

Курир - 26.03.2020

Во вечерашната „Клик Плус“ на ТВ21 телевизија, потретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, истакна дека сите средства со коишто се може да се помогне треба да се пренаменат,а ставките за репрезентација и патувања сеуште не се кратат од буџетот.

Анѓушев, Манчевски и Мисајловски вечерва во „Click Plus“ – сите бараат помош од Ковид19, но кој ќе помогне?

ТВ21 - 26.03.2020

Вечерва во Click Plus на ТВ21 со Љубиша Цветкоски ќе дебатираме на тема: Ковид-19, сите бараат помош, но кој ќе помогне? Гости во студиото ќе бидат: Кочо Анѓушев, на кого ова ќе му биде прво јавно појавување, после заминувањето од вицепремиерската ...

Мисајловски: На македонската економија, на стопанството му е потребна финансиска поддршка и вистински чекори.

Канал5 - 25.03.2020

Состојбата со корона вирусот удри врз здравјето, но и врз стандардот на државата и на граѓаните. На македонската економија, на стопанството му е потребна финансиска поддршка и вистински чекори.

Мисајловски: Да ги помогнеме македонските компании, да ги спасиме работните места!

Република - 25.03.2020

Купувајте македонски производи, затоа што ја сакаме Македонија! Напиша на Фејсбук потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски. Тој во своето видео обраќање испрати порака до македонските граѓани дека само со купување македонски производи ќе и ...

Мисајловски: Да ги помогнеме македонските компании, да ги спасиме работните места

24Инфо - 25.03.2020

Интегрален текст од видео обраќање на Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ „Состојбата со корона вирусот удри врз здравјето, но и врз стандардот на државата и на граѓаните. На македонската економија, на стопанството му е потребна ...

Мисајловски: Да ги помогнеме македонските компании, да ги спасиме работните места

Либертас - 25.03.2020

Состојбата со корона вирусот удри врз здравјето, но и врз стандардот на државата и на граѓаните. На македонската економија, на стопанството му е потребна финансиска поддршка и вистински чекори.

Мисајловски: Сега е потребно македонските пари да ги инвестираме, да ги вратиме на македонската економија

MakPress - 25.03.2020

Состојбата со корона вирусот удри врз здравјето, но и врз стандардот на државата и на граѓаните. На македонската економија, на стопанството му е потребна финансиска поддршка и вистински чекори.

(ВИДЕО) Мисајловски: Сега е потребно македонските пари да ги инвестираме, да ги вратиме на македонската економија

А1 On - 25.03.2020

„Состојбата со корона вирусот удри врз здравјето, но и врз стандардот на државата и на граѓаните. На македонската економија, на стопанството му е потребна финансиска поддршка и вистински чекори.

Мисајловски: Се троши на репрезентации и патувања, наместо да се пренаменат средствата од Буџетот за болниците и ...

Нетпрес - 26.03.2020

Во вечерашната „Клик Плус“ на ТВ21 телевизија, потретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, истакна дека сите средства со коишто се може да се помогне треба да се пренаменат,а ставките за репрезентација и патувања сеуште не се кратат од буџетот.

Мисајловски: СДСМ сака да крати плати, а во исто време распишува оглас за вработување на административци

24Инфо - 27.03.2020

Во вечерашната „Клик Плус“ на ТВ21 телевизија, потретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, во врска со кратењето на платите на администрацијата истакна дека нелогично е да збориме за кратење на плати кога еден куп нови авторски договори се ...

Мисајловски: Нелогично е да се предлага кратење на плати во услови кога се ангажираат нови договорци

MakPress - 27.03.2020

Во вечерашната „Клик Плус“ на ТВ21 телевизија, потретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, во врска со кратењето на платите на администрацијата истакна дека нелогично е да збориме за кратење на плати кога еден куп нови авторски договори се ...

Мисајловски: Им велевме, земете средства што побрзо, бидејќи парите ќе станат скапи

4NEWS - 27.03.2020

Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека постојано посочувале да се земат средства што побрзо затоа што парите ќе станат ...